dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie Brakuje 5 cm glazury do końca ściany.

    Witam, znalazłem płytki takie jak chciałem białe z delikatnym wzorem 3d, miały być 90 ale są 89 niby nie duża różnica, ale okazuje się, że zbraknie mi pionowy pasek około 5 cm na 2 dłuższych ścianach ścianach na przeciw siebie....

    Czy ktoś zna jakieś sprytne sposoby na zamaskowanie takiej przestrzeni ?
    To co mi przychodzi do głowy to...
    1. wiadomo przyciąć 5 cm tej płytki i wkleić ale boje się, że będzie to mało estetycznie wyglądać :/
    2. Wkleić pionowo 5 cm dekor jakąś listwę ... ale płytki mają wymiar 29x89 i chciałem zrobić listwę szklaną czarną poziomo w około łazienki pionowa jakoś mi nie pasuje do końca optycznie ale może widzieliście coś takiego i wygląda ok ?
    3. Pasek led ? Nie myślałem o montowaniu takowego, ale może takim czymś się ratować ?
    4. Zacząć np połową płytki i zakończyć większą częścią, choć to uznawałem raczej za ostateczność.

    To przychodzi mi do głowy, a co wymyślicie ?

    No i 2 problem przy którym zupełnie rozkładam ręce to ściana na wprost.
    Mam otwór okna 83 płytka ma 89
    Kładąc płytkę pod oknem wystaje po 3 cm za krawędzie okna.
    Przez co przykładając płytkę wyżej do fugi zostanie mi po 3 cm przy oknie docinka 3 cm wygląda słabo więc co można z tym zrobić ?
    Wyjściem było by docięcie płytek w tym środkowym rzędzie do wymiaru 83, ale docinanie nie daje takiej krawędzi jak powinna być płytki są rektyfikowane.
    Chyba, że nie kłaść płytki do fugi po prostu dociąć do krawędzi i fuga dojdzie tylko do okna a na wysokości okna będzie bez ale to chyba raczej błąd nie powinno się tak układać prawda ?

    Pomoże ktoś i rzuci jakieś pomysły będę bardzo wdzięczny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ten.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	412830
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 10-05-2018 o 21:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    ad. 1
    Rozmieść płytki tak aby na każdym końcu pozostało ponad pół płytki (po 2,5 cm więcej niż pół płytki).

  3. #3

    Domyślnie

    Może większa fuga? przy takich dużych płytkach nie powinno być problemu. Albo jak radzi mój poprzednik, jeśli mają być docinki to to będzie najlepsze rozwiązanie. I powinno w miarę spoko wyglądać. Ja tam na Twoim miejscu w ogóle bym położył tylko płytki przy wannie czy prysznicu a resztę zwyczajnie pomalował duluxem easycare kuchnia łazienka będzie najmniej problemów. Ja tak mam i łazienka się i większa wydaje i nie jest taka ceramiczna jak każda, bardzie przytulnie jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony