dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki zakupić pellet

    Witam jaki dobry jest pellet lava,olimp,Olczyk, czy Barlinek obecnie na niego jest promocja 12,50 za 15 kg worka.
    Proszę o fachową radę gdyż dopiero zaczynam przygodę z pelletem

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Zaglądnij w instrukcję pieca tam jest napisane jakie trawi paliwo.Z tych które wymieniłeś to równorzędne paliwa także bierz które jest w tej chwili najtańsze.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gypsyyy

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak jak pisał przedmówca - wiele zależy od tego jaki masz sprzęt. Instalator niczego ci nie zasugerował? Nam zasugerowali pellet i używamy go już od pięciu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest łatwo dostępny (nawet producent ma sklep internetowy), w całkiem dobrej cenie no i co najważniejsze, daje dobrą energię
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-06-2017 o 18:28

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Offca

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Optima pellet premium pellets ifinitum
    od firmy IFINITUM.WAW.PL
    Witam
    Poniżej załączam zdjęcia jaki chłam kupiłem w markecie budowlanym Majster.
    Ten pellet to sama kora i piasek i jest go tyle że co 24 godziny musze zaglądać do pieca system oczyszczania palnika nie potrafi sobie poradzić z tym syfem szlaką i już miałem komunikaty o nieudanym rozpalaniu to te bryły szlaki prawy górny róg dosłownie wielkości kawałka cegły. Pozostałe to wyjmowałem każdego dnia jak piec się wygasił. bo nie potrafiłby sie rozpalić.
    Dodam że to co jest na zdjeciach to tylko mała część bo reszta sie rozkruszyła przy wyjmowaniu a to tylko jest ilość z 7dób palenia.

    Przestrzegam wszystkich przed kupowaniem pelletu w marketech a zwłaszcza ciemniejszego koloru z myślą że jest to dębowy albo bukowy lepszy hehe to kora i syf






  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ile to takie cudo kosztuje?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylweks1980 Zobacz post
    Witam jaki dobry jest pellet lava,olimp,Olczyk, czy Barlinek obecnie na niego jest promocja 12,50 za 15 kg worka.
    Proszę o fachową radę gdyż dopiero zaczynam przygodę z pelletem
    Ja bym brał Barlinka albo Olczyka z tych w/w

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zagrodny

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-601
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja używam lavy od Stelmetu, instalator pieca tak zasugerował i przy tym zostaliśmy. Wszystko działa w jak najlepszym porządku i zamawia się też wygodnie przez sklep internetowy, ale z tego co się orientuję one wszystkie są podobnej jakości. Jedno jest pewnie pellet to świetne rozwiązanie.
    Jeżeli masz miejsce, żeby przechowywać zapas, to lepiej jest kupić pellet latem, wtedy jest taniej.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Offca

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tracer.on Zobacz post
    Ile to takie cudo kosztuje?

    a wydawało mi sie że jakość bedzie dobra a cena 864zł tona
    teraz juz wiem ze to co ciemne to buba

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ace2

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ostrzegam przed zakupem Pelletu Husar z Zakładu Produkcji Paliwa Odnawialnego z Biomasy Drzewnej w Głubczycach (www.husarpellet.pl). Opinia dotyczy Premium OAK za 879zł. Parametry handlowe podane na stronie www i w ogłoszeniach OLX są zwykłym oszustwem i daleko odbiegają od prawdy. Zleciłem wykonanie kaloryczności i zawartości popiołu w dwóch różnych laboratoriach (kaloryczność to ok. 17.2 i 2% popiołu). Sam sprzedający potwierdza tą niezgodność i nawet się z tym nie kryje. Reklamacja to mit i nie obejmuje parametrów pelletu. Kupiłeś to martw się teraz sam. Pellet się źle pali, powoduje ogromne spieki i zawiera ogromną ilość dziwnego popiołu. Pierwszy raz widziałem dym z komina a jego zapach to smród palonego bakielitu. Popiół jest szary, granulowany i przypomina wyglądem i w dotyku popiół węglowy. Kupiliśmy w trzy osoby i każdy z nas ma problem. Reklamacja nie została uznana a odpowiedzi szefa firmy są takie:

    „Przy pelletach niecertyfikowanych jak nasz nie bada się każdej dostawy surowca z którego się dany pellet produkuje co wiąże się z tym, że podane parametry są podane z ostatnich badań a nie konkretnie z tego worka, który Pan ma w domu co jest rzeczą oczywistą a nie oszustwem. Jeśli się pellet nie dopala to należy zwiększyć dopływ powietrza. Jeśli powstają spieki to należy zmniejszyć dopływ powietrza ale powoli stopniowo ponieważ przy dużej temperaturze spalania popiół się zbryla„ oraz „ze zdjęć wynika, że ma Pan źle ustawiony piec ponieważ pellet jest niedopalony i ma Pan jeszcze w popielniku żar. Powinien Pan zmniejszyć ilość podawanego pelletu i zmniejszyć nadmuch aby pellet miał szansę się ładne spalić. Należy pamiętać o tym, że jest to pellet dębowy, który pozostawia większą ilość popiołu ale ilość popiołu nie podlega reklamacji”.

    Z tego oczywiste jest , że właściciel sprzedaje produkt niezgodny z ogłoszeniem czyli po prostu oszukuje i unika odpowiedzialności. Teraz chcesz być ECO a z komina wylatuje syfilis i truje się okolice, nie wiadomo nawet gdzie taką niezgodność można zgłosić. Przestrzegam przed zakupem i patrzeć trzeba gdyż na OLX niektóre oferty nie są wprost opisane że to Głupczycki produkt.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No chyba nie wierzyłeś w to 19,4MJ? Lisciak zawsze będzie mniej kaloryczny. Próbowałeś dostroic kocioł? Włóż pelet do wody i zobacz co wypłynie na wierzch po 2 dobach.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jeżeli kupiłeś w opisanych workach to nie masz problemu - idziesz do Rzecznika Praw Konsumentów i po sprawie. W worku ma być to co napisano na worku. A jeżeli kupiłeś w nieopisanych - to możesz narobić smrodu sprzedawcy. Odnajdujesz jego firmę w BDO - musi tam być wpisany jako podmiot wprowadzający na rynek towary w opakowaniach, bo to oni ten pellet produkują i pakują. Zgłaszasz że wprowadza towar w opakowaniach niezgodnych z przepisami - bo na worku ma być napisane co jest w worku, ile tego jest i mają być dane podmiotu który towar w worek spakował. Kary się zaczynają od 50 tysięcy złotych.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #12
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Najlepszy ukraiński słonecznikowy po 350zł tona tylko trochę żużlu produkuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Najlepszy ukraiński słonecznikowy po 350zł tona tylko trochę żużlu produkuje.
    Gdzie go kupić i czy czasem nie trzeba wziąź całej patelni?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jeżeli kupiłeś w opisanych workach to nie masz problemu - idziesz do Rzecznika Praw Konsumentów i po sprawie. W worku ma być to co napisano na worku. A jeżeli kupiłeś w nieopisanych - to możesz narobić smrodu sprzedawcy. Odnajdujesz jego firmę w BDO - musi tam być wpisany jako podmiot wprowadzający na rynek towary w opakowaniach, bo to oni ten pellet produkują i pakują. Zgłaszasz że wprowadza towar w opakowaniach niezgodnych z przepisami - bo na worku ma być napisane co jest w worku, ile tego jest i mają być dane podmiotu który towar w worek spakował. Kary się zaczynają od 50 tysięcy złotych.
    To nie przejdzie. Dużo producentów w Polsce kupuje gotowe worki, żeby ładnie wyglądało, np. Light Pellet czy Blue Pellet, to robi kilkadziesiąt zakładów i każdy ma inny pelet a na worku napisane że iglak 18MJ.
    Reklamować możesz tylko certyfikowany. Ja na przyszły sezon już ogarnąłem sobie pellet, najdroższy jak dotąd bo 750zł ale EN plus A2 i jest genialny.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi podmiotów wprowadzających do obrotu towary w opakowaniach. Nawet jeżeli opakowania zostały dla tych podmiotów wykonane przez firmy zewnętrzne to i tak mają się na nich znaleźć dane podmiotu który towar pakuje i dane spakowanego towaru. System certyfikacji pelletu nic nie ma do ustawy o podmiotach wprowadzających do obrotu towary w opakowaniach. Nie gadaj o rzeczach o których nie masz pojęcia. No a jeżeli na worku jest napisane że to pellet 19,2 MJ z zawartością popiołu poniżej 0,5% ( tak jak na stronie tego producenta ), to jeżeli towar nie spełnia zapisanych na opakowaniu parametrów to jest to oszustwo i podlega ściganiu.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Mniej więcej w połowie ubiegłego roku klienci nabywający towary w opakowaniach uzyskali całą masę narzędzi do walki z nieuczciwymi dostawcami. Muszą tylko o nich wiedzieć i chcieć z nich korzystać.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Taki najkrótszy - ale już pokazujący że nie masz racji - wyciąg z przepisów dotyczących podmiotów wprowadzających do obrotu towary w opakowaniach: Każdy produkt, który ma opakowanie, powinien być odpowiednio oznakowany. Oznaczenie ma informować odbiorcę o:

    producencie, importerze lub innym podmiocie wprowadzającym towar do obrotu
    danych umożliwiających identyfikację towaru
    innych elementach ważnych ze względu na charakter towaru
    (np. o składzie produktu, zawartości substancji niebezpiecznych, dawkowaniu, ograniczeniach przy spożyciu)
    W przypadku towarów paczkowanych (czyli takich, które są spakowane w jednorazowym opakowaniu dowolnego rodzaju i ich ilości nominalnej nie można zmienić bez jego naruszenia) musisz też podać:

    ilość nominalną produktu
    dane firmy paczkującej lub zlecającej paczkowanie, dane sprowadzającego produkt albo importera.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kobra, znam te przepisy, robiłem w jednej z największych sieci marketów budowlanych, ale tłumaczę Ci jeszcze raz że to tylko czcze słowa, bo w sądzie z takimi argumentami nie wygrasz. Gdyby było jak piszesz, połowa producentów mogła by zawijać biznes. Ale ale.... jako że mam kontakt do Polskiej Rady Pelletu, zaraz zapytam jak oni to widzą.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    To nie są żadne czcze gadaniny. To są konkretne i obowiązujące przepisy. Znam firmy które na ich podstawie zapłaciły konkretne kary. Znam też takie które zaprzestały workowania ( czyli - według ustawy - paczkowania ) i handlują towarem spakowanym przez duże firmy w opakowania spełniające wymogi. Podstawową obawą w takich wypadkach zazwyczaj nie jest zresztą spełnienie wymagań dotyczących jakości czy oznakowania, ale tych dotyczących obowiązku zapewnienia recyklingu opakowań.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - sąd w wypadku wprowadzania towarów w opakowaniach nie spełniających wymogów nie ma nic do roboty. Znajdujesz numer BDO, informujesz Urząd Marszałkowski województwa w którym podmiot jest wpisany - i dalej to już jest postępowanie administracyjne i grzywna. Dodatkowo jeżeli masz fakturę za towar i nie ma na niej numeru BDO ( w danych firmy, oprócz jej danych adresowych i NIP-u ) to dodatkowo informujesz Urząd Skarbowy - bo podmiot wprowadzający ma obowiązek posługiwać się numerem rejestrowym BDO na wszystkich dokumentach dotyczących obrotu wprowadzanymi towarami w opakowaniach I patrzysz spokojnie jak firma która Cię w rogi walnęła dostaje po dupie z co najmniej 2 stron i z obydwu na konkretne sumy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony