dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak wypoziomować fundament punktowy na słupach

    Witam,
    zacząłem robić fundament punktowy na słupach średnicy 25cm pod domek letniskowy w tulejach szalunkowych. Pierwszy poziom pod sznurek łatwo było zrobić: http://i65.tinypic.com/2j44rhu.jpg, ale teraz mam zagwostkę jak na długości 7,5m czyli tyle ile będzie miał domek wyznaczyć równo prostokąt o szerokości 4m. Zgodnie ze schematem od producenta domków wymiar mam podany co do cm, jakiekolwiek przesunięcie słupów do wnętrza lub na zewnątrz spowoduje że słupy będą poza obrysem podwaliny domku. Na dodatek do przodu jest spadek około 30cm. W związku z tym pytanie jak to tak równo wymierzyć?
    Ostatnio edytowane przez borgus ; 08-06-2017 o 19:52

  2. #2

    Domyślnie

    Pitagoras

  3. #3

    Domyślnie

    No już myślałem skorzystać z proporcji 3:4:5, ale to mi nie zapewni dokładnego wymiar co do cm zwłaszcza na różnicy poziomów. Mogę użyć do tego poziomicy wodnej ale ta i tak będzie niedokładna.

  4. #4

    Domyślnie

    Poziomica wodna to najdokładniejszy przyrząd nieelektroniczny i zmierzysz nim lepiej niż niwelatorem. No i właśnie potrzebujesz niwelatora, najlepiej pożycz od kogoś. Rozciągnij sznurki, zmierz boki, zmierz przekątne, zaznacz poziom, nabij sobie ławice i znów pomierz.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    nabij sobie ławice
    A co to są ławice? Tak przy okazji to czy w słupy trzeba wbijać w ziemie pręty zbrojeniowe, czy może są zbędne przy mocnym betonie z gruchy B25 i niewielkim obciążeniu?

  6. #6

    Domyślnie

    Ławice to takie słupki które pomagają złapać wymiary i nie przeszkadzają w kopaniu. Dzięki nim można korygować to co się spartoliło .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Nie prościej bylo uzyc gruntowkrętów. Wejdz na galerie zdjec. Nie takie konstrukcje na tym sie trzymaja. Nawet w wodzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak ten wątek się czyta to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

  9. #9

    Domyślnie

    Spoko drugie no max trzecie będą dobre.
    Borgus chłopie posiedź na youtube pooglądaj odnośne filmiki, A najlepiej daj na flaszkę złapanemu majstrowi czy dwie stówki . Przyjdzie ze sprzętem i w pół h pomierzy. Tylko przygotuj kilka sztuk palików parę desek czy łat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony