dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Fuga epoksydowa na ogrzewaniu podłogowym

    Znalazłem dwie fugi epoksydowe:
    - Litokol Litochrom STARLIKE
    - Kerakoll Fugabella
    dla których producenci deklarują, że nadają się na ogrzewanie podłogowe. Mam jednak obawy, czy faktycznie pod względem elastyczności są one na takim samym poziomie co cementowe. Brak jest norm dla cechy elastyczności tak jak np. przy klejach. Jakie są Wasze doświadczenia i przemyślenia w tym zakresie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam u siebie w łazienkach epoksyd Kerakoll. Po pierwszym sezonie grzewczym nic niepokojącego nie zauważyłem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    w tym przypadku waźne jest aby wilgoć resztkowa podłoża była w granicach maksimum 1,5% dla podłoża cementowego i maks.0,3% dla anhydrytowego. Tylko nadmierna wilgotność (woda) w podłożu zamieniona w parę (podgrzana) może zniszczyć i fugi i okładzinę...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony