dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Prostokątna rynna do płaskiej dachówki

    Czy ktoś z forumowiczów posiada prostokątną rynnę przy płaskiej dachówce? Myślę nad rozwiazaniem Galeco ale tam dochodzi maskownica z systemowym rozwiązaniem do podbitki czyli podbitka w maskownice wchodzi.

    Patrząc od strony wizualnej jest super ale przyglądając się szczegółom do skoro maskownica jest przytwierdzana do rynny która ma spadek to i podbitka przytwierdzana do maskownicy też będzie miała spadek.

    Chciałbym to zobaczyć na żywo bo w tej chwili jest to kość niezgody między mną a żoną.

    Jak ktoś ma mógłby załączyć zdjęcia kawałki dachu jak to wygląda?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    galeco flaguje ten produkt jako nie wymagający spadku. Co za tym idzie rynna w poziomie i maskownica również. W zestawieniu haki galeco + maskownica + rynna tytancynk lutowana powinno zdac egzamin.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tym systemie ta maskownica osłania haki i tylko taka jest jej rola. Rynna w poziomie to nieporozumienie bo zarastanie pewne. Do tego ten system ma denka z pvc i inne ciekawostki. Ciekawy produkt ma Prefa rynna aluminiowa i rura kwadratowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    A co jest złego w zaślepce PCV do systemu ze stali. Akurat Galeco ma leepsze PCV niż większość producentów, może wyjąwszy Wavina. Natomiast Prefa? To chyba tylko Pana zdanie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał antekwysoki Zobacz post
    A co jest złego w zaślepce PCV do systemu ze stali..
    Jak dla Ciebie połączenie blachy z pvc to dobre rozwiązanie to sobie taki system stosuj. Natomiast co do Prefy to doskonałe rynny aluminiowe. Oczywiście w obu tych kwestiach to moje zdanie pod, którym się czytelnie podpisuję w przeciwieństwie do Ciebie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Oczywiście że połączenie elementów PVC i metalu jest błędem ,orynnowanie aluminiowe jest jakimś alternatywnym rozwiązaniem .
    W systemach rynny o przekroju prostokątnym specjalizują się Anglicy .Kiedyś Marley miał w ofercie tego typu rynny nazywały się Alu -Tec ale na chwilę obecną są raczej nie dostępne .Ale myślę że wielu z klientów zrezygnowało by z nich z uwagi na cenę .Rynny były super gruby aluminiowy odlew ,duża gama kolorów
    pozdrawiam
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony