dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie fuga epoksydowa na gresie polerowanym

    Witam serdecznie ma ktos pomysl jak zmyc slady wokol fug na takim gresie? uzylem juz fila deterdek polecali mi w sklepie i nie ruszylo nic nawet bez rozcienczania probowalem + szorowanie, dokladnie tak samo jak bylo, jest to osad/nalot na gresie, prosze o jakies wskazowki, cena nie gra roli moge kupic kazdy plyn za kazda cene byle to ruszylo

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Muszę Cię zmartwić, że nie ma chyba specyfiku, który poradzi sobie ze smugami po fudze epoksydowej. Sam przez to przechodziłem. Fachowiec po nałożeniu fugi powinien dokładnie domyć płytki, tak by dokładnie domyć, pozbyć się resztek żywicy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    100 metrow plytek 11 tysiecy blagam nie zalamuj mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie żadnej chemii na to nie ma . Pozostaje próbować mechanicznie usunąć pozostałości po epoksydzie .
    Nie wszystkie płytki nadają się do stosowania fugi epoksydowej .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Sam skrobałem żyletką smugi, używałem wielu środków ponoć dedykowanych i nic. U mnie w łazience fachowiec po powierzchownym, byle jakim przetarciu fug zostawił odbicia trampek na płytce drewnopodobnej. Widoczne są przy odpowiednio padającym świetle. Oczywiście zauważyłem je zaraz przed wprowadzką Nic nie pomogło, rynce opadają.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6

    Domyślnie

    rozmawialm przed momentem z czlowiekim ktory "pracuje z zywica" powiedzial ze jedynie mapei pulicol 2000 moze dac jakis efekt, probowaliscie tego kiedys?

  7. #7

    Domyślnie

    Raczej nic to nie da . Gres polerowany powinien być zaimpregnowany przed fugowaniem . W przypadku stosowania fugi cementowej , da się go uratować , bo są specyfiki dedykowane . Ale przy epoksy masz duży problem . Nie sądzę , abyś znalazł kogoś , kto skutecznie usunie ten nalot , nie niszcząc przy tym powłoki płytek .

  8. #8

    Domyślnie

    tak to wyglada na zdjeciu widac szczegolnie po prawej stronie


  9. #9

    Domyślnie

    dodam tylko ze jest to wzarte tzn nie wyczuwam tego jak np przejade palcem, nie wiem czy to gorzej czy lepiej

  10. #10

    Domyślnie

    W tym przypadku , może pomóc jedna metoda . Może ale pewności nie ma . Wrzuć w wyszukiwarkę : polerowanie , renowacja marmuru . Zaproś ich do siebie i niech na niewielkiej powierzchni przeprowadzą próbę . To może zadziałać .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Jaka dokładnie była to fuga? Być może mam pomysł

  12. #12

    Domyślnie

    fugalite eco z firmy kerakoll

    okazalo sie ze ta fila deterdek co robilem to bylo na fugi cementowe, zamowilem teraz fila cr10 za stowe na 10m2 zobaczymy to ostatnia proba, zeby chociaz cos puscilo

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    nie mam wglądu w zdjęcia. Muszę je zobaczyć i przesłać dalej to specjalisty w Niemczech produkującej różne środki do tych celów.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalski321123 Zobacz post
    fugalite eco z firmy kerakoll

    okazalo sie ze ta fila deterdek co robilem to bylo na fugi cementowe, zamowilem teraz fila cr10 za stowe na 10m2 zobaczymy to ostatnia proba, zeby chociaz cos puscilo
    Czy zadzialal u Pana preparat cr 10 na smugi po fugach epoksydowych?

  15. #15

    Domyślnie

    Można spróbować wyczyścić to padem ręcznym do usuwania różnych polimerów na posadzkach (też tego typu powierzchnie) są niedrogie- 5,80 szt i warto spróbować.
    Link - http://allegro.pl/etc-pad-reczny-do-...7-246e96104760
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pady.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	404905  
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 14-01-2018 o 12:49

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    ja usunalem acetonem, mozecie sprobowac.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Acetonem to chyba tylko świeże ślady póki się nie utwardzi potem to tylko mechanicznie na przykład gąbka polerska + pasta polerska nawet taka do samochodu na grubsze to tylko skrobak i modlić się żeby nie zrobić rys (aczkolwiek szybę w oknie dachowym z gruntu akrylowego tak wyczyściłem) a jak nie puści to zostaje chyba tylko dysk z filcem i politura do szkła np.Hartpolish fg50(sproszkowany Ce0/2 -tlenek Cezu)
    Ostatnio edytowane przez mariusz05 ; 14-01-2018 o 15:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony