dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Minimalistyczny dom na małej działce w Krakowie - komentarze

    Zapraszam i zachęcam do komentowania i udziału w dyskusji!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam

    W końcu jakaś nowoczesna bryła z płaskim dachem. Podoba mi się zwłaszcza ta część ogrodowa. Będę zaglądał.

    P.S. Przydałyby się jeszcze jakieś rzuty parteru i piętra.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uwielbiam takie kostki
    Wrzuć rzuty kondygnacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za przychylne opinie! Mam jeszcze do wrzucenia całe mnóstwo zdjęć z budowy. Będę sukcesywnie uzupełniał ten dziennik.

    Mam problem z ogarnięciem tego forum. Czy powinienem jeszcze założyć osobny dziennik budowy korzystając z opcji w panelu użytkownika? Jak to działa? Będę wdzięczny za wyjaśnienie o co tu chodzi

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Nie. Większość osób zakładająca tam, po pewnym czasie ląduje tu.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki. A możesz mi jeszcze podpowiedzieć w jaki sposób można na tym forum wstawić zdjęcia w pełnym wymiarze w tekście a nie w formie miniatur do powiększenia? Nie mogę znaleźć takiej opcji .... to forum jest trochę archaiczne

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Musisz wrzucić zdjęcia na zew. serwer byle nie na fotosik.pl. Ja mam na photobucket.com i sobie chwalę (konto darmowe). Jak wrzucisz tam zdjęcia to klikasz na któreś i po prawej masz cztery paski w ramkach z adresami. Klikasz na ten najniższy [URL=.... i go kopiujesz. Następnie wklejasz to do swojego posta na forum.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Ewentualnie imgur - też sobie chwalę
    Tu przykład tego co pisał wyżej Bartek


  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki B_i_U i Mr A!

    Skoro wszystkie kwestie techniczne zostały już rozwiązane to zapraszam do komentowania samej budowy! A ja muszę nadgonić ze zdjęciami bo parter już stoi

  10. #10

    Domyślnie

    Dom prezentuje się super na renderach! Nowoczesna kostka, świetnie zbalansowana, wszystko do siebie pasuje, nigdzie ani za mało ani za dużo . Można pozazdrościć architekta .

    Czekam na parter skoro zapowiedziany

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki Zantal za tak miły komentarz! Postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcia z kolejnych etapów robót

  12. #12

    Domyślnie

    Dziennik budowy jest już na bieżąco - w przyszłym tygodniu mam nadzieję powstanie strop na parterem. Zgodnie z sugestiami wrzuciłem też rzut parteru Zapraszam do komentowania

  13. #13

    Domyślnie

    Widzę że udaje się w miarę na bieżąco uzupełniać. Miło tu zagladnac i widzieć jak się mury pną do góry , nabiera to kształtów wszystko . Dzięki za rzut . Widać nic sie od komuny nie zmieniło, dalszy brak materiałów.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki Zantal za miły komentarz

    To prawda - w życiu bym się nie spodziewał, że będą problemy ze zdobyciem materiału.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz taki zapas wysokości do przyłącza kanalizacyjnego, że możesz tak głęboko od razu pojechać z rurami?

    Czy jest jakieś uzasadnienie zrobienia chudziaka "w zagłębieniu"? Wylewka z ogrzewanie zetknie się prawie z betonem fundamentu i zrobi się niezły mostek do gruntu (przynajmniej pod dom ucieknie).

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz taki zapas wysokości do przyłącza kanalizacyjnego, że możesz tak głęboko od razu pojechać z rurami?
    Witam gościa i dzięki za komentarz

    Jeżeli chodzi o rury to też wydaje mi się, że to była lekka przesada, niemniej zapas jest i nie będzie problemu z przyłączeniem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Czy jest jakieś uzasadnienie zrobienia chudziaka "w zagłębieniu"? Wylewka z ogrzewanie zetknie się prawie z betonem fundamentu i zrobi się niezły mostek do gruntu (przynajmniej pod dom ucieknie).
    W tym "zagłębieniu" będzie jeszcze ocieplenie - 20 cm XPS. Także po ułożeniu płyt sama wylewka z ogrzewaniem nie będzie się stykała bezpośrednio ze ścianą fundamentową tylko ze ścianą zewnętrzną... ale faktycznie można powiedzieć, że "prawie" się zetknie. Tylko się zastanawiam, czy to jakaś różnica czy zetknie się ze ścianą z bloczków silikatowych czy z fundamentem betonowym? W zasadzie jest to ta sama przegroda, z zewnątrz ocieplona taką sama warstwą ocieplenia...

    A zostało to wykonane w ten sposób żeby poziom podłogi nie wypadł wyżej i żeby nie było konieczne dalsze podwyższanie budynku (chodziło o bryłę).
    Ostatnio edytowane przez dorgar ; 11-07-2017 o 19:10

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorgar Zobacz post
    Tylko się zastanawiam, czy to jakaś różnica czy zetknie się ze ścianą z bloczków silikatowych czy z fundamentem betonowym? W zasadzie jest to ta sama przegroda, z zewnątrz ocieplona taką sama warstwą ocieplenia...

    tutaj było trochę o tym

    Z zewnątrz możesz mieć taką samą izolację. Ale od wewnątrz chyba nie ocieplałeś ściany fundamentowej? Jest też kwestia zapewniani ciągłości izolacji przeciwwilgociowej.

    Niby silka ma tylko 2x lepszą lambdę, niż żelbet. Więc stosunkowo mała strata jak porównać takie rozwiązanie z kimś, kto ma ścianę z BK. Ale zawsze trochę ucieka a wystarczyło zrównać poziom, żeby beton był oddzielony 20cm silki od rogu płyty grzewczej. A jeszcze wielu kombinuje z pierwszą warstwą muru z innego materiału czy specjalnymi pustakami czasami jeszcze zasypują perlitem.

    I czemu XPS? W tym miejscu wystarczy już EPS 100 - taniej i lepsze parametry.

  18. #18

    Domyślnie

    O ciągłość izolacji aż tak się nie martwię, izolacje są wykonywane bardzo solidnie (będę też pilnował solidnego wykonania połączeń), ściany fundamentowe są tak zaizolowane, że można by w zasadzie zrobić piwnicę, a podłoga na gruncie to łącznie 40 cm betonu (i to nie chudziaka bo ekipie się spieszyło i woleli dać lepszy beton, bo szybciej wiąże).

    Co do samego „zagłębienia” to jak pisałem jest ono wynikiem potrzeby zachowania odpowiedniego poziomu podłogi. Ale można było faktycznie wylewkę zrobić z 3 cm wyżej kosztem wysokości pomieszczeń – to prawda.

    O specjalnych pustakach np. isomur wiem, ale jako, że dom miał być ciepły ale energooszczędność nie była nadrzędnym założeniem, to temat został odpuszczony (kolejne koszty). Ale patrząc na to teraz z perspektywy chyba bym się jednak zdecydował na zastosowanie takiego rozwiązania. No cóż – może następnym razem

    Dzięki za zwrócenie uwagi i komentarze! Dzięki nim zauważyłem inny problem, który jest już błędem wykonawczym ekipy. Panowie zrobili „progi” pomiędzy pomieszczeniami a zgodnie z projektem ich tam nie ma – w ich miejsce ma być rzecz jasna ocieplenie.



    Chodziłem po nich od kilku miesięcy ale dopiero teraz mnie tknęło, że coś jest nie tak Także, będą skuwane… Dzięki!

    Na XPS namawiał mnie architekt twierdząc, że na dłuższą metę jest to lepsze/pewniejsze rozwiązanie ze względu na wieloletnie obciążenia na podłodze. Na zasadzie „będzie solidniej” stanęło na XPS.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dorgar wiesz, że schody zabiegowe to zuoooooooooo? Nie dało się zrobić spocznika na półpiętrze?

    Może u Ciebie będzie lepiej, bo w domu, w którym teraz mieszkam, ze względu na małą ilość miejsca zostały zrobione schody zabiegowe. Różnica jest taka, że u mnie jest chyba mniejsza szerokość i między kondygnacjami są dwa zabiegi pod kątem 90 stopni. Wtachanie czegokolwiek na samą górę - MA-SA-KRA.

  20. #20

    Domyślnie

    Może i Zuooo, ale konieczne Oczywiście, lepsze byłyby ze spocznikiem ale chodziło o powierzchnię, które takie schody zajmują. Akurat żeby udało się zrobić taki układ wnętrza jaki mi odpowiadał, trzeba było zdecydować się na taką opcję. Dom nie mógł być zbyt szeroki ze względu na działkę (np. zwróć uwagę, że nie ma nigdzie okien po bokach ze względu na odległość od sąsiadów; poza oknem w jadalni, które jest we specjalnie we wnęce) i stąd taki kompromis. Stopnie są dość szerokie więc mam nadzieję, że nie będzie tak źle

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony