dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kolorowanie parkietu bukowego ( potrójna jodła)

    Witam. posiadam u siebie w mieszkaniu 40m2 buka , potrzebuje zmienić kolor na jakiś popiel lub koniak czy orzech ( w strone ciemnych), jako stolarz troche zajmowalem sie cyklinowaniem i parkietami ( mam pojecie i wiedze o tym) ,ale nigdy nie barwiłem podłóg bo wiem ze jest to dość ciężkie .U siebie w domu chciałbym sobie sam zrobić wiec nic nie ryzykuje

    Napewno chce wykończyć lakierem poliuretanowym mat ( zadne woski czy wodne lakiery)
    Czym najlepiej nadac kolor aby łatwo się robiło ( bejce rozpuszczalnikowe odpadaja bo zbyt szybko schną i plamią) , czytałem o metodzie aby dać olej koloryzujący np OSMO a na to po 2-3 dniach lakiery mozna dawac ( poliuretanowe) i wszystko się zgra i złapie. Natomiast w sklepach jak o tym mówie to sie smieja ze tak sie nie da bo się zgryzie .

    Wiec kto ma racje i jak najlepiej pokolorować buka zeby potem dac lakier poli.



    "fragment tekstu z muratora --Olej do drewna z pigmentami

    Jeszcze inną metodą zmiany koloru posadzki jest zabarwienie jej olejem z dodatkiem pigmentów, a następnie zabezpieczenie dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym. Jest to metoda bardziej pracochłonna niż inne, jednak efekt końcowy jest tego wart. Olej nie tylko nada barwę, ale także podkreśli usłojenie drewna, natomiast lakier nawierzchniowy zabezpieczy je, wykańczając jednocześnie satynową półmatową, matową lub błyszczącą powłoką. Chcąc w ten sposób nadać kolor posadzce, trzeba zastosować preparaty sprzedawane jako system – oferowane przez jednego producenta. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek spowodowanych niedopasowaniem oleju i lakieru. Krok po kroku pokazujemy poszczególne etapy tej metody"

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Witam. posiadam u siebie w mieszkaniu 40m2 buka , potrzebuje zmienić kolor na jakiś popiel lub koniak czy orzech ( w strone ciemnych), jako stolarz troche zajmowalem sie cyklinowaniem i parkietami ( mam pojecie i wiedze o tym) ,ale nigdy nie barwiłem podłóg bo wiem ze jest to dość ciężkie .U siebie w domu chciałbym sobie sam zrobić wiec nic nie ryzykuje

    Napewno chce wykończyć lakierem poliuretanowym mat ( zadne woski czy wodne lakiery)
    Czym najlepiej nadac kolor aby łatwo się robiło ( bejce rozpuszczalnikowe odpadaja bo zbyt szybko schną i plamią) , czytałem o metodzie aby dać olej koloryzujący np OSMO a na to po 2-3 dniach lakiery mozna dawac ( poliuretanowe) i wszystko się zgra i złapie. Natomiast w sklepach jak o tym mówie to sie smieja ze tak sie nie da bo się zgryzie .

    Wiec kto ma racje i jak najlepiej pokolorować buka zeby potem dac lakier poli.



    "fragment tekstu z muratora --Olej do drewna z pigmentami

    Jeszcze inną metodą zmiany koloru posadzki jest zabarwienie jej olejem z dodatkiem pigmentów, a następnie zabezpieczenie dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym. Jest to metoda bardziej pracochłonna niż inne, jednak efekt końcowy jest tego wart. Olej nie tylko nada barwę, ale także podkreśli usłojenie drewna, natomiast lakier nawierzchniowy zabezpieczy je, wykańczając jednocześnie satynową półmatową, matową lub błyszczącą powłoką. Chcąc w ten sposób nadać kolor posadzce, trzeba zastosować preparaty sprzedawane jako system – oferowane przez jednego producenta. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek spowodowanych niedopasowaniem oleju i lakieru. Krok po kroku pokazujemy poszczególne etapy tej metody"
    Ok. tylko że będzie to poliuretan na bazie wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz , czyli nie ma szans aby dac lakiery chemiczne typu domalux artelit ?? ale wodny bergera lub bona juz ok i nie bedzie efektu łuszczenia sie ???

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedz , czyli nie ma szans aby dac lakiery chemiczne typu domalux artelit ?? ale wodny bergera lub bona juz ok i nie bedzie efektu łuszczenia sie ???
    Rób w systemie jednej firmy z jej zaleceniami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Rób w systemie jednej firmy z jej zaleceniami.
    Dlatego postanowiłęm tu napisac bo pisałem do OSMO do dwóch przedstawicieli i dostałęm odpowiedz ze żadne lakiery nei wchodza w gre na oleje koloryzujace , stad szukam porad na fachowym forum

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Dlatego postanowiłęm tu napisac bo pisałem do OSMO do dwóch przedstawicieli i dostałęm odpowiedz ze żadne lakiery nei wchodza w gre na oleje koloryzujace , stad szukam porad na fachowym forum
    Spróbuj z Sajkosem .

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Bona ma system, chyba także Berger -Seidle lakierów PU-wodnych koloryzujących. Położysz trzy warstwy lakieru osiągniesz odpowiedni głęboki odcień. Możesz także nałożyć warstwę farby akrylowej na parkiet i po wyschnięciu pokryć lakierem poliuretanowym wodnym. Tak robiłem na biało i ... czarno parkiet z merbau.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki panowie za rady , a czy jestescie w stanei polecic coś do kolorowania ale jednak pod chemie i zeby nie było tak szybkoschnace jak bejce ( plamy i smugi mnie przerazaja)?? Nie ukrywam ze mam dojscia do lakierów chemicznych w bdb cenie i na nich czesto robiłem .


    jarekkur piszac o farbie akrylowej miałes na mysli zwykłą farbe do scian jak magnat czy tikurila??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Dzięki panowie za rady , a czy jestescie w stanei polecic coś do kolorowania ale jednak pod chemie i zeby nie było tak szybkoschnace jak bejce ( plamy i smugi mnie przerazaja)?? Nie ukrywam ze mam dojscia do lakierów chemicznych w bdb cenie i na nich czesto robiłem .


    jarekkur piszac o farbie akrylowej miałes na mysli zwykłą farbe do scian jak magnat czy tikurila??
    Nie. Miałem na myśli farbę akrylową do drewna/posadzek podłogowych m. innymi. Chyba Duluxa...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Nie. Miałem na myśli farbę akrylową do drewna/posadzek podłogowych m. innymi. Chyba Duluxa...
    Znalazłem taka beckers -moze byc??

    Taka farba i na to berger 2kpu? czy berger eco?

    BECKERS DESIGNER UNIVERSAL

    Wodorozcieńczalna emalia przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, takich jak: drewniane zabawki, sklejka, płyty pilśniowe, płyty wiórowe, płyty fornirowane, a także zagruntowanych powierzchni metalowych, lamperii i tynków wewnątrz budynków. Produkt może być również stosowany do renowacji starych wymalowań, kaloryferów oraz mebli ogrodowych. Produkt do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

  11. #11

    Domyślnie

    Poszperalem trochę w necie i wpadłem na bejce firmy zar , mają dobre opinie ze nakładają się super i nie plamia. Jedyni Pisza ze.można śmiało dawać na te bejce lakiery chemiczne poliuretanowe typu domalux maximus artelit A inni ze tylko wodne poliuretanowe. Jaką jest prawda ? Zna ktoś te bejce?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Poszperalem trochę w necie i wpadłem na bejce firmy zar , mają dobre opinie ze nakładają się super i nie plamia. Jedyni Pisza ze.można śmiało dawać na te bejce lakiery chemiczne poliuretanowe typu domalux maximus artelit A inni ze tylko wodne poliuretanowe. Jaką jest prawda ? Zna ktoś te bejce?
    Rób w firmowym systemie. Nie kombinuj - nie opłaca się.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Rób w firmowym systemie. Nie kombinuj - nie opłaca się.
    Ok. a czy te ich lakiery to sa wlasnie twarde chemiczne poliuretanowe czy wodne poliuretanowe?? szukam głównie chemi na bejce

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszekfistaszek Zobacz post
    Ok. a czy te ich lakiery to sa wlasnie twarde chemiczne poliuretanowe czy wodne poliuretanowe?? szukam głównie chemi na bejce
    Nie, są to lakiery uretanowo alkidowe, nie tak twarde ale elastyczne ( coś na miarę dawnych lakierów olejnych).

  15. #15

    Domyślnie

    Witam ponownie. Biorę się za kompletowanie materiałów do bejcowania jodelki Bukowej. Zakupilem Biała bejcę firmy sopur. Pytanko , szlif kończyć kolumbusem na 100 czy 120 ? Jest sens moczc parkiet do wyłapywania rys? Jaki pad do nakładania szybko schnacej bejcy nitro ? Biały ? Zielony? Planuje nałożyć mocny biały 2 razy i potem przecierki siatka 180

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony