dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 130
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    A wyższe napięcie to niższe stawki za MWh.
    Ps. Z jakiegoś powodu uplodowało się tylko pół posta.
    Taryfy inne niz Gxx to na ogół pomiar za energię bierną indukcyjną, pojemnosciową, przekroczenie mocy. Cóz z tego ze stawka cza 1 kWh energii czynnej (zalezy w w ktorej strefie) jest nizsza skoro trzeba płacic za pozostałe skladniki, nie mówiąc o opłatach , stałych abonamentowych, za za moc przyłaczeniową, itd.

  2. #62

    Domyślnie

    Kaizen, czy w każdym temacie musisz się czepiać jednostek? Wiadomo że ktoś mysli o kwh, albo o wh jak w tym momencie. tak bardzo Cię brak h denerwuje że musisz zaśmiecać temat?

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Napiszcie mi porsze która z tych pomp byście sami zamontowali która byście polecili dostałem ofertę w sumie na cztery pompy w podobnych cenach różnica 2000 zł nie licząc chłodzenia pasywnego które w zależności od 3 do 6 tyś drożej wychodzi
    - buderus wps 10 k-1 dopłata do chłodzenia pasywnego
    -smartheat bravour 012 i konwerter dopłata do chłodzenia
    -nibe f1245 e
    -stiebel eltron wpc 10
    Bardzo liczę na wasze porady doświadczenia i rzetelne podejście

  4. #64

    Domyślnie

    Popatrz na COPy, ja bardzo roważałem nibe f1245 + chłodznie - dotacja szwecka 5000zł. Ostatecznie jednak zrezygnowałem z pompy gruntowej i idę w powietrzną. Przelicz sobie na chłodno tona papierze, może dojdziesz do tych samych wniosków - że nasze domy są za małe by opłacała się gruntówka.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Napiszcie mi porsze która z tych pomp byście sami zamontowali która byście polecili dostałem ofertę w sumie na cztery pompy w podobnych cenach różnica 2000 zł nie licząc chłodzenia pasywnego które w zależności od 3 do 6 tyś drożej wychodzi
    - buderus wps 10 k-1 dopłata do chłodzenia pasywnego
    -smartheat bravour 012 i konwerter dopłata do chłodzenia
    -nibe f1245 e
    -stiebel eltron wpc 10
    Bardzo liczę na wasze porady doświadczenia i rzetelne podejście
    Masz 3 pompy markowe, lepsze lub gorsze i chińczyka za którego ktoś chce tyle co za porządne markowe sprzęty.
    Założeniem montowania pomp z Chin jest to że mają być tańsze od konkurencji, a sam twierdzisz że cena jest prawie taka sama.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #66

    Domyślnie

    To że płace za komfort posiadania własnego domu, nie znaczy, że nie mogę optymalizować kosztów życia w nim. Jak najbardziej kolejne inwestycje mogą być mniej lub bardziej opłacalne, z większym lub mniejszym czasem zwrotu.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    PC gruntowa jest niewrażliwa na temperatury zewnętrzne i warunki atmosferyczne ponieważ wszystkie jej elementy są w ziemi i w domu.
    PC powietrzna, sam sobie odpowiedz.
    A dlaczego myślisz że warunki zewnętrzne mają jakiś drastyczny wpływ na żywotność pompy ciepłą?
    U sąsiada od jakichś 8 lat w szambie jest pompa do pompowania gó.... siedzi tam cały ten czas nikt jej nie serwisuje a gó..... cały czas pompuje.
    Kosztowała pewnie z 200zł produkcja chińska marka Flora czy coś takiego.
    Wg. Twojej teorii powinna działać tydzień bo warunki nie sprzyjające.

    Skoro pompy mają jednostki zewnętrzne to znaczy że są przystosowane do tego, Meetingi (zwykłą choć solidna chińska pompa ciepła) najstarsze które widziałem mają po 10 lat i cały ten czas stoją na zewnątrz i pracują.
    Nic się z nimi nie dzieje, gdzie nie gdzie trochę rudo i to wszystko.

    To co psuje pompy ciepłą, to nie deszcz czy śnieg, i słońce.
    To ludzie, ich nie umiejętna obsługa, źle wykonana nie serwisowana instalacja, i przepięcia elektryczne(to najczęściej) a tak samo to dotyka gruntówek i powietrznych.

    Piszesz też o długowieczności pompy ciepła, że na starość bez obsługowo, jeżeli jesteś już stary stary to ok.
    Ale za 15 lat będziesz miał taki sam problem.
    Wejdą nowe ustawy, i powiedzą Ci że masz bombę ekologiczną w piwnicy bo masz tak 1,5 gazy R407C a on będzie już od 12lat zakazany.
    I żaden chłodniarz tego nie będzie naprawiał bo części już nie będzie, gazu nie będzie, i zabytek to już będzie,

    Do tego za 15 lat pompy ciepłą pewnie będą na CO2 albo coś innego ze sprawnością 7 albo 8 i będzie itak się opłacało ja wymienić.

    Dlatego właśnie rysowanie sobie planów na wykorzystanie dolnego źródła dla 2 i 3 pompy to kompletna abstrakcja.

    Równie dobrze można założyć że za 15 lat będziemy grzać dom np. przez coś takiego:
    http://businessinsider.com.pl/techno...rzedaz/zgk0nyr

    dlatego właśnie inwestowanie w gruntówki które nigdy się nie zwracają wg. mnie nie ma sensu.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Masz 3 pompy markowe, lepsze lub gorsze i chińczyka za którego ktoś chce tyle co za porządne markowe sprzęty.
    Założeniem montowania pomp z Chin jest to że mają być tańsze od konkurencji, a sam twierdzisz że cena jest prawie taka sama.
    nie wiedziałem że Nibe to chińczyk człowiek całe życie się uczy
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    A niby czemu lepszy jakościowo produkt m być tańszy tylko dlatego że pochodzi np z Chin.
    czy diament wykopany sochą w Czadzie , czy kilogram złota wykopany przez tubylca gołymi rękami w Górnym faso jest tańszy , od diamentu czy złota wydobyty wysoko zaawansowaną techniką w USA?

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    To czemu te pc ustępują osiągami np SmartHeat?
    W każdym miejscu świata można zrobić dobry i zły produkt , pochodzenie nie ma znaczenia w dobie globalizacji . Podaj wykaz części w polskiej pc które powstały w polskich fabrykach .
    Chiny dysponują technologią do której na Polakom daleko ...zabawne jak cholera..

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Panowie wracając do pytanie co byście mi polecili z waszych doświadczeń i waszej wiedzy tak jak już pisałem jest to inwestycja na całe życie i chciałbym wybrać dobre rozwiązanie

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ja brał bym najtańszą z inwerterem . Olałbym chłodzenie pasywne .

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Panowie wracając do pytanie co byście mi polecili z waszych doświadczeń i waszej wiedzy tak jak już pisałem jest to inwestycja na całe życie i chciałbym wybrać dobre rozwiązanie
    Dlaczego nie rozglądniesz się za rodzimym produktem? Pomyśl o GWC lub GGWC.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Ja brał bym najtańszą z inwerterem . Olałbym chłodzenie pasywne .
    Ja brałbym polskiego producenta w razie W łatwiej będzie o kontakt i ewentualną naprawę...
    A tak na serio to założyłbym sobie ogrzewanie elektryczne kablami w podłodze i tyle, tak mam u siebie w chałupie i zrobiłbym ponownie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Ja brał bym najtańszą z inwerterem . Olałbym chłodzenie pasywne .
    jasiek71

    Ja brałbym polskiego producenta
    Jedno nie wyklucza drugiego .

    A jakie masz koszta CO i CWU?

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Jedno nie wyklucza drugiego .

    A jakie masz koszta CO i CWU?
    Ok 12 tys kWh rocznie...
    Chałupa bylejaka jak na obecne standardy...
    Przy budowie nowego domu zostałyby wyeliminowane " słabości" i w dalszym ciągu ogrzewanie kablami ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #77

    Domyślnie

    Jak na razie to bardzo mało wiemy o parametrach budynku Greli
    i jego OZC ;

    - czyli mocy cieplnej budynku ,
    - i zapotrzebowaniu na ciepło budynku ,
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My za całą instalację- pompa, odwierty, podłogówka, hydraulika w całym domu(bez białego montażu) dajemy ok. 79k PLN za dom ok. 180m2 powierzchni użytkowej. Nie bardzo widzę, jak można tutaj w 24k się zmieścić Sama pompa NIBE 10kW to ponad 30k PLN(plus koszt montażu węzła cieplnego itp. - całość ok 45k PLN). W cenie pompy jest już zasobnik CWU, dodatkowo zainwestowaliśmy w chłodzenie pasywne. Mniejsza moc pompy(do mniejszego domu) to na pewno niższe koszty, ale jeśli do tego dochodzą odwierty pionowe(jak u nas), to sam ich koszt to ok. 16k PLN, drugie tyle to podłogówka z materiałem(liczyliśmy i nie opłaca nam się zrobić jej samemu ). Hydraulika to 5,7k PLN i w naszej okolicy jest to zdecydowanie dobra cena.

    Nie wydaje mi się, aby 56k PLN to była wygórowana cena, jeśli mówimy o instalacji pompy gruntowej z gwarancją- często instalowanie sprzętów samemu sprawia, że sprzętu nie obowiązuje gwarancja(jeśli nie jesteśmy autoryzowanym i szkolonym przez daną firmę instalatorem). Dodatkowo na pompy NIBE od kilku lat co roku jest dotacja szwedzka w wysokości 5k PLN na urządzenie.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, aby 56k PLN to była wygórowana cena,
    Wydaje się niestety Tobie .Minimum 20 K za dużo .
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 25-06-2017 o 12:26

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Czy możesz opisać jak wyglądają te "klocki styropianowe" z których masz dom zbudowany?
    No coś TY z choinki się urwałeś , nie słyszałeś nic o ,,pustakach styropianowych " Fajna sprawa dla samoroba , jak bym się drugi raz budował , to z nich i na to strop JS

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony