dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ile razy i czym gruntować twarde tybnki?

    Jak w temacie, tynki Dolina nidy Zeta twarde. Nie myślę tego gładziowadź. Wystarczy mi jak jest. Wyszło nawet całkiem równo. Czy jest sens to gruntować czy np rozcieńczoną białą farbą wystarczy? Ewentualnie farba gruntująca.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja omiotłam tynki i malowałam od razu tanią białą farbą

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie kolega też mi radził żeby pomalować rozcieńczoną bialą farbą. Martwi mnie tylko, że nie wiem jaka farba będzie docelowo czy np silikonowa czy lateksowa czy też jeszcze co innego a pewnie będzie różnie w zależności od pomieszczenia. Każdy producent na niemalowane zaleca jakieś swoje systemowe podkłady. Chyba tylko biała Tequilla czy jak jej tam miała w opisie, że w takim przypadku 2 razy pomalować. Na duluxie 3in1 w ogóle nie widzę zaleceń co do podkładu. Stąd też obawy żeby nie dać czegoś co potem wejdzie w jakiś konflikt z farbą docelową.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wyjdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Jak w temacie, tynki Dolina nidy Zeta twarde. Nie myślę tego gładziowadź. Wystarczy mi jak jest. Wyszło nawet całkiem równo. Czy jest sens to gruntować czy np rozcieńczoną białą farbą wystarczy? Ewentualnie farba gruntująca.
    Yaro137- Nalepiej na początek zrobić próbę malowania, bez gruntu. Przy twardych tynkach, zatartych na szkło często po zagruntowaniu zwykłym gruntem jeszcze gorzej się maluje. Co do gruntu to najlepiej użyć głębokopenetrującego np. GRUNTOLIT-SG 302 z Kreisel
    pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli bez gruntu to jaką farbą bo narazie mętlik. Tikkurila Super White ma bardzo dużo kiepskich opinii jak się okazuje. Nie wiem czy lateks to dobry wybór na pierwszą warstwę i czy nie ograniczy mi to możliwości nakładania kolejnych.

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze Kabe Aquatex. Cena wygląda OK i malowanie nie wymaga gruntowania. Opinie też póki co same dobre więc chyba się skuszę. Szczególnie, że mój wykonawca poddasza twierdzi, że może załatwić z upustem. Wtedy grunt już tylko na podłogi pójdzie przed samymi płytkami. Przy okazji wykonawca poddasza ostrzega, że nie powinno się robić żadnego malowania/gruntowania zanim on skończy swoją robotę ze względu na kurz itp. Brzmi to sensownie.

  8. #8

    Domyślnie

    To chyba normalne że gruntuje się przed praca a każde kurze i zabrudzenia są niewskazane

  9. #9

    Domyślnie

    Tak też zrobimy. Ekipa co miała gruntować nawet się nie zająknęła na temat jakichś napraw stanu obecnego czy choćby usunięciu zaślepek z puszek. Chyba niewielkie mają pojęcie o gruntowaniu/malowaniu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja omiotłam tynki i malowałam od razu tanią białą farbą
    Bez gruntowania ?

    Ile razy później malowałaś na biało aby efekt był zadawalający ?
    Czemu tanią farbą ?
    Tanie farby chyba słabo kryją , więc po co robić sobie więcej roboty ?

    Sam się zastanawiam bo mam także twarde tynki Dolina Nidy Zeta , będą jeszcze lekko szlifowane ale w większosci są jak szkło .
    Chciałem gruntować , ale widzę że chyba nie ma sensu bo można sobie zaszkodzić ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panie i Panowie

    Gruntowanie tylko wtedy kiedy tynki są słabe lub kredujące (obsypują się). Ew jeszcze jeden powód - kiedy są mocno zapylone a nam się nie chce ich odpowiednio odpylić. W każdym innym przypadku malowanie białą farbą, potem ewentualne poprawki i farba nawierzchniowa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12

    Domyślnie

    W sensie poprawki na tynku czy poprawki przy malowaniu? Ja wiedzę, że u mnie tynk wymaga paru zabiegów jak chociażby wypełnienie paru uszkodzeń, zeszlifowanie nadmiaru w szczególności na krawędziach i w okolicach gdzie wstawiono metalowe wzmocnienia narożników oraz usunięcie zaślepek puszek do gniazd i włączników. Zaznaczam, że na piętrze mają być prowadzone prace związane z dociepleniem strychu i wykonaniem sufitów z regipsu więc będzie gładziowanie/szlifowanie.Nie wiadomo jeszcze czy nie trzeba będzie podszlifować posadzek. Co do malowania piętra, chcę to zostawić na koniec, ale czy to przeszkodzi w malowaniu, skoro gruntowanie nie ma sensu, parteru? Tam jeszcze brak choćby parapetów. Czy zatem to już ten etap? Trochę się jeszcze nakurzy. Farba będzie Aquatex Kabe. Piszą, że nie wymaga gruntowania. Nie piszą jednak czy można na nią zastosować jakąkolwiek inną farbę np lateks czy akryl.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Poprawki które wyjdą na tynkach po ujednoliceniu koloru. Teraz tego nie widzisz. Jeśli cos widać już teraz to zrób to przed malowaniem. Patrząc na ilośc rzeczy do zrobienia to jeszcze nie czas na malowanie.
    Z uporem maniaka będę powtarzał : nie ma czegoś takiego jak lateks w farbach.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    malowanie należy zostawić na koniec, gdy będą wykonane już wszystkie prace związane z łataniem ubytków, obsadzaniem parapetów itd. Nie warto malować, gdy istnieje duże ryzyko zabrudzenia ścian lub ich zapylenia.

    Do gruntowania tynków polecam użycie gruntu polimerowego ACRYL-PUTZ® GU 40, który poza wzmocnieniem podłoża pozwoli na „zebranie” z powierzchni ewentualnych pozostałości pyłu. Drugim etapem jest nałożenie farby podkładowej Śnieżka Grunt, a następnie wykonanie malowania nawierzchniowego.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  15. #15

    Domyślnie

    Znajomy wykonawca też mi potwierdził, że najpierw ubytki, parapety, zabudowy a dopiero malowanie. Czy do podłóg daje się ten sam grunt co na ściany czy jest coś specjalnie na podłogi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony