dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Duży spadek ciśnienia w instalacji wodnej

    Mianowicie po odkręceniu wody w każdym punkcie w domu spada mi ciśnienie. Mam zamontowany reduktor i na reduktorze po odkręceniu wody ciśnienie wynosi powiedzmy 3 bar a na manometrze przy naczyniu przeponowym zaledwie 0,4. Kiedy podlewam trawę to ciśnienie w domu spada do 0 i po odkręceniu kurka wgl nie ma wody a i na ogrodzie drastycznie spada kiedy mam podłączony jeden zraszacz, jak podłączę więcej to o podlewaniu można zapomnieć. Sprawdzałem ciśnienie w naczyniu i wynosi około 1,5bar dobijałem także do tylu by było trochę poniżej ciśnienia na reduktorze ale kompletnie żadnych zmian. Ręce mi już opadają bo nie wiem co robić. Poniżej zamieszczam schemat mojej instalacji, może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Myślałem, że po to ustawiam ciśnienie na reduktorze, żeby takowe mieć w całym domu. Jakie bym nie ustawił to i tak spada. Dzieje się tak zarówno na ciepłej jak i na zimnej wodzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat instalacji wodnej.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	391161
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Sprawdź filtr dodatkowy, wyjmij wkład i spróbuj bez wkładu czy też spada ciśnienie. Musi być gdzieś duży opór przepływu.
    Czy jest tak od "nowości" czy stało się później?

    Pozdrawiam
    Marek

  3. #3

    Domyślnie

    ten zawór zwrotny to do wywalenia, jest całkowicie nie potrzebny


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Sprawdź filtr dodatkowy, wyjmij wkład i spróbuj bez wkładu czy też spada ciśnienie. Musi być gdzieś duży opór przepływu.
    Czy jest tak od "nowości" czy stało się później?

    Pozdrawiam
    Marek
    Nie było tak od samego początku, ponieważ wgl na samym początku to moim instalatorzy strzelili mega bombę. Nie dali naczynia przeponowego i podczas wzrostu ciśnienia po nagrzaniu wody strzeliła mi obudowa filtra i miałem powódź. Dlatego po dodaniu tego naczynia poprosiłem o dodanie zaworu zwrotnego żeby nic takiego w przyszłości nie miało miejsca.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  5. #5

    Domyślnie

    no to albo zawiesił się i nie otwiera do końca ten zawór, albo filtr zapchany, albo regulator zasyfiony. przed regulatorem ciśnienia powinien być jakiś filtr mechaniczny, większość producentów każe takowy zastosować


  6. #6

    Domyślnie

    Poszedłem wyciągnąć ten wkład, mam tylko mechaniczny, brudny że szok. Wyjąłem, nie wsadziłem na tą chwilę nic i śmiga aż miło zapomniałem, że można mieć takie ciśnienie. Jakie filtry mechaniczne Wy używacie u siebie? Miałbym wtedy coś sprawdzonego. Dziękuję strasznie Panowie za pomoc. Uratowaliście mi dzien
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  7. #7

    Domyślnie

    nie wiem jaki masz reduktor, ale ja dałem taki z filtrem na wejsciuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_REDUKTOR-CISNIENIA-Z-FILTREM-HONEYWELL-FK06-3-4-835_2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	391175Honeywella

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1185.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	391176 tak u mnie to wyglada

    dodatkowo wyjscie na ogród powinno byc podłaczone tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat instalacji wodnej.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	391177
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 13-06-2017 o 21:45


  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam firmy Ferro i nie ma on żadnego filtra. A jaki filtr mechaniczny masz u siebie w tej dużej obudowie?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  9. #9

    Domyślnie

    Pierwszy wstepny przed reduktorem(ten z reduktorem) to siatkowy 100µm, a póxniej te duze to pierwszy 50µm, później weglowy(ale go wywalam, bo bez niego woda jest smaczniejsza) i na koniec 5µm zwykłe sznurkowe

    a filtr mozesz dac osobno przed reduktorem np taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr-honeywell-ff06-1-2aa.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	391178


  10. #10

    Domyślnie

    Czy filtr mechaniczny jest koniecznością, czy tylko dodatkowym elementem? Jakich firm kupować filtry mechaniczne? Co jeszcze może być powodem spadku ciśnienia? Proszę o jakieś rady w tej dziedzinie.

  11. #11

    Domyślnie

    Przed każdym ustrojstwem typu regulator, pompa, reduktor, zawór termostatyczny powinien być filtr mechaniczny. W zależności od rodzaju ustrojstwa odpowiedniej jakości i gęstości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony