dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ocena kosztorysu instalacji PV 5.32 kW

    Cześć dostałem taką wycenę instalacji PV 5.32 kW. Jak oceniacie uczciwa cena czy zawyżona?

    Panele: Ja solar jam60s20-380/ MR 14 sztuk

    Falownik: huawei fusion home sun2000-5ktl-m1

    Cena: 25800 zł

    Miesięczne zapotrzebowanie 310 kWh

    Dach skośny nachylenie 10 stopni południowy wschód

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardons26

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    mnie 5,5 wyszło 17 tyś Wlasna robota na konstrukcji (sama konstrukcja solidna wyszła 3tyś

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    8K za moduły
    5k falownik
    4k elementy montaż/instalacyjne
    suma 17k. Trzech monterów na prawie płaskim dachu odpalą to w jeden dzień i tym sposobem mają po 3k - podatki na głowę czy to mało czy dużo to sam sobie odpowiedz.
    Ja zapłaciłem tyle co tobie proponują półtora roku temu gdy był duży bum na instalacje, użyliśmy ja solar i froniusa. Co istotne ta kwota pozwoliła na montaż 24szt paneli o łącznej mocy 8kWp. Tobie proponują duże panele i będzie ich tylko 12szt czyli w stosunku do mojej wychodzi połowa roboty! Oczywiście przy wieszaniu ogniw, pozostała praca jest porównywalna.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miałem firmę która dawała mi ofertę z wyliczeniem osobno kosztu części i robociznę. Wiadomo, że mogli to sobie rozdzielić wg własnego uznania, ale w ofercie na 7,9kWp podali 5885zł z VAT za sam montaż. Przyjechało trzech monterów i robili przez 2 dni, na dachu dość skomplikowanym, kopertowym, pokrytym dachówką. 2 stringi wschodni 8 paneli i południowy 12 paneli.

    Ja bym się nie podjął latania po dachu na 6m wysokości, więc dla mnie taka cena była jak najbardziej uczciwa. Na pewno nie był bym w stanie zrobić tego samemu, szybciej i podejrzewam, że też nie lepiej. Czy byłbym w stanie znaleźć ekipę we własnym zakresie, możliwe, że tak, ale ile bym zaoszczędził, przecież też za pół darmo tego nie zrobią, a tu dochodzi tez gwarancja.

    Co do reszty komponentów wyliczono 21 580 zł z VAT

    LP Nazwa ilość
    1 Panel fotowoltaiczny monokrystaliczny: Trina Solar Vertex S TSM-DE09.08 z konstrukcją mocującą 20 szt
    2 Inwerter HUAWEI Sun 2000- 6KTL-M1 1 szt
    3 Zabezpieczenia AC/DC ABB i uziemienie 1 szt
    4 Optymalizator 1 szt
    5 Okablowanie + MC4 kpl

    To nie było bardzo dawno, bo w kwietniu doszliśmy do porozumienia , a w maju był montaż.

  5. #5

    Domyślnie

    W mojej opinii cena dość wysoką.

    Ja niedawno montowałem instalacje o podobnej mocy (5.2 kW), która składała się z:
    • Panali hyundai 400W
    • Optymalizatorów Huawei
    • Inwertera huawei sun2000-5ktl-m1


    Całość wyszła niespełna 25 000.
    Gdyby nie optymalizatory, cena byłaby znacznie niższa.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie 6 lat temu za modóły Suntech 275W x 12 szt)3,3kW), inwerter, system montażowy zapłaciłem 12,7k zł.
    Ceny które prezentujecie są z tyłka
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7

    Domyślnie

    Teraz ceny poszły sporo do góry. Do tego dochodzą "żniwa" bo każdy chce zdążyć przed końcem roku i dlatego ceny mamy jakie mamy.
    Też niedawno podpisałem umowę na 4kW za 20kPLN i to jest normalna cena. O ile nie rozpatrujemy firmy "Zenek i kumple" lub najtańszego szajsu
    Takie czasy.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #8

    Domyślnie

    26 tys zł za 5,2kwp to juz jest mało opłacalne.

  9. #9

    Domyślnie

    Falownik 4KW spokojnie wystarczy, z tego generatora i tak 5.32KWp nigdy nie wyciśniesz więc po co przepłacać. Mam 5.1KWp na 4KW falowniku i bryka to bardzo dobrze. Na tych górka powyżej 4.4KW (bo tyle maksymalnie wypchnie falownik) nie wiele zarobisz, a skuteczność przy maksymalnym obciążeniu falownika lepsza.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie 6 lat temu za modóły Suntech 275W x 12 szt)3,3kW), inwerter, system montażowy zapłaciłem 12,7k zł.
    Ceny które prezentujecie są z tyłka
    No tak, tylko tak jak napisałeś było to 6 lat temu.
    Ja 6 lat temu wybudowałem dom, gdybym to teraz zrobił całość kosztowałaby mnie ponad 35% więcej.

    Z drugiej strony 1 kW wyszedł Cię przeszło 3800 zł natomiast w moim przypadku 4800 zł.
    Tylko, że ja otrzymam zwrot z programu mój prąd 3000 zł + dodatkowo zwrot z ulgi termoizolacyjnej (około 4100 zł). Co de facto obniży cenę 1 kW do poziomu 3400 zł, czyli mniej niż Ty zapłaciłeś 6 lat temu. Gdyby nie optymalizatory, których jak domniemuje nie masz, cena za 1 kW wyszłaby poniżej 3000 zł...
    Ostatnio edytowane przez Michalmon ; 15-08-2021 o 21:29

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie 6 lat temu za modóły Suntech 275W x 12 szt)3,3kW), inwerter, system montażowy zapłaciłem 12,7k zł.
    Ceny które prezentujecie są z tyłka
    Ja nie narzekam po ulgach cena jest przyzwoita mniej niż twoja, zresztą to nie istotne . Liczy się czas zwrotu i późniejszy % odcinanego kuponu.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 16-08-2021 o 07:02
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem z montażem za 5,3kw 19500 zł brutto. 12 szt. paneli Ja solar 445w, falownik Goodwe 5kw.
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalmon Zobacz post
    No tak, tylko tak jak napisałeś było to 6 lat temu.
    Ja 6 lat temu wybudowałem dom, gdybym to teraz zrobił całość kosztowałaby mnie ponad 35% więcej.

    Z drugiej strony 1 kW wyszedł Cię przeszło 3800 zł natomiast w moim przypadku 4800 zł.
    Tylko, że ja otrzymam zwrot z programu mój prąd 3000 zł + dodatkowo zwrot z ulgi termoizolacyjnej (około 4100 zł). Co de facto obniży cenę 1 kW do poziomu 3400 zł, czyli mniej niż Ty zapłaciłeś 6 lat temu. Gdyby nie optymalizatory, których jak domniemuje nie masz, cena za 1 kW wyszłaby poniżej 3000 zł...
    Tylko 6 lat temu jak zamontowałem to ludzie patrzyli na mnie jak na ufoludka, nawet ZE rzucał kłody pod nogi aby tego nie przyłączyć do sieci. Teraz paneli masz całą masę sprzęt jest dostępny wszędzie i to od ręki.
    No tak dostałeś "zwrot" i 500+ Tylko abyś ten zwrot dostał musiałeś najpierw w podatkach im go dać ze sporą stratą. Zapomniałeś że rząd nie ma własnych pieniędzy, i jak mówią że Ci coś dają to nie jest prawdą? Ale idzie w zaparte że dostał...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tylko 6 lat temu jak zamontowałem to ludzie patrzyli na mnie jak na ufoludka, nawet ZE rzucał kłody pod nogi aby tego nie przyłączyć do sieci. Teraz paneli masz całą masę sprzęt jest dostępny wszędzie i to od ręki.
    No tak dostałeś "zwrot" i 500+ Tylko abyś ten zwrot dostał musiałeś najpierw w podatkach im go dać ze sporą stratą. Zapomniałeś że rząd nie ma własnych pieniędzy, i jak mówią że Ci coś dają to nie jest prawdą? Ale idzie w zaparte że dostał...
    Hmm nie do końca wiem co ma piernik do wiatraka...
    To, że sprzęt jest dostępny od ręki tzn., że będzie tańszy? Znasz jakiś produkt, który 6 lat temu był droższy niż ten oferowany dziś? Ja nie znam.
    Nawet kolejne generacje samochód są coraz droższe od poprzednich o 10-15% a przecież samochodów jest coraz więcej, więc w oparciu o Twoje rozumowanie powinny być coraz tańsze.

    Co do podatków, to jest oczywista oczywistość, więc nie wiem po co o tym piszesz. A co ma 500+ do tego wszystkiego to już w ogóle nie rozumiem... To jakieś dziwne rozumowanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Każdy produkt oferowany dziś jest pokroju gówna. Samochody zrobione jak z paździerza rdza pojawia się rok po zakupie, remont silnika po przejechaniu 70k km jest standardem. Nawet wóda jest teraz 37,5% a kiedyś 40% było standardem. Innymi słowy kupujesz gówno które jest 2 razy droższe i dajesz na to przyzwolenie. Nie wiem czy byłeś na urlopie w tym roku ale każde lody obok których przechodziłeś nagle są "rzemieślnicze" i kosztują 5 zł. za gałkę a jak dobrze spojrzysz do dokładają z hurtowych opakowań tylko jednej firmy - dlaczego? A wiesz jakie by kary zapłacili gdyby ktokolwiek się tymi lodami struł. A tak mają wyjeb... producent coś spieprzył a tu mam fakturę na ich (lodów) zakup.
    A ten droższy produkt znam konstrukcja do mocowania paneli PV 6 lat temu za 3,3kW konstrukcję zapłaciłem ponad 2200 zł. teraz nie przekroczył bym 1000 zł.
    Co ma 500+ do tego - widzę że nadal nie rozumiesz, więc nie będę Ci tłumaczył bo zaburzę tym postrzeganie rzeczywistości przez Ciebie.
    Zerknij na to trochę szerzej 26 lat temu była denominacja bo za dużo zer mieliśmy, jeszcze kila lat i czeka nas dokładnie to samo bo miliardy o których trąbi TV już się utrwaliła w głowach. Dla przypomnienia po 1995r 10000zł = dzisiejsze 1 zł.

    Może w najprostrzy możliwy sposób... kupujesz w sklepie chleb 0,5 kg. płacisz za niego 4 zł. A 0,4kg mąki kosztuje max 1zł, 30 gr. drożdży 0,2 zł. 200ml. wody poniżej 1 gr. łyżka oleju 0,1 zł. w Sumie składniki na ten chleb kosztują 1,5 zł łącznie z energią niezbędną do jego upieczenia. Czyli ktoś na tym chlebie zarabia ponad 2,5zł. na jednym bochenku a piecze około 500 bochenków na raz więc ceny ma hurtowe a nie detaliczne.

    EDIT: ale dziś to pojechałem na bogato chleb pszenno/żytni na maślance który mnie kosztował jakieś 4 zł. A taki sam w Zakopanem 26 zł/kg mój ostygnięciu ważył 1,3kg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	628a44c271bbd174med.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	457663
    Oczywiście do chlebka też coś zrobiłem 4kg mięcha które uwędziłem 1,3kg szynki, 1,2kg boczku i 2,3kg schabu. za które zapłaciłem niecałe 70 zł, jednak mięcho od gospodarza z jego rozbioru.
    W zakopanym 1kg. kiełbasy z wędzarni chcieli 68zł/kg. i powiecie że tych ludzi nie pogrzało?
    Kiełbasa gdzie można ukryć mnóstwo tłuszczu, a gdzie go ukryjesz w schabie czy szynce "kulce".
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 16-08-2021 o 23:36
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Każdy produkt oferowany dziś jest pokroju gówna. Samochody zrobione jak z paździerza rdza pojawia się rok po zakupie, remont silnika po przejechaniu 70k km jest standardem. Nawet wóda jest teraz 37,5% a kiedyś 40% było standardem. Innymi słowy kupujesz gówno które jest 2 razy droższe i dajesz na to przyzwolenie. Nie wiem czy byłeś na urlopie w tym roku ale każde lody obok których przechodziłeś nagle są "rzemieślnicze" i kosztują 5 zł. za gałkę a jak dobrze spojrzysz do dokładają z hurtowych opakowań tylko jednej firmy - dlaczego? A wiesz jakie by kary zapłacili gdyby ktokolwiek się tymi lodami struł. A tak mają wyjeb... producent coś spieprzył a tu mam fakturę na ich (lodów) zakup.
    A ten droższy produkt znam konstrukcja do mocowania paneli PV 6 lat temu za 3,3kW konstrukcję zapłaciłem ponad 2200 zł. teraz nie przekroczył bym 1000 zł.
    Co ma 500+ do tego - widzę że nadal nie rozumiesz, więc nie będę Ci tłumaczył bo zaburzę tym postrzeganie rzeczywistości przez Ciebie.
    Zerknij na to trochę szerzej 26 lat temu była denominacja bo za dużo zer mieliśmy, jeszcze kila lat i czeka nas dokładnie to samo bo miliardy o których trąbi TV już się utrwaliła w głowach. Dla przypomnienia po 1995r 10000zł = dzisiejsze 1 zł.

    Może w najprostrzy możliwy sposób... kupujesz w sklepie chleb 0,5 kg. płacisz za niego 4 zł. A 0,4kg mąki kosztuje max 1zł, 30 gr. drożdży 0,2 zł. 200ml. wody poniżej 1 gr. łyżka oleju 0,1 zł. w Sumie składniki na ten chleb kosztują 1,5 zł łącznie z energią niezbędną do jego upieczenia. Czyli ktoś na tym chlebie zarabia ponad 2,5zł. na jednym bochenku a piecze około 500 bochenków na raz więc ceny ma hurtowe a nie detaliczne.

    EDIT: ale dziś to pojechałem na bogato chleb pszenno/żytni na maślance który mnie kosztował jakieś 4 zł. A taki sam w Zakopanem 26 zł/kg mój ostygnięciu ważył 1,3kg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	628a44c271bbd174med.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	457663
    Oczywiście do chlebka też coś zrobiłem 4kg mięcha które uwędziłem 1,3kg szynki, 1,2kg boczku i 2,3kg schabu. za które zapłaciłem niecałe 70 zł, jednak mięcho od gospodarza z jego rozbioru.
    W zakopanym 1kg. kiełbasy z wędzarni chcieli 68zł/kg. i powiecie że tych ludzi nie pogrzało?
    Kiełbasa gdzie można ukryć mnóstwo tłuszczu, a gdzie go ukryjesz w schabie czy szynce "kulce".
    że chce ci się płodzić takie elaboraty
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony