dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie jak połączyc różne rodzaje dachowki na tym samym dachu?

    Witam,
    Jestem na etapie adaptacji poddasza która przebiegała bez większych problemów, aż do teraz. Mianowicie proszę o rade.
    Sytuacja wyglada nastepująca:
    dach na calym poddaszu był wymieniony 4 lata temu. Dom ma kształt litery L w którym czesc frontowa jest wykorzystana jaka dom mieszkalny natomiast odnoga odchodzaca od niego (nie jest to dokladnie litera L bo budynek doczepiony jest przesuniety o 3m od krawedzi budynku) to cześć gospodarcza.
    Problem polega na tym ze ta czesc dobudowana ma nadal stary dach ktory wymaga remontu a budynki sa polączone dachem ktory wcina sie w niego jak taka duza lukarna przedluzona ze scanami po wyjsciu z dachu.
    planowana lazienka ma sie znajdowac w miescu gdzie stykaja sie dwa dachy i teraz moje pytanie brzmi jak polączyc dwa rozne typy dachowek?
    Mógłbym przerobic cały dach na budynku dolaczonym ale nie jestem jeszcze pewien czy czasami nie pojdzie do rozbiórki dlatego interesuje mnie narazie odnowa tylko fragmentu nad planowana lazienka a mianowicie 2m po kalenicy do zera do kosza. Kosz ma całe okucie nowe.
    Na obu czesciach domu znajduje sie rózna dachowka (na starym dachowka cementowa ktorej juz nie produkuja oraz dach bez kontrłat a na samych łatach).
    Jak połączyc ten fragment styku nowej dachówki ze stara?
    Myślałem nad wycieciem starych łat na polowie krowki i łączenie zrobic na niej a szczeline wykonczyc tasma weka flex.
    Proszę o rade czy takie rozwiazanie mozna wykonac lub o lepsze pomysly.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To kwestia estetyki. Może być ta taśma można również zastosować specjalną obróbkę blacharską (prawie nie widoczną) rozdzielająca oba pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony