dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Exclamation Mostek wjazdowy na działkę (4m szeroki, głębokość rowu 70 cm).

    Poszukuję pilnie informacji jak krok po kroku samemu wybudować mostek o szerokości 4-5 metrów przy głębokości rowu 70 cm.

    Schematy książkowe czy cokolwiek podobnego mile widziana. Ważne jak przygotować podłoże pod rurę, jaką rurę jak opsypać gruzem, jaki szalunek, ile betonować, jak wykończyć, utwardzić.



    WAŻNE: Proszę o niezabieranie głosu przez osoby, które nie mają o tym pojęcia i tylko polecają gdzie się udać z tym tematem ponieważ takich filozofów nie brakuje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Niebawem sam będę sie zabierał za zrobienie zjazdu, u mnie rowka praktycznie nie ma. Rura przepustowa karbowana czarna 6m o średnicy 30cm.
    Wykorytuje pod rurę zasypę piaskiem aby rura równo osiadła. Boki rury planowałem zasypać piachem i zagęścić, ziemia oczywiście wcześniej usunięta, zasypanie zagęszczenie kamieniem łamanym 0-63. Na to drobny kamień i tak pozostawiam aż będzie kasa na granit. Jako krawężniki na krawędzi zjazdu bedzie osadzona kostka granitowa grubsza.

    Spotkałem się z takimi kształtkami betonów oporowych specjalnie pod mostki. Jeśli rów głęboki jak piszesz może Ci ułatwic prace.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 29-08-2017 o 11:06
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy co ma po tym jeździć , jak osobówki to albo rura karbowana i nad nią wylany beton, albo kręgi betonowe przepustowe i bez betonu. Jak mozliwe aby tam wjechaała ciężarówka, wtedy na rurę karbowana nioe ma mniejsca, aby się nie załamała (można karbowaną ale wtedy nad nią musisz i tak mostek z żelbetu solidny zrobić..

    Dla siebie zrobiłbym tak.
    Wybrał dno rowu z lekkim spadkiem w jedną stronę, nasypał piasek z cementem na sucho, ułozył w tym rury betonowe (Plastik do mnie nie przemawia)Najlepiej rury z frezem, jak bez frezu to na złaczeniach geowłuknina taka czarna nie jakieś gówno ze sklepu dla ogrodników.

    Następnie na rurę wylewka zbrojona 15 cm...i zostaje z 15 cm na podjazd, czy to kostka czy ziemia.
    Skarpy ocembrowane kamieniem polnym, albo lity beton

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za konkretne odpowiedzi! Dużo mi pomogliście i mam teraz konkretny plan! Pozdrawiam !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony