dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie oczyszczalnia biologiczna - wykonawcy

    Chciałam bardzo Was prosić o pomoc, woj. podkarpackie, działka w Przemyślu. Potrzebuję znaleźć wykonawcę projektu biologicznej oczyszczalni ścieków. Mamy zgodę, termin realizacji jest do końca września, więc za dużo czasu nie ma. Moja mama jedzie niedługo na 3 tyg do sanatorium, i chciałabym generalnie w tym czasie zebrać kilka ofert i ustalić szczegóły. Powiedzcie proszę, czy możecie polecić kogoś solidnego do wykonania prac i montażu oczyszczalni? Szukam naprawdę rzetelnej i odpowiedzialnej firmy, z ludźmi, którzy pracują bez ściemy i przy rozsądnych cenach (mama jest samotną rencistką).
    Dodatkowo będę wdzięczna, jeżeli możecie podzielić się poradami co do zakresu umowy. Wiem, że to nie jest nadzór inwestorski nad całą budową ale czy są kwestie, na które w takim przypadku powinnam zwrócić uwagę, żeby nie narobić sobie kłopotu w razie problemów z wykonawcą?

    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie, informacje i Wasze uwagi lub doświadczenia. Będę czekać z niecierpliwością, bo jako żółtodziób nie bardzo wiem, jak ruszyć w temacie

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam instalatorów w Twoim rejonie, ale kilka uwag w temacie mogę dodać

    Wyboru oczyszczalni jaki i jest instalatora można wykonać " z dwóch stron ". Oznacza to, że albo masz już instalatora, który poleci Ci oczyszczalnię lub sam wybierzesz oczyszczalnię i zapytasz producenta, którego instalatora poleca najbliżej Ciebie. Czyli w Twoim przypadku, według mnie pozostaje druga wersja.

    W umowie lub ustaleniach odnośnie montażu oczyszczalni, należy jasno mieć na piśmie:
    - kwestię kierownika budowy i jego wpisów w dziennik
    - kto kupuje podsypkę lub inne materiały sypkie oraz cement i ile tego jest wycenie lub ile trzeba kupić, aby było dobrze to wykonane
    - ile dostajesz gwarancji na montaż
    - ile masz gwarancji na poszczególne elementy oczyszczalni, np. zbiornik, wyposażenie, dmuchawę, sterowanie, itp. ( gdy to instalator ją kupuje i płacisz za całość )

    Jest jeszcze wiele innych kwestii po drodze, kończącej się dobrze wykonaną oczyszczalnią. Pierwszym dla mnie przykładem jest potwierdzenie samemu warunków gruntowo-wodnych na działce. Kolejna kwestia to wyprowadzenie normalnej puszki z zasilaniem na ścianę budynku, aby łatwo do niej podpiąć oczyszczalnię. Przyda się też sprawna wentylacja wysoka pionu kanalizacyjnego, a jeśli takiej nie ma to należy ją wyprowadzić - kwota i zapis do dodania w umowie.

    Teraz pozostaje Ci szukanie dalsze instalatora lub oczyszczalni, którą chciałbyś mieć - powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno nie polecam produktów tanich na rynku - ja kupiłem produkt tani i po prawie trzech latach muszę wszystko przekopać i wymienić. W moim przypadku to produkt Eko Sum. Naprawdę warto pomyśleć i kupić porządny produkt i zaoszczędzić sobie stresu po kilku latach...
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pancio11 Zobacz post
    Naprawdę warto pomyśleć i kupić porządny produkt.
    To znaczy jaki to "porządny" a jaki "tani"?

  5. #5

    Domyślnie

    Jedni wolą wydać mało ( tak jak np ja to zrobiłem) i kupić jedną z najtańszych oczyszczalni na rynku, która po kilku latach się rozpada (nie tylko moja opinia) a inni wolą kupić droższą i mieć spokój na lata. Ja obecnie z większości firm otrzymuję oferty i ceny są za zbiornik w granicach 7-10 tyś.
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz mi podesłać oferty tych porządnych zbiorników? Byłbym wdzięczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak nie bardzo - to są oferty, od firm, które są w internecie - po wpisaniu w wyszukiwarkę OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  8. #8
    Banned
    andrzejgzik

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=WojtekINST;7561189]Oooo to jesteś wyjątkiem od reguły, bo w mojej okolicy działa jeden instalator Traidenis i z użytkownikami tych systemów, mam coraz częściej kontakt. Żaden nie jest zadowolony z ich działania jak i z "zapachów" nim towarzyszących.
    Czyli jednak jacyś kliencie są takich systemów, którzy doceniają ich zalety, których ja ciągle nie widzę. Trzeba pójść chyba do okulisty [

    moze nie sa oryginalne ostrzezono mnie ze jest duzo podrobek ich oczyszczlni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony