dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Czarnamadonna
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    5

    Domyślnie Pomoc w aranżacji kuchni

    Witam wszystkich - może tutaj znajdę pomoc przy ustawieniu mebli w kuchni. Chciałabym lodówkę wolnostojącą (nie zabudowaną), wysokie cargo, miejsce do szybkiego posiłku dla 2 osób. Nie umiem tego ogarnąć. Przeszkadza mi kaloryfer w zabudowie L. Zabudowa tylko po jednej stronie nie wchodzi w grę bo szafka na dole byłaby tylko jedna......Pomóżcie proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Naszkicujesz jak to teraz wygląda (kształt kuchni, wymiary, jakieś okno?)?
    Jesteś prawo, czy leworęczna - to ma znaczenie przy projektowaniu kuchni i rozmieszczeniu stref.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Czarnamadonna
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	391387

    Jestem praworęczna
    Ostatnio edytowane przez Czarnamadonna ; 17-06-2017 o 17:58

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli kierunek zgodny z ruchem wskazówek zegara (od lewej do prawej).
    Pierwsza powinna być strefa przechowywania - szafka i lodówka, następnie blat - miejsce, na które będziesz wykładać rzeczy z szafki i lodówki, potem zlew na opłukanie warzyw, mięsa itp, znów blat na dalszą obróbkę, kuchenka i opcjonalnie piekarnik, znów blat na zestawienie garnków, czy ciasta z piekarnika. W okolicach kuchenki np. szafka na przyprawy.
    Nad zlewem ociekacz, nad/ w okolicy zmywarki blat na wykładanie naczyń.

    Tak patrzę na plan - to już jest ostateczna wersja? Pytam, bo jest ułożona dokładnie odwrotnie...
    Tam gdzie jest grzejnik, zrobiłbym właśnie blat roboczy i płytszymi szafkami.

    Tutaj więcej:
    https://www.wfm-kuchnie.pl/wsparcie-...stref-w-kuchni
    https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/e...bocze-932.html
    http://www.funkcjonalnakuchnia.pl/fu...refy-w-kuchni/

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Czarnamadonna
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mnie już opadło wszystko , już nie sypiam po nocach...ten kaloryfer.....już myślę o zabudowie po obu stronach, blacie łączącym pod oknem i tam będzie też na tym blacie miejsce do jedzenia. Zlikwiduję chyba drzwi, zostawię samą futrynę.....zaczynam od lodówki 60 cm, cargo wysokie 40, potem szafka 50-60 z szufladami, zlew 60 cm, potem zmywarka 45, kuchenka 60 (brakuje miejsca już na ten blat miedzy zlewem a kuchenką), potem blat pod oknem, do którego przy stołkach byśmy jedli i pracowali (2 w jednym) a co dalej za zakrętem okiennym?? Właśnie dokładnie wszystko odwrotnie, w starym miejscu też tak miałam, ale drzwi były bardziej pośrodku i cargo weszło za drzwi, a tutaj....tam za blatem pod oknem miałam dwie szafki 50 , odstęp i mały stolik, a osoba sidziąca tyłem do swiatła drzwi miała z tyłu lodówkę i cargo...z powodu tego kaloryfera mogą mi się szuflady tam na dole nie otwierać ......
    Ostatnio edytowane przez Czarnamadonna ; 17-06-2017 o 19:48

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A potrzebny jest w tej kuchni kaloryfer??????
    W bloku w mieszkaniu miałam kaloryfer za olbrzymią rogówką pod oknem. Był całkowicie zastawiony i zawsze zakręcony.
    Obecnie kupiłam mieszkanie w którym układ szafek i blatów jest w kształcie U, kaloryfer jest za szafkami zakryty, i zawsze zakręcony.
    W domu aby jeden róg mebli kuchennych wykorzystać, a nie chciałam wydać sporo na wysuwane nerki rogowe, w półwyspie z drugiej strony pod blatem w rogu stolarzowi kazałam zrobić wyjeżdżoną szafkę na kółkach... stoi tam mikser, maszyna do szycia.. na coś się przydał ten kąt...
    Może pomyśl o wysuwanych na kółkach szafkach pod blatem...

  7. #7

    Domyślnie

    Może tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	391469

    Od komina: cargo 40, lodówka 60, szafka 60, zmywarka 60, szafka zlew. 80, blat pod oknem 40-45cm głebokości (pewnie wchodzący we wnękę okienną więc faktycznie byłby głebszy) i szafki pod nim z węższymi drzwiczkami (30-35cm - zależy jak szeroki grzejnik), szafka(szuflady?) 80, kuchenka 60, szafka 30-40cm.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Czarnamadonna
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo . To jest chyba to co by mi odpowiadało

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Ciąg kuchenny widoczny na rysunku jest prawidłowy. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby na przeciwległej ścianie dało się wykonać jego lustrzane odbicie, ale lokalizacja drzwi uniemożliwia to. Nie bardzo jest tez możliwość ich przesunięcia tak, by po lewej stronie od otworu zostało 60 cm. Dlatego najlepiej jest zrobić układ według tego planu. Plus przewidzieć oczywiście szafki wiszące. Cargo może pojawić się przy oknie (jasny kwadrat), a tuż przy nim dodatkowy blat (brązowy prostokąt), który będzie służył za stolik do jedzenia śniadań, a jednocześnie będzie dodatkową powierzchnią roboczą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-07-2017--04.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	394042
    Kuchnia nie jest zbyt duża, warto optycznie ja powiększyć jasnymi meblami i ścianami, coś jak na tym zdjęciu (fot. Śnieżka, sniezka.pl):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-07-2017--05.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	394043
    Jeśli będziesz szukać farby do ścian, w kuchni wspaniale sprawdzi się farba Śnieżka Kuchnia i Łazienka. Została stworzona specjalnie do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Zawiera cząsteczki srebra, dzięki czemu skutecznie hamuje rozwój grzybów, pleśni i baterii.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony