dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Oparcie dla legara czy wytrzyma

    Witam,
    planuję postawić domek drewniany letniskowo-ogrodowy. W domku tym legary o wymiarach 5cm szerokości i 10cm wysokości łączone są z podwaliną 10x10cm w taki oto sposób: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2yuiohj&s=9. Martwi mnie że zgodnie ze schematem usytuowania punktów podparcia od producenta dla legarów to od tego łączenia punkt podparcie jest aż 130cm. Czy wg was takie łączenie jest wystarczające czy może powinienem zrobić dodatkowe punkty w połowie tej odległości? Dodatkowe punkty to niestety dodatkowe koszty i robota.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Nie wiemy jaki ma być rodzaj pokrycia dachowego a to do niego właśnie jest dostosowana nośność owej więźby czyli jej wymiar oraz rozstaw belek, itp.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 22-06-2017 o 12:35
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o wierzbę dachową tylko o podłogę.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Buldozer

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-155
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli producent w specyfikacji technicznej dla stropu podał odległość 130 cm jako dopuszczalną pomiędzy podporami dla tego elementu to osobiście nie martwiłbym się czy legar wytrzyma. Również powinien być przykład łączenia w warunkach technicznych. (z tego co piszesz rozumiem, że to rozwiązanie systemowe)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony