dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    astroex

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-038
    Posty
    1

    Question Domek letniskowy na bloczkach a izolacja przyłącza wody.

    Witam forumowiczów,

    przeszukałem forum, google i inne ciemne miejsca i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

    Stawiamy domek drewniany/letniskowy na bloczkach fundamentowych.

    Kwestia wykonania przyłącza wody. Głębokość przymarzania gruntu to w tym rejonie około 1,2m - wszystko ładnie i pięknie, ale domek będzie miał pod otwartą przestrzeń. Rura będzie wychodzi z ziemi i wchodzić do kuchni/łazienki - jeszcze nie wiem gdzie główne przyłącze wykonać (to pytanie poboczne).

    Czy ktoś ma może pomysł, sprawdzony sposób jak zaizolować te przyłącze by na zimę nie zamarzało? Z domku będziemy chcieli korzystać cały rok (będzie piec typu koza).

    Z góry dziękuje za odpowiedź, ewentualnie link do tutorialu z wyjaśnieniem

    Miłego dnia!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Nie zaizolujesz rury tak, żeby nie zamarzła jeśli w zimę domek nie będzie używany i nie będzie przepływu wody, zresztą nie pozwolą zlokalizować wodomierza wewnątrz domku letniskowego.

    Musisz mieć studnię wodomierzową a w niej zawór spustowy, na zimę spuszczasz wodę z całej instalacji (również z tej rury która z ziemi wystaje i wchodzi do domku przez podłogę - więc nie trzeba jej izolować).

    P.S. Nie doczytałem, że ma być używany w zimę, w takiej sytuacji i tak bym zrobił studnie, żeby była możliwość spuszczenia, kilka dni nieobecności i pozamarza, a rurę trzeba zaizolować i na wszelki wypadek dać kabel grzejny.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 10-06-2017 o 01:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony