dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jaki bezpiecznik w domu

    Witam mam takie pytanko jaka roznicowke powinienem dac do.domu poniewaz wedle planu mam roznicowke 40A 30mA problem w tym ze w skrzynce glownej zaklad energ zalozyl c20 I teraz wywala mi wylacznik w skrzynce zamiast w domu

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A kiedy wywala ten bezpiecznik, tak ot bez przyczyny, czy jak coś jest włączone?

    Marek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox2604 Zobacz post
    Witam mam takie pytanko jaka roznicowke powinienem dac do.domu poniewaz wedle planu mam roznicowke 40A 30mA problem w tym ze w skrzynce glownej zaklad energ zalozyl c20 I teraz wywala mi wylacznik w skrzynce zamiast w domu
    A co ma różnicówka do "wywalania" wyłącznika/ów samoczynnych ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Piotrze, autor nie zna się na tym, więc próbuję mu pomóc. Myśli, że różnicówka ma moduł przeciążeniowy właśnie na 40A, a to jest tylko dopuszczalny długotrwały (tak mi się zdaje) prąd jaki może przepływać przez tą różnicówkę. Zapewne ma nierównomiernie rozłożone obciążenie i stąd powód wyrzucania C20 przy liczniku.
    Zapytałem, więc kiedy to się dzieje, co ma wtedy włączone. Jak na to odpowie to wtedy zastanowimy się co ma zrobić OK?

    Pozdrawiam
    Marek

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak założy w domu B16 to będzie wywalało w domu a nie w skrzynce, oczywiście nie przy zwarciu ZE założył takie zabezpieczenie jakie odpowiada zapotrzebowanej mocy a dzielny elektryk założył pewnie jedną trójfazową różnicówkę i tak jak Piotr pisał ona akurat tutaj nic nie ma nic do wyrzucania tego zabezpieczenia.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem ja sie nie znam caly dom budowala firma chodzi o to z tego co pamietam w garazu zrobilo mi sie zwarcie jak cos robilem I wywalilo mi w skrzynce a nie w domu w domu na gniazdka mam b16 a na oswietlenie b10 dlatego myslalem ze powinno wywalic roznicowke

  7. #7

    Domyślnie

    Albo podlaczylem pod jedno gniazdo w kotlowni bojler I spawarke juz nie pamietam jak to bylo ale w kazdym badz razie wywala w skrzynce glownej

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Tak jak pisaliśmy wyżej, różnicówka nie ma wyłączać przy przeciążeniu czy zwarciu a przy upływie prądu do ziemi lub przewodu ochronnego. Ma zabezpieczać dodatkowo Ciebie przed porażeniem prądem. Są różnicówki z modułem przeciążeniowym ale chyba tylko jednofazowe.
    W Twoim przypadku, tak jak pisałem, podłączone pewnie miałeś wszystko na jednej fazie i nastąpiło wyłączenie zabezpieczenia przy liczniku. Nawet przy zwarciu może wyrzucić bezpiecznik o większej wartości ale to już takie dywagacje.
    Dziwne to zwarcie, które Ci się zrobiło, piszesz, że się nie znasz a robisz zwarcia czyli coś kombinujesz z prądem więc uważaj.

    Pozdrawiam
    Marek

  9. #9

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta - brak selektywności zabezpieczeń, przy zwarciu.
    Albo wyzwalają losowo, albo wszystkie.
    Jest to zgodne z charakterystyką tI wyłączników samoczynnych, i nie ma tutaj nic dziwnego.
    Natomiast celem RCD jest działanie na innej zasadzie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #10

    Domyślnie

    Ok dzieki

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Są różnicówki z modułem przeciążeniowym ale chyba tylko jednofazowe.
    nie, sa i trójfazowe http://legrand.pl/produkt/wylacznik-roznicowonadpradowy-p-314-4p-c-16a-30ma-typ-ac-serii-dx3


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Slawko123 dzięki za podpowiedź, nie byłem pewny czy są czy nie ma i dlatego napisałem "chyba". Teraz wiem, że są, byłem trochę leniwy i zapytałem tylko Allegro .

    W przypadku autora wątku nic nie da zastosowanie wyłącznika nadprądowego dodatkowego, czy zaszytego w różnicówce. Ale to nie do Ciebie tylko tak ogólnie.

    Marek

  13. #13

    Domyślnie

    Ja tylko tak, sam często gęsto dowiaduje się , że coś istnieje a ja nawet pojęcia o tym nie miałem.
    Ale cena jest powalająca pewnie dlatego tak mało jest o nich informacji


  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    W przypadku autora wątku nic nie da zastosowanie wyłącznika nadprądowego dodatkowego, czy zaszytego w różnicówce. Ale to nie do Ciebie tylko tak ogólnie.

    Marek
    W tym przypadku możesz się mylić, fotka rozdzielnicy wiele by wyjaśniła, zwłaszcza że autor nie bardzo wie co czy to było zwarcie czy przeciążenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony