dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Wiem co potrzebuję , robię takie ujęcia zawodowo, od czasu do czasu , taka uboczna praca. W moim regionie wystarczy jeden filtr na rurowy wstępny , odżelaziacz/odmanganiacz wielkości dużej gaśnicy , ewentualnie jeszcze zmiękczacz , ale nie koniecznie .Filtr i odżelaziacz/odmanganiacz to ok 3K ( tak podpowiem , bo widzę czasami jak ludzi naciągają na 15 K ) , a i nie koniecznie to w domu musi stać .
    Strasznie jesteś drażliwy.
    Nieprawda , zauważyłem ze jakoś chwyciłeś ,,kość w zęby " z tym przełączaniem . Jest taki sterownik , że mógłbym nie przełączać , PC będzie pracować tylko na potrzeby CWU , ale pompka obiegowa CO stała by z 8 miesięcy . Po przełączeniu na tryb letni , pc dalej będzie grzała tylko CWU , ale od czasu do czasu przegoni pompkę obiegową GZ aby się nie zastała . Skoro za taką pc płaci się mniej niż połowę za pc np N , nie jest te przełączanie jakieś uciążliwe , Jak nie przełączę , to pc działa , ale najprawdopodobniej na początku sezonu grzewczego trzeba by ją śrubowkrętem rozruszać tyle w temacie

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    No chyba że norma żelaza przekroczona jest 59 razy a manganu 65 razy
    O kurna , w Czarnobylu mieszkasz?
    Żelazo to jeszcze nie jakiś kosztowny problem , z mangnem już trudniej

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie przestańcie zaśmiecać wątek. Wasze przepychanki nikogo nie interesują, przynajmniej w tym temacie. Są odpowiednie wątki o zmiękczarkach i uzdatniaczach wody w których możecie swobodnie wymieniać opinie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #124

    Domyślnie

    To jeszcze porozmawiaj o piwie bo może stoi koło pompy

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    To nie jest zaśmiecanie ponieważ kotłownia w domu nie tylko pompę zawiera ale i inne urządzenia niezbędne do funkcjonowania domu.
    Pytanie jest czy te wszystkie urządzenia się zmieszczą w kotłowni razem z pompą ciepła niekompaktową.
    Może pompa kompaktowa zaoszczędzi kilka metrów kwadratowych domu.

    Moderatorowi sugerowałbym zwrócenie uwagi na wycieczki polityczne w tym wątku i odpowiednie zareagowanie.
    Drążysz temat czy pc kompakt jest niejako trochę tańsza niż zwykła pc z osobnym zasobnikiem , bo mniej miejsca zajmuje . Fakt zajmuje mniej miejsca ok~`1m 2. Ale cena tych pc kompakt jest jednak na tyle wyższa że za różnica można zbudować dom o kilka m2 większy . Z drugiej strony w obu przypadkach są to tak małe powierzchnie , że taka dyskusja o wyższości jednej pc nad drugą jest bezcelowa

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Rzeczywiście nieraz pompa kompaktowa jest lepszym rozwiązaniem, bo potrzeby mniejsze jeśli chodzi o ciepłą wodę i miejsca czasami komuś może brakować w malutkim domeczku. Bardzo rzadko mam takie przypadki.

    Jednak w większości zewnętrzny zasobnik jest lepszym rozwiązaniem bo:
    -można wybrać producenta,
    -można wybrać wielkość,
    -można wybrać RODZAJ (sposób działania),
    -można wykorzystać ODPOWIEDNI zasobnik jako rodzaj bufora dla kilku grzejników (drabinek łazienkowych) -grzanie cały rok bez ozdobnych grzałek i kabli w łazience
    -łatwiejszy i tańszy w naprawie/wymianie po 20 latach w razie awarii
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie tylko że jest tańsza patrz #146. Jak Tobie mocno padnie pc za 8 lat to wymieniasz ,,całą kotłownię" , a w niekompaktowej tylko jedno urządzenie .
    Niekompaktowa nie wymaga 1-2 m2 powierzchni większej od kompaktu , zasobnik ma około 60 cm średnicy , a sama pc z reguły zmieści się w kwadracie 0,7X0,7 m2 .Tak jak wcześniej podawałem moja ,,kotłownia " oparta na niekompaktowej pc ma niecałe 2 m2 i oprócz pc są tam jeszcze inne rzeczy . I nie budowałem tych m2 pod pc specjalnie , praktycznie do każdego nawet typowego projektu domu wstawi się obojętnie jaką pc , i w praktyce nie ponosi się z tego jakiś dodatkowych kosztów budowy domu .

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie tylko że jest tańsza patrz #146. Jak Tobie mocno padnie pc za 8 lat to wymieniasz ,,całą kotłownię" , a w niekompaktowej tylko jedno urządzenie .
    Niekompaktowa nie wymaga 1-2 m2 powierzchni większej od kompaktu , zasobnik ma około 60 cm średnicy , a sama pc z reguły zmieści się w kwadracie 0,7X0,7 m2 .Tak jak wcześniej podawałem moja ,,kotłownia " oparta na niekompaktowej pc ma niecałe 2 m2 i oprócz pc są tam jeszcze inne rzeczy . I nie budowałem tych m2 pod pc specjalnie , praktycznie do każdego nawet typowego projektu domu wstawi się obojętnie jaką pc , i w praktyce nie ponosi się z tego jakiś dodatkowych kosztów budowy domu .
    zgódźcie się w końcu

    kompaktowa ma swoje zalety, niekompaktowa także

    kompaktowa:
    +zajmuje mniej miejsca
    +zazwyczaj jest ładniejsza
    +mniej rurek na ścianach
    -najczęściej jest droższa
    -w razie awarii wymiana uszkodzonego elementu może być trudniejsza (z różnych przyczyn, od rozmiarów po kompatybilność), w skrajnym wypadku nawet niemożliwa (w skrajnym!!! mam nadzieję że tylko to teoria)
    -nie można dowolnie manewrować elementami układu, np. zbiornikiem na CWU

    niekompaktowa:
    +można samemu dobierać elementy - np. zbiornik
    +zazwyczaj tańsza
    +w razie awarii wymiana uszkodzonego elementu może być łatwiejsza (może być, zależy od tego co się zepsuje )
    -wygląda nieefektownie
    -jeśli montował "znajomy" zamiast specjalisty od hydrauliki, to łatwiej o błędy instalacyjne
    -zajmuje więcej miejsca

    główne różnice główne
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A tak naprawdę to o co chodzi...?
    Mamy miejsce w chałupie to montujemy co nam pasuje...
    Nie mamy miejsca bo daliśmy doopy przy wyborze projektu czy innych przyczyn to ściskamy pośladki i kupujemy kompaktowe rozwiązanie...
    To samo z dolnym źródłem...
    Jest gdzie to ryjemy pod poziomy ...
    Jak nie ma to odwierty albo powietrzna...
    Nie wiem co to za bezsens z tym liczeniem m2 kotłowni...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #130

    Domyślnie

    Witam,

    W celu doboru i wyceny powietrznej pompy ciepła zachęcam Państwa do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Buderus. Nasi specjaliści pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 777 008. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie powietrznych pomp ciepła z rodziny Logatherm [moderowano]
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-07-2017 o 17:40 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony