dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie Czym kleic plytki na laczeniu tych dwoch powierzchni (ogrzewanej i nieogrzewanej)

    Witam,

    Za jakis czas bede ukladal plytki na podlogach. Wszedzie mam ogrzewanie podlogowe. Mam jeden problem w wiatrolapie. Moze ktos ma sprawdzone rozwiazanie mojego problemu.

    Przed montazem drzwi wejsciowych zrobilem nadlewke betonowa zazbrojona jakimis pretami.Nadlewka pod drzwi jest jakis cm nizej niz gorna warstwa jastrycha oraz jest zrobiona na cala grubosc muru (25cm). Drzwi zostaly wstawione i zlicowane z zewnetrzna czescia muru. Teraz miedzy wewnetrzna czescia muru i drzwiami jest wneka na glebokosc ok 12 cm i szerokosc ok 100 cm. Dylatacja od jastrycha biegnie wzdluz wewnetrznej czesci sciany (nie wchodzi we wneke ze wzgledu na wczesniejsza nadlewke). Jestrych bedzie ogrzewany natomiast ta 12cm nadlewka juz nie. Czym kleic plytki na laczeniu tych dwoch powierzchni tak aby plytka mi nie pekla po kilku sezonach grzewczych?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał replo Zobacz post
    Witam,

    Za jakis czas bede ukladal plytki na podlogach. Wszedzie mam ogrzewanie podlogowe. Mam jeden problem w wiatrolapie. Moze ktos ma sprawdzone rozwiazanie mojego problemu.

    Przed montazem drzwi wejsciowych zrobilem nadlewke betonowa zazbrojona jakimis pretami.Nadlewka pod drzwi jest jakis cm nizej niz gorna warstwa jastrycha oraz jest zrobiona na cala grubosc muru (25cm). Drzwi zostaly wstawione i zlicowane z zewnetrzna czescia muru. Teraz miedzy wewnetrzna czescia muru i drzwiami jest wneka na glebokosc ok 12 cm i szerokosc ok 100 cm. Dylatacja od jastrycha biegnie wzdluz wewnetrznej czesci sciany (nie wchodzi we wneke ze wzgledu na wczesniejsza nadlewke). Jestrych bedzie ogrzewany natomiast ta 12cm nadlewka juz nie. Czym kleic plytki na laczeniu tych dwoch powierzchni tak aby plytka mi nie pekla po kilku sezonach grzewczych?

    Pozdrawiam
    Andrzej
    nie klej na laczeniu. wzdloz laczenia zrob spoine. bedzie pewne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie

    Hej,

    Jest to jakies rozwiazanie. Problem w tym ze chcemy uklac w tzw jaskolke. I taka dodatkowa fuga nie bedzie wygladala zbyt estetycznie. Jakies inne pomysly?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  4. #4

    Domyślnie

    Do klejenia użyj kleju spełniającego co najmniej normę C2 S1 , np Mapei Keraflex . Ale zanim to zrobisz , zamontuj warstwę poślizgową pomiędzy płytką a podłożem .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dzieki vadiol,

    Powiedz mi jeszcze czy ta warstwa poslslizgowa mozna polozyc folie budowlana tylko na ta nadlewke czy trzeba polozyc z jakim naddatkiem na jastrych, a ten klej to tylko na te plytki ktore beda przez to laczenie przechodzily czy na calej podlodze?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    w tym wąskim i krótkim miejscu nic się nie stanie. Użyj tego samego kleju jak na ogrzewanie podłogowe. Przed układaniem płytek podkład podłogowy powinien mieć wilgoć resztkową na poziomie <1,5% cementowy a anhydrytowy <0,3%. Zależnie od wielkości płytek dobiera się także szerokość fugi szczególnie ważne na ogrzewaniu podłogowym.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony