dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z drogą wewnętrzną

    Dzień dobry,
    Mam problem z drogą na wlasnej działce. Sytuacja wygląda tak:

    Mam prawomocne pozwolenie na budowę, dom już powstaje, materiały dowozone są do niegomnie tymczasową drogą.

    Na pozwoleniu mam również budowę zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej. Problem w tym, ze 8 metrów od drogi znajduje się rura z gazem. Działka jest pochylona w górę, więc nie ma możliwości zgubić terenu na tym odcinku na tyle, aby przykryć ją ponownie 80 cm ziemi. Pierwsze pięć metrów bowiem może miec max. pochylenie 5%. Projektant drogi nie wziął tej rury pod uwagę, zarząd dróg zatwierdził projekt.

    Co można zrobić w takiej sytuacji, bowiem nie mam możliwości wygospodarowania innego terenu pod drogę. Rura z gazem znajduje się na wysokości ok. 1,1 m w stosunku do poziomu.drogi.

    Pozdrawiam,

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał etookrk Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam problem z drogą na wlasnej działce. Sytuacja wygląda tak:

    Mam prawomocne pozwolenie na budowę, dom już powstaje, materiały dowozone są do niegomnie tymczasową drogą.

    Na pozwoleniu mam również budowę zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej. Problem w tym, ze 8 metrów od drogi znajduje się rura z gazem. Działka jest pochylona w górę, więc nie ma możliwości zgubić terenu na tym odcinku na tyle, aby przykryć ją ponownie 80 cm ziemi. Pierwsze pięć metrów bowiem może miec max. pochylenie 5%. Projektant drogi nie wziął tej rury pod uwagę, zarząd dróg zatwierdził projekt.

    Co można zrobić w takiej sytuacji, bowiem nie mam możliwości wygospodarowania innego terenu pod drogę. Rura z gazem znajduje się na wysokości ok. 1,1 m w stosunku do poziomu.drogi.

    Pozdrawiam,
    W obroty weź projektanta za lekceważące podejście do tematu. Zresztą co to za rura z gazem, jakie fi ? Magistrala czy jakieś przyłącze? Może przekładka odcinka pod wjazdem?=kłopoty. Tak na marginesie mam pytanie jątrzące i niedyskretne: ile kosztowała cię mapa do celów projektowych (niekiedy stosowana jest nazwa "mapka do projektu"). Mapa powinna obejmować teren co najmniej 30 m od planowanej inwestycji czyli także wjazd, bo też jest przedmiotem projektu. Zakres aktualizacji na mapie jest oznaczony grubą przerywaną kreską. O granice działki lękam się zapytać a na mapie powinna być uwaga skąd granice (granice z ewidencji gruntów lub granice z pomiaru w terenie, nr operatu/zgłoszenia lub .......). Jeśli projektowany budynek ma być 4m od granicy (3m gdy ściana bez otworów), to granica powinna być pomierzona, chyba że spełnia standardy czyli była mierzona po 2011 roku. To jest w stanie ocenić lokalny wykonawca prac geodezyjnych.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Oj projektant powinien za to odpowiedzieć i znaleźć na to rozwiązanie. Nie widząc mapki ciężko cokolwiek więcej powiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony