dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie kominek kaflowy

    Witam,
    Chcę w domu postawić kominek kaflowy lub pieco kominek, rózne nazwy słyszałam - chodzi o szamotowy piec kaflowy w kształcie kominka i ze szklanymi drzwiczkami.
    Budowa jeszcze nie rozpoczęta, zdun nie wybrany dlatego muszę zapytać Was żeby już na samym początku nie popełnić błędów.

    pierwsza sprawa: jakie zbrojenie pod taki piec ? Dom będzie na płycie fundamentowej, piec będzie stał pod wewnętrzną ścianą nośną gdzie w projekcie jest zwykły kominek. Podłogówki pod piecem nie kłaść a styropian i wylewkę kłaść czy ominąć ?

    Druga sprawa jaki komin do takiego pieca ? Czy może lepiej zostawić w stropach dziury i niech zdun sam sobie wybierze komin jak będzie budował ?

    Wiem że na forum udziela sie kilku zdunów oraz pasjonatów takich pieców więc liczę na Wasze wskazówki
    btw może ktoś zna sprawdzonego zduna w woj podkarpackim ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa cała stoi na styropianie?

  3. #3

    Domyślnie

    tak jest w projekcie, ale budowa jeszcze nie rozpoczęta.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    1.Musisz ustalić z projektantem, jaka jest nośność płyty. To specyficzna, mocna konstrukcja, nie wymagająca żadnych dodatkowych przygotowań. Moim zdaniem nawet w przypadku pieca o wadze 2 t.Nie powinno się pod płytą fundamentową punktowo usuwać styropianu i kombinować jakiś dodatkowych fundamentów.

    2.Komin faktycznie lepiej potem postawić, niż walczyć ze źle wymurowanym...

    3.Zrób w miejscu posadowienia pieca doprowadzenie powietrza do spalania, wyprowadzając przez płytę fundamentową kanał fi 150-160 mm.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Co do płyty to Piotr ma rację, 2t to żadne obciążenia a na pewno nie powinno się usuwać izolacji pod płytą bo i nie jest to przecież styropian elewacyjny
    Jest inny problem bo wydaje mi się że autor na płycie będzie miał styropian i wylewkę i tutaj już dobrze by było usunąć styropian no i nie robić wylewki a w tym miejscu uzupełnić wysokość np. bloczkiem albo cegłą i na tym stawiać piecokominek.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję, oto mi chodziło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony