dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Bo "fachowcy" mają mnóstwo usprawiedliwień ...

    Jeszcze nie spotkałem się aby fachowiec sie przyznał że coś źle zrobił. Zawsze wina materiału albo "klient sobie wymyślił" ...
    Bo większość nie bierze odpowiedzialności za swoją pracę. Przecież widzą stan zastany, pomierzyć mogą i powinni na wstępie przedstawić ewentualne uwagi... krzywy sufit, ściany, ale zrobimy, skorygujemy akrylem, listwami, będzie grubiej akrylu... albo nie zrobimy i będzie widać - czy decyduje się pan... tak/nie. Tutaj byłaby jasna sytuacja od początku.

    Jak ocieplałem budynek, to wykonawca (najgorszy ze wszystkich na mojej budowie) nie zrobił zakładów siatki w kilku miejscach. Pękło, ja zrobiłem odkrywki, pokazuje mu, a on... debil twierdził, że to ja rozciąłem siatkę ! Oj żałuję, że go nie pogoniliśmy od razu, oj żałuję, dopiero później nauczyliśmy się odważnie gonić takich patałachów. Jeszcze z mojej wsi ten patałach i pewno kolejnym jeleniom pokazuje mój dom, że on go ocieplał !
    Aż się gotuję na wspomnienie !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Był artykuł w muratorze o fachowcach (może ktoś odszuka - też tam pisało, żeby nie brać z ogłoszeń tylko z polecenia)..
    Średnia moja wyszła taka, że każdy fachowiec wzięty z ogłoszenia okazał się lepszy niż ten z polecenia !!!

    A co do elektryków dopiszę, że egzaminy SEP co 5 lat wymagają jako takiego przygotowania i wiedzy i zrozumienia swojej pracy. W jakimś stopniu debili to odsiewa.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Potwierdzam elektryka stosunkowo łatwo trafić dobrego. Ale ekipy od ocieplen, kafelkarzy, tynkarzy, hydraulików... powodzenia w szukaniu z ogłoszeń. Tylko z poleciania i to takiego gdzie można zobaczyc poprzednią robotę.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami. Z elektryka jestem również mega zadowolony.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Był artykuł w muratorze o fachowcach (może ktoś odszuka - też tam pisało, żeby nie brać z ogłoszeń tylko z polecenia). I własnie tam pisało, że rzadko zdarza sią, aby trafić na kiepskiego elektryka. Też to potwierdzam z doświadczenia. Jakoś tak jest, może te egzaminy SEP? może specyfika pracy? że praktycznie nie ma zastrzeżeń do wykonawstwa elektryków. Tu już trzeba mieć pecha. Zwykle ci elektrycy mają cały samochód elektronarzędzi i potrafią je dobrze wykorzystać.
    To ja z tych co miał pecha do elektryka i sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie, gdzie po prawie 3 latach batalii pozew elektryka został odrzucony. Ale to zwycięstwo pyrrusowe, bo straconego czasu, nerwów i kasy na materiały żaden wyrok mi nie zwróci.
    Elektryk polecany na grupie forumowej, jak się później okazało to takich jak ja było jeszcze kilka osób, ale nikt mnie nie uprzedził o swoich problemach. Później jak tylko widziałem zapytanie czy ktoś szuka elektryka to pisałem na PW aby unikał tego forumowicza.
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 13-06-2017 o 12:19

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Reinkarnacja02

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tam ktoś wyżej napisał, że problem z ujawnieniem danych osobowych jest - ale przecież to osoba publiczna. Tu może tylko wejść pozew o zniesławienie ewentualnie. Ale łatwo to obejść pisząc nie: jest beznadziejnym fachowcem tylko: u mnie robota jest wykonana źle. Wtedy może wezwać np rzeczoznawcę, który rozwieje wątpliwości ale mając świadomość, że zrobił źle nie podejmie się walki w sądzie o to. Swoją drogą, dobrze takich nagrywać, ale musi być informacja na Twoim terenie widoczna, że obiekt jest monitorowany.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bo "fachowcy" mają mnóstwo usprawiedliwień ...

    Krzywo położone płytki - wina płytek , jakieś inne krzywizny - wina materiałów.
    Coś dziwnie wykonane - Paniiie tak się robiiii i lepiej nie będzie ...

    Jeszcze nie spotkałem się aby fachowiec sie przyznał że coś źle zrobił. Zawsze wina materiału albo "klient sobie wymyślił" ...
    Ostatnio mialem takiego "fachowca" - wina kleju, ze styropian odpada. Wezwij Pan przedstawiciela producenta - powiadal. Wezwalem i okazalo sie , ze wykonawca nie postepowal zgodnie z instrukcja. Glupi Wykonawca jeszcze sie wymadrzal, ze zawsze tak robi i jest dobrze.
    Potem, nie nauczony poprzedniej lekcji, twierdzil przy innych pracach ze towar jest wybrakowany. Wiec wezwalem przedstawiciela producenta i stwierdzil ze wykonanie niezgodne z instrukcja.

  8. #48

    Domyślnie

    Moim zdaniem takie problemy są w większości w średnich, dużych miastach lub w bliskiej okolicy.
    Gdyby ktoś był partaczem w miasteczku lub na wiosce, to dwie, trzy budowy źle wykonane i gościu nie ma w tej okolicy co robić.

  9. #49

    Domyślnie

    Moim zdaniem takie problemy są w większości w średnich, dużych miastach lub w bliskiej okolicy.
    Gdyby ktoś był partaczem w miasteczku lub na wiosce, to dwie, trzy budowy źle wykonane i gościu nie ma w tej okolicy co robić.
    No nie do końca. Nie uogólniaj.

  10. #50

    Domyślnie

    Nie uogolniam, tylko pisze w większości przypadków tak jest. W swojej miescinie wiem mniejwiecej kto partacz, a kto robi porządnie. Wszystkich fachowców oczywiście nie znam.
    Nie mówię o osobach, którzy buduja się na wiosce, a pochodzą z miasta, bo nie mogą znać lokalnych fachowców.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja buduję na wsi z której pochodze jest tu kilka firm budowlanych i "niezależnych FLACHOWCÓW którzy po znajomości zrobią taniej i juz w przyszłym tygodniu mogą zaczynać" tych omijam szerokim łukiem. Jak na razie jestem zadowolony z budowlańców(wszyscy z polecenia) ale ja jestem dopiero na starcie
    ssz +elektryka

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Myślę, że bywa bardzo różnie i nie ma co generalizować. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale można znaleźć porządne ekipy.

    Za to przy wycenie projektu dwóch majstrów z polecenia się wykruszyło. Jednego polecił sąsiad, któremu dość szybko domek ok. 100m postawili- po zobaczeniu naszego projektu przestał odbierać(i dobrze, bo potem rozmawialiśmy z kilkoma ekipami m.in. od wykopów i z elektrykiem, i wszyscy bardzo na niego narzekali). Drugi niby się nawet z nami spotkał omówić szczegóły, ale namawiał nas na zmianę projektu na prostszy. "Bo po co komu taka chałupa, jak można mieć 100m z płaskim dachem?" No nie można, skoro miejscowy plan nakazuje skosy na dachu Nie płakaliśmy po żadnym z nich. Wycenialiśmy robociznę jeszcze u dwóch majstrów i obaj podeszli do tematu bardzo rzeczowo- ci byli z polecenia projektantki, która adaptowała nam projekt.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Dodam tylko,że pracownik na dzień dzisiejszy stawia warunki i tak samo jest z wykonawcą- on też stawia warunki. Znajomy budowlaniec twierdzi,że jak ma się użerać z kłopotliwym inwestorem to za te grosze woli spokojniejszą budowę u innego kogoś lub woli odpocząć. Twierdzi,że stawki wschodzie a wymagania większe niż na zachodzie. Z życia wzięta : firma x robiła elewacje mi za 75zł i jestem zadowolony, znajomy znalazł kogoś za 30 zł i jest mega wkurzony, podjazd firma x robiła mi za 55zł,a on ma za 25 zł..... i będzie pewnie mega nie zadowolony. Są ludzie ,którzy jeszcze łudzą się,że ktoś w budowlance robi dla przyjemności a nie dla zarobku. Od siebie dodam,że te 55 zł to ja bym nie chciał łopaty wbić za tą kwotę.
    Ostatnio edytowane przez woan ; 14-06-2017 o 22:56

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    . Znajomy budowlaniec twierdzi,że jak ma się użerać z kłopotliwym inwestorem to za te grosze woli spokojniejszą budowę u innego kogoś lub woli odpocząć. Twierdzi,że stawki wschodzie a wymagania większe niż na zachodzie..
    kłopotliwy Inwestor? czyli jaki?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taki, który chce wysoką dokładność prac oczywiście.
    Ja rozumiem wykonawce, ze woli robić dla inwestora, którzy przymknie oko lub machnie ręka na drobne niedoróbki

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Albo nie czytający ten inwestor i wszelki kit da sobie wcisnąć
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    kłopotliwy Inwestor? czyli jaki?
    Nie mający kasy czyli gołodupiec z wymaganiami . Jak on to mówi płaci jak za malucha a chce wypasionego mercedesa .

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Nie mający kasy czyli gołodupiec z wymaganiami . Jak on to mówi płaci jak za malucha a chce wypasionego mercedesa .
    Kij ma dwa końce - ktoś chce zapłate za mercedesa wykonując robotę wartą skutera

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Fakt faktem.... Z mojego pkt widzenia jak zapłaciłem firmie i wziąłem firmę ; czyli przedsiębiorcę który ma zakład,ma jakiś adres swojej siedziby . Ma samochody firmowe itp....to wszystko wykonane zostało prawidłowo. Jak chciałem zaoszczędzić bo i tak bywało i brało się pana Janka bez taczki i szpadla(jechał na moim sprzęcie) to tacy mi narobili więcej złego jak dobrego.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szabell

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Pomorska Wieś
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reinkarnacja02 Zobacz post
    Swoją drogą, dobrze takich nagrywać, ale musi być informacja na Twoim terenie widoczna, że obiekt jest monitorowany.
    Jeśli sam jesteś na nagraniach to nie musisz nikomu się spowiadać - możesz nagrywać zgodnie z prawem. Tylko jak wychodzisz i pod nieobecność kręcisz to niby musisz ale ja się w to nie bawiłem. Postawiłem budzik taki, zobaczyłem przez neta co się dzieje i później wystarczyło stanąć przed parszywym kmiotkiem, powiedzieć że się wszystko wydało i albo się biorą do roboty albo sajonara bez zapłaty bo w sądzie użyje i przyzna mi rację na sto procent.

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Potem przyszedł tani jednoosobowy, fachowiec - dużo tańszy o tych "fachowców z górnej półki" i popoprawiał wiele rzeczy.
    U mnie jeszcze w starym bloku (PRL, instalacja aluminiowa) spalała się instalacja ale nie mogliśmy jej wymienić więc raz na jakiś czas przychodził fachowiec z drobną naprawą - za każdym razem ta sama śpiewka: co za partacz wcześniej robił, trzeba poprawić po nim. Po czym zaglądał w środek puszki lub skrzynki z bezpiecznikami i litania: oj, bo to tak trzeba na słowo honoru, inaczej się nie da. I każdy następny dokładnie to samo robił, narzekanie na poprzednika i robienie później samemu na odwal roboty,

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony