dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wymiana paneli i problem z szafa pod zabudowe typu komandor

    Witam,
    Jakiś czas temu robiłem remont w jednym z pokoi, panele , nowa szafa komandor itd.
    Czas minął i chcę odświeżyć pokój w całkiem innym stylu z uwagi że wyprowadziły już się od mnie 2 osoby tak więc typowo mogę zrobić to pod siebie. Problem jest taki że posiadam wcześniej wspomnianą szafę pod zabudowę typu komandor - nie da się jej podnieść , przesunąć nic. Jedynie rozebrać do zera i kombinować jak złożyć a nawet wtedy wiadomo że jak się zrobi wszystko tak samo to już będą w szafie jakieś niedociągnięcia. Dlatego mam problem z tym iż chcę w pokoju wymienić panele podłogowe - Ogólnie nie było by nic trudnego gdyby na zewnątrz komandora panela równo się zaczynała a jest w połowie więc muszę tą panele jakoś usunąć. Teraz mam pytanie czy da radę spod takiego komandora 1 panele wyjąć i później wsunąć nową? To chodzi o przód, a z boku mam na myśli zetnę wszystkie równo z szafą i poprostu na ścisk dam nowe.
    Czy takie coś zadziała ?



  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Amanda34

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    To zależy od tego jaką kto ma szafę. Jeśli drzwi do szafy są takie suwane na listwie przykręconej do podłogi po której one, te drzwi się suwają, to sprawa jest bardzo prosta.

    Zdejmujemy drzwi i odkręcamy tę listwę. Następnie kładziemy nowe panele tak aby po ponownym przykręceniu listwy nie było widać starych paneli.

    Nie trzeba demontować całej szafy. Wiele osób chce demontować całą szafę ale nie jest to potrzebne bo już raczej nie skręci się szafy tak jak była "oryginalnie" bo większość takich szaf to zwykła płyta meblowa więc ponowne skręcanie może skończyć się tak sobie.

    Najważniejsze jest to, że nie trzeba demontować szafy.

    PS
    Pytanie zadane było kilka miesięcy temu ale może ktoś kto trafi tu w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu będzie miał rozwiązanie "podane na tacy"

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolhiszpan

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    1

    Domyślnie Wymiana paneli ze starych na nowe pod meblami kuchennymi oraz szafami pod wymiar

    Mnie również dręczy ten temat mam już wyeksploatowane panele, nie były one najgorszej klasy lecz dwa psy przyczyniły się do szybszej wymiany niż myśleliśmy. Chodzi o to, że na panelach stoi cała kuchnia na wymiar a w pokojach dwie szafy i również nie mam pojęcia jak to zrobić w niektórych miejscach będę w stanie jakoś je wepchać ale panel idzie na zatrzask a wtedy trzeba go podnieść i nie wiem jak to zrobić gdy będę pod meblem

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam trochę inny problem z panelami.
    Mam położone panele, a na nich jest zabudowa Komandora.
    Panele są już dosyć zniszczone, a ja muszę podnieść trochę podłogę, tak aby wyrównać poziom do płytek w przedpokoju około 2 cm.
    Czy układać nowe panele na starych panelach i docinać do zabudowy, czy rozbierać zabudowę i skracać ją ?
    Dodam że zabudowa posiada 3 drzwi przesuwne w tym jedne z lustrem na całej powierzchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony