dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wody gruntowe.

    Wita
    Gdzieś wyczytałem że naj prostszym sprawdzeniem poziomu wód gruntowych jest wykopanie dołu i na jakiej głębokości będzie się woda zbierała to na takiej mamy wody gruntowe na działce. Dzisiaj byłem na upatrzonej działce wykopałem dół i na głębokości ok.110-115 cm zaczęła się od razu woda zbierać. Zastanawiam się czy nie będzie problemu na wiosnę czy jesień jak będzie wysoki poziom wód gruntowych.
    .

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Idealnie byłoby gdybyś mógł obserwować ten dół o różnych porach roku.
    A może jakaś rozmowa z sąsiadami? Ja po takiej rozmowie odpuściłem dwie lokalizacje.
    Z tego co piszesz poziom jest raczej z tych wyższych.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    No trzeba obserwować. Chyba ważniejsza jest kwestia przepuszczalności gleby a nie poziomu wód. Chociaż ja miałem i mam na dużej części działki poziom wód ok 80-140 cm i żadnych problemów ani dodatkowych kosztów z tym związanych nie poniosłem ( ale płyta fundamentowa), no może jedyny niewielki problem to było kopanie szamba. Działki nie mam zdrenowanej, wszystko rośnie tak jak powinno, woda nie stoi

  4. #4

    Domyślnie

    Teren to głownie piasek. Brak sąsiednich zabudowań. Z tego co wiem jakieś 150 metrów dalej gość próbował jakieś 2 lata temu staw kopać ale zasypany ze względu na niski stan wody.

  5. #5

    Domyślnie

    To jaki powinien być stan wód gruntowych, aby bez problemów zrobić tradycyjne fundamenty a nie płytę?

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziura1.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	391650
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170621_16_25_49_Pro.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	391651  

  7. #7

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Idealnie poziom wód powinien być poniżej wykopu, poniżej fundamentu, taki truizm powtarzany przez mojego konstruktora. Ale nawet jak jest inaczej da się zrobić ławy, tylko trzeba więcej zabiegów - np. drenaż opaskowy, izolacja przeciwwodna (nie przeciwwilgociowa) itp. Ale to swoje kosztuje, czasami lepiej odpuścić taką działkę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek1313 Zobacz post
    Wita
    Gdzieś wyczytałem że naj prostszym sprawdzeniem poziomu wód gruntowych jest wykopanie dołu i na jakiej głębokości będzie się woda zbierała to na takiej mamy wody gruntowe na działce. Dzisiaj byłem na upatrzonej działce wykopałem dół i na głębokości ok.110-115 cm zaczęła się od razu woda zbierać. Zastanawiam się czy nie będzie problemu na wiosnę czy jesień jak będzie wysoki poziom wód gruntowych.
    .
    Jak od razu masz wodę , to darować sobie działkę i szukać innych ...

    Da się wszędzie i niemalże na wszystkim postawić dom , problemem mogą być jedynie koszty ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    E tam... pisanina.... u nas w okresie zimowo - wiosennym woda stoi na głębokości 30 cm. Mam studnie chłonną, to widzę ile jest wody. Dokładnie 30 cm od włazu i tak całą wiosnę. W lecie studnia jest sucha, więc woda schodzi głębiej, To zależy od pogody. Takie sprawdzanie działki przed zakupem nic nie da. Dużo też zależy od chłonności podłoża. 2 dni opadów i ogród może pływać, a wodę z drenażu też gdzieś trzeba wylać. Dziesiątki domów w mojej wsi pobudowali w normalnej technologi i nic się nie dzieje. No... parę osób wiedząc o wodzie nieco się podniosło i potworzyli spadki od domu, innym mniej przezornym po deszczu woda stoi przed garażem. I to tyle, bez zbędnej pisaniny, kombinowania i drogich psęudo mądrości forumowych.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #11

    Domyślnie

    Ostatni tydzień padało trochę u nas przelotnie. Wiec trochę pojeździłem na działkę. Ogólnie poziom wody w dole bez zmian. Nawet będąc dzisiaj wydaje mi się że minimalnie mniej jest jej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony