dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dom wybudowany a projekt do zmiany:(

    Hej, mam problem. Otóż w 2016 rozpoczęliśmy budowę domu który wydawał się być idelany, oczywiście po wybudowaniu zaczęłam zauważac że kilka rzeczy mogłoby być inaczej ale nie jest to nic co przesadzaloby w funkcjonowaniu aż do momentu kiedy zobaczyłam projekt 'ignacy' który jest idealny. Absolutnie każdy metr 2 domu jest przemyślany i zawiera każda zmianę jaka chciałabym wprowadzić w obecnym projekcie, niestety już nic nie mogę zrobić. Dom w zasadzie mamy na wykończeniu ale ilekroć wchodzę do domu którego powinnam się cieszyć zauważam błędy, niedociągnięcia, tysiące innych rozwiązań itd itd czy ktoś tak miał? Jak sobie z tym poradzić

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sprzedać budowę i zacząć budować ignaca.

    Ignacy ma miniaturowy salon i łazienkę otwierająca się na jadalnię. To jest ideał?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ten Ignacy to ma sporo wad.
    Piszą, że mieści się w WT2017, ale "w trakcie aktualizacji" - czyli pewnie pudrują projekt, żeby się zmieścił. A nie będzie to łatwe, skoro wykombinowali schowek pod schodami z obniżonym poziomem, który jest pięknym mostkiem do gruntu.

    Do tego pokój nad garażem, balkony, liczne okna dachowe - ani energooszczędnie, ani tanio nie będzie.

  4. #4

    Domyślnie

    @PannaMigotka: A jaki projekt masz obecnie? Może społeczność forum przekona Cię, że to jednak lepszy projekt od Ignacego

  5. #5

    Domyślnie

    Obecnie mamy 'dom pod wierzba g' tyle że z pokojem nad garażem, korytarz pomiędzy łazienka a pokojem, zlikwidowana garderoba na rzecz pokoi rozszerzou salon i kuchnia o 0.5m oraz zrobimy wykusz.
    Głównie chodzi o to że w naszym projekcie jest brak np spiżarki przy kuchni i pralni, baaaardzo podoba mi się wejście z garażu do kotłowni od strony wiatrołapu a nie tak u nas (ogrzewanie będzie gazowe). Kotłownia od strony wejścia lepsza niż pokój, podobnie na piętrze łazienka zamiennie z pokojem. Pokój nad garażem ma świetny balkon my w tym momencie mamy tam pralnio/szuszarko-garderobe...

    Ehhh domu nie sprzedamy a nowego nie wybudujemy

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam że wiem iż powinnam się cieszyć i być zadowolona bo to jednak dom ale jak sobie pomyślę o całkowitym koszcie inwestycji, kredytach i pracy już włożonej to mi słabo że tyle pieniędzy a nie jest to w 100% takie jak być powinno. Co niestety wyszło w trakcie budowy...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał PannaMigotka Zobacz post
    Dodam że wiem iż powinnam się cieszyć i być zadowolona bo to jednak dom ale jak sobie pomyślę o całkowitym koszcie inwestycji, kredytach i pracy już włożonej to mi słabo że tyle pieniędzy a nie jest to w 100% takie jak być powinno. Co niestety wyszło w trakcie budowy...
    Twoja sytuacja jest idealnym przykladem tego aby nie kupowac gotowych projektow, i przerabiac cudowac i kombinowac tylko zlecic projekt indywidualny.

  8. #8

    Domyślnie

    Zapewne masz rację...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten projekt jest prawie identyczny na parterze co Ignac (z tymi samymi wadami), tylko nieco mniejszy.
    Co za problem w czasie adaptacji odwrócić miejscami pokój i kotłownię?
    W garderobie na poddaszu zrobiłabym pralnię

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-06-2017 o 13:27

  10. #10

    Domyślnie

    Jak pisałam dom już jest na wykończeniu nic już z tym nie zrobimy...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czerwcowa
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wielkolas
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    31

    Cool

    Znasz to powiedzenie - "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"?
    Nie martw się, to chwilowa depresja pobudowlana. Zaczniesz wykańczać, dekorować, ozdabiać i okaże się, że to wymarzone gniazdko. W końcu z jakiegoś powodu wybrałaś ten projekt. Więc koniec z mazaniem się i finiszuj z tym co zaczęłaś. Będzie dobrze i pięknie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Zawsze podoba się nam to, czego akurat już mieć nie możemy, a gdyby wzięło i się zrobiło to, co uznaje się za ideał, wówczas wyszło by na to, że jednak ideałem nie jest. Najlepiej cieszyć się z tego, co się ma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony