dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    figop

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Kod pocztowy
    44-210
    Posty
    1

    Domyślnie wymiana piec kaflowego na przenośny piec kaflowy z szybą

    Witam. jako że to mój pierwszy temat to chciałby sie przywitać. tak wiec witam wszystkich.

    Wiem że tamt wałkowany kilka razu czy nawet wiecej na tym forum bo chyba wszystkie przeczytałem ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem
    Mianowicie posiadam piec kaflowy. mieszkam w bloku, nie jest to kamienica. blok starszego typu, parter, dwa piętra, poddasze no i oczywiscie piwnica. mieszkan ie własnościowe a blok należy to spółdzielni mieszkaniowej. w mieszkaniach sa piece kaflowe. u mnie sa 3 szt.
    chciał bym jeden piec zlikwidowac a w jego miejse postawic piec przenośny kaflowy z szybka. czytałem tutaj tematy o kominkach i kozach ze nie mozna że można jakie warunki itd. ok. ale np kominki mają wkład kominowy żeliwny czy stalowy, kozy sa stalowe lub żeliwne. piec który chce postawić jest piecem przenośnym kaflowym. paleniska sa wyłożone cegła szamotową lub wermikulit, w ramie satlowej a wszystko to obudowane kaflami. w specyfikacji tego piec jest nazwa piec na paliwa stałe(drewno, brykiet drzewny). przez sprzadawców jest róznie on nazywany, piecem kominkowym, koza, komikiem kaflowym itd, ale w specyfikacji jest jasno napisane piec na paliwa stałe, a konstrukcyjnie dla mnie nie różni sie niczym od tradycyjnego pieca kaflowego, jedynie to że ma szybke zamiast drzwiczek żeliwnych oraz może mniej kanałów i jest mniejszy , ale małe piece kaflowe przenośne tez sa w dodatku z stalowa ramą. a zwykłe piece kaflowe tez mają przerabiane drzwiczki na szklanne i nie przestają byc piecami kaflowymi tylko zmiana jest ze nie węglem a drzewem się pali. Głownymi powodami zmiany takiego pieca sa, stary kaflok potrzebuje remontu a remont wycenili mi mniej wiecej od 1400 do 2500 tys zło ale to okaze sie juz w czesie remontu., jest duzy i brzydki, nie pasuje do pomieszczenia, chce palić drzewem, dodatkowym atutem jest możliwośc obserwacji ognia, ale jak to by było tylko podstawa to w zwykłym kaflowym bym sobie drzwiczki wymienił na takie z szybka. w piecu w który chcę zainstlowac tez rozpala się ogien a nastepnie postępuje sie jak w zwykłym kaflowym, gdy wygasza żar, to zamyka sie zasuwy i piec ciepłem promieniuje ale wiadomo troszke krócej niz zwykły kaflowy bo on mniejszy jest.
    Teraz pytanie jak podejśc do temat?. czy robic samowole z zmienic piec, czy błagac kominiarza i administrację o zgodę i jakich argumentów użyc aby oni nie traktowali tego jak zwykłego kominka czy kozy. piec który chce zainstlowac wygląda podobnie do tego z linku http://piec-kominek.com/userdata/gfx...c696783a3f.jpg
    dziękuje za pomoc i pozdrawiam

    Dodam jeszcze że kolejnym piecem który by wchodził w rachubę jest ten : http://www.skleep.pl/piec-kaflowy-4k-pg-s,3,8057,7089
    Ostatnio edytowane przez figop ; 12-06-2017 o 23:17

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączam się do tematu. Mam podobną sytuację- piec kaflowy już prawie rozebrany, a na zwykłą kozę pozwolenia nie dostanę, chyba że z wkładem kominowym, ale u mnie nie ma wolnego przewodu. Czy ktoś coś wie na ten temat?

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    "Koza" z odpowiednim atestem jak najbardziej MOŻE BYĆ instalowana , poczytaj o nowych wymaganiach które zaczną niebawem obowiązywać w województwie śląskim , są już dostępne piecyki i wkłady które spełniają europejskie normy na rok 2022 ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ASKJA_SE_sandstein_02.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	391867   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aledo kamień.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	391868  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 26-06-2017 o 11:03
    Darek B

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał franz1990 Zobacz post
    Podłączam się do tematu. Mam podobną sytuację- piec kaflowy już prawie rozebrany, a na zwykłą kozę pozwolenia nie dostanę, chyba że z wkładem kominowym, ale u mnie nie ma wolnego przewodu. Czy ktoś coś wie na ten temat?
    Wiem.... Jak nie masz wolnego przewodu, to nie pomoże Ci nawet piecyk z atestem na rok 2055.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, ale wracając do tematu, czy piec kaflowy przenośny jest uznawany formalnie za piec kaflowy, i czy podłączenie takiego pieca w miejsce kaflaka, można uznać za przebudowę pieca?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał franz1990 Zobacz post
    Ok, ale wracając do tematu, czy piec kaflowy przenośny jest uznawany formalnie za piec kaflowy, i czy podłączenie takiego pieca w miejsce kaflaka, można uznać za przebudowę pieca?
    Tak, jeśli na fakturze napiszesz "piec kaflowy".

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    23% vat

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    23% vat
    Dlaczego nie 8%?

  9. #9

    Domyślnie

    A jak będzie paragon?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    W świetle przepisów, koza jest rzeczą ruchomą natomiast kominek nie.
    przykład interpretacji izby skarbowej
    http://madarkominki.pl/2013/12/12/wa...-8-czy-23-vat/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony