dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomtom30

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    14

    Domyślnie Izolacja pozioma - brak papy

    Witam,
    niestety ale przespalem temat papy... hydraulik na parterze rozłożył na beton folię-styropiam-ogrzewanie podłogowe...
    Czy można z tym coś jeszcze zrobić? Dodatkowo zabezpieczyć przed wylaniem glownej posadzki?
    Czy da się z tym jakoś żyć?

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz to juz chyba nic, bo nie bedziesz tego wszystkiego zrywal zeby dac pape. Ja bym zapomnial o temacie bo martwienie sie nic nie da.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie ma betonu wylanego ,to co za problem z rozebraniem i zrobieniem prawidłowo?

    IMO izolacja pozioma od zewnętrznej krawędzi ocieplenia, ciągła przez cały budynek to podstawa. Wtedy izolacja pionowa i pozioma poniżej ma IMO pomijalne znaczenie - może wszystko stać w wodzie i nasiąkać i straty energetyczne będą niewielkie a materialnych zero.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomtom30

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Myślicie, żeby to wszystko pozrywac i położyć pape?
    Zzastanawia mnie to w jaki sposób łączy się reraz zrobiona "izolacja" - papa wystajaca spod murów z folią z podłogi...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ja bym zostawił, oczywiście forumowi teoretycy będą twierdzili, że popełniłeś straszliwy błąd. Fakt, że dużo zależy od warunków gruntowych, wysokości wód, czy dom stoi w wodzie? Założywszy najniekorzystniejszy wariant, że ławy stoją w wodzie, beton nasiąknie wilgocią to co dalej? Wilgoć podejdzie pod styropian i co?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #6

    Domyślnie

    Myślicie, żeby to wszystko pozrywac i położyć pape?
    Zzastanawia mnie to w jaki sposób łączy się reraz zrobiona "izolacja" - papa wystajaca spod murów z folią z podłogi...
    Chlopie daj spokoj, bedziesz placil za zerwanie, zmarnowany material i polozenie jeszcze raz bo ktos na forum napisal ze trzeba klasc pape.
    Ok warto, ale w Twoim przypadku wydatki jakie poniesiesz beda zbyt duze. Mnie zrobili zle wieniec na budowie. Forumowe grono pisalo ze chalupa zaraz sie zawali, spece ktorzy nie byli na budowie tak samo namawiali na rozbiorke. A kumaty konstruktor (ktory mial grube tematy pod soba) przyjechal, popatrzyl i mowil zeby zostawic.
    A pape z folia laczy sie lepikiem na zimno. Nie przez zgrzanie oczywiscie

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze masz zrobione. I nie dawaj żadnego lepiku bo od niego styropian się rozpuszcza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony