dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzon_16

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Okolice rzeszowa
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    10

    Domyślnie Ogrodzenie dźwiękochłonne - z czego wykonać

    Witam,

    Mam pytanie o ogrodzenie dźwiękochłonne. W chwili obecnej pomiędzy mną a sąsiadem są panele lamelowe lecz niestety słychać wszystkie dźwięki, każdą rozmowę (ze względu na wielkość działki nie ma możliwości odsunięcia od ogrodzenia). Wiem że są gotowe panele dźwiękochłonne lecz ich cena jest bardzo wysoka. Może ma ktoś doświadczenie np z deskami lub innym materiałem który skutecznie izoluje dźwięki?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Może jakiś żywopłot, bluszcz na panelach rósł by pewnie bardzo dobrze, a liście powinny absorbować dźwięki.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pełny mur.

    W przypadku roślin musiałaby to być bardzo gruba przesłona.

  4. #4

    Domyślnie

    Kompromis - pełny mur porośnięty roślinami. Rośliny zniweluję efekt echa.
    Myślę o czymś takim:
    http://officeplant.pl/wp-content/upl...group_shot.jpg
    http://www.joniec-ekspert.pl/wp-cont...ionowy-mur.jpg nie wygląda korzystnie na tym zdjęciu, ale chodzi mi o ideę - takie bloczki są dosyć tanie, ważne, żeby część z nich "wystawało" poza obrys - można tam posadzić roślinki pnące.
    Taka luźna myśl, powodzenia.

  5. #5
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzon_16 Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie o ogrodzenie dźwiękochłonne. W chwili obecnej pomiędzy mną a sąsiadem są panele lamelowe lecz niestety słychać wszystkie dźwięki, każdą rozmowę (ze względu na wielkość działki nie ma możliwości odsunięcia od ogrodzenia). Wiem że są gotowe panele dźwiękochłonne lecz ich cena jest bardzo wysoka. Może ma ktoś doświadczenie np z deskami lub innym materiałem który skutecznie izoluje dźwięki?
    Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą gabiony lub murki gabionowe, które wygłuszają dźwięki dochodzące zza ogrodzenia i zapewniają wysoki stopień prywatności. Można je wypełnić dowolnym materiałem i dopasować do otoczenia. Najpopularniejszymi materiałami są kamienie oraz szkło, które można ze sobą łączyć i stworzyć unikalne ogrodzenie. Co myślisz o takim rozwiązaniu?


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony