dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie Einhell GC-DW 1300 N Pompa studzienna

    Witam
    Na wstępie zaznaczę że"zielony"jestem w tym temacie Buduję dom gdzie nie ma wody i kanalizacji Dom będzie użytkować 4-ro osobowa rodzina i jest to parterówka w całości ogrzewanie podłogowe .Muszę zrobić odwiert na głębokość 20-25m tam się znajduje czwarty pokład wody na około 18-20m.Jest ona dobra(sąsiad już ma i jest zadowolony)ale ma dużo żelaza,więc trzeba zamontować stację uz/wody.Odległość od studni do uzdatniacza około 30m.Od firmy dostałem wycenę na zestaw hydroforowy pompa głębinowa + urządzenie Activ 2880zł. Ja natomiast znalazłem w/w pompę w cenie 1200zł czy warto przepłacać? i co to jest zestaw"Activ".

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał hano77 Zobacz post
    Witam
    Na wstępie zaznaczę że"zielony"jestem w tym temacie Buduję dom gdzie nie ma wody i kanalizacji Dom będzie użytkować 4-ro osobowa rodzina i jest to parterówka w całości ogrzewanie podłogowe .Muszę zrobić odwiert na głębokość 20-25m tam się znajduje czwarty pokład wody na około 18-20m.Jest ona dobra(sąsiad już ma i jest zadowolony)ale ma dużo żelaza,więc trzeba zamontować stację uz/wody.Odległość od studni do uzdatniacza około 30m.Od firmy dostałem wycenę na zestaw hydroforowy pompa głębinowa + urządzenie Activ 2880zł. Ja natomiast znalazłem w/w pompę w cenie 1200zł czy warto przepłacać? i co to jest zestaw"Activ".
    Nie tędy!!!

    Robisz studnie. Dobry studniarz powinien określić wydajność studni. Wtedy wybierasz pompę o wydajności trochę mniejszej niż wydjność studni. Grunt, żeby nie miała wydajności większej niż studnia bo to klops.
    Przepompowujesz studnie kilkanascie godzin i bierzesz wodę do badania. Na podstawie wyników badań firm dobierze Ci filtr. Wynik badania może być lepszy niż u sąsiada lub dramatycznie gorszy. Studnia wywiercona parę metrów dalej, na taką samą głębokość może mieć zupełnie inną wodą. To jakie filtry będziesz potrzebował może też mieć wpływ na wydajność pompy. Takie filtry się płucze - regeneruje i może być potrzebna spora wydajność pompy zależnie od rodzaju i wielkości filtra. Wtedy też decydujesz o tym jakiego typu i wielkości hydrofor kupujesz - ocynkowany bez worka czy z workiem.

    Kupisz wszystko teraz jak Ci jakaś firma zaproponowała, daję Ci solidną szansę że część tego będziesz kupował jeszcze raz!
    I trzymaj się z daleka ot tej firmy. Jak Ci coś proponują nie znając głębokości studni, poziomu wody w studni, wyników badania wody, to... nie skomentuje, bo tylko się brzydkie słowa cisnął na usta. Tak jakby CI ktoś chciał samochód oferował nim Ty określisz ile nim osób/towarów ma jezdzić.

    Okręslenie Activ nic nie znaczy. Jakaś nazwa handlowa. Równie dobrze mogłoby być HGW-666.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wielkie dzięki
    już chciałem się na to"cudo"namówić kurde,przerażają mnie te koszty,więc myślałem że gdzieś utnę.Studnia+szambo+przyłącza wod-kan-gaz+pompa+stacja u/w,to wyjdzie jakieś 20 tyś.A za 2-3 lata mają nam doprowadzić wodę i kanalizę hmmm mam dylemat tym bardziej że muszę w tym roku tam zamieszkać.Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał hano77 Zobacz post
    Wielkie dzięki
    już chciałem się na to"cudo"namówić kurde,przerażają mnie te koszty,więc myślałem że gdzieś utnę.Studnia+szambo+przyłącza wod-kan-gaz+pompa+stacja u/w,to wyjdzie jakieś 20 tyś.A za 2-3 lata mają nam doprowadzić wodę i kanalizę hmmm mam dylemat tym bardziej że muszę w tym roku tam zamieszkać.Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    To jest ta zwana własna, darmowa woda ze studni
    A jak gmina mówi że ze 2-3 lata, to będzie za 5-6.

    Powodzenia.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    hehe pewnie tak
    dzięki za naprowadzenie na odpowiedni tor. Teraz szukam odpowiednią osobę do odwiertu, a pewnie będę jeszcze się dopytywał w w/w sprawie.Pozdrawiam
    p.s. a jeszcze jedno pytanie,a czy tej wody nam nie zabraknie?(może głupie pytanie) 4 rodziny będą mieszkać koło siebie i każda odwiert ma na tej samej głębokości.
    Ostatnio edytowane przez hano77 ; 16-06-2017 o 06:41

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał hano77 Zobacz post
    a jeszcze jedno pytanie,a czy tej wody nam nie zabraknie?(może głupie pytanie) 4 rodziny będą mieszkać koło siebie i każda odwiert ma na tej samej głębokości.
    Gwarancji 100% nie ma nigdy. Ale po za przypadkami totalnie spapranej studni, to raczej rzadkie.
    Są różne warstwy wodonośne. Jakieś malutkie lokalne "łachy żwiru" i z takiej faktycznie mogłaby się woda skończyć przy intensywnym wykorzystaniu bądź mieć małą wydajność.
    Jeśli dowiercisz się do głównej warstwy, jakiego wielkiego geologicznego tworu który się ciągnie kilometrami a pozostawił po sobie lodowiec, to możesz pompować 24/7 i nie zauważysz różnicy.
    Acz nawet wyśmienita warstwa wodonośna niestety nie gwarantuje sukcesu, same wykonanie studni można totalnie spaprać, bardzo dużo w kwestii wykonania, oceny tego do czego się dowierciłeś zależy od wiedzy i doświadczenia i rzetelności studniarza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony