dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie do czego te przyłacza?

    Mam kuchnię, w której są przyłącza: do zmywarki, pralki , ciepła i zimna woda do zlewozmywaka. Numer 1 na rysunku to na pewno do zmywarki.Na ścianie zaznaczonej literą Z ma być zlewozmywak, a na ścianie gdzie P ma być pralka. Kran musi być na prawo od parapetu okiennego, by okno można otworzyć na oścież. Do czego są przyłącza oznaczone przeze mnie na schematycznym rysunku cyframi 2,3, 4?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyłącza.JPG
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	391431  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 22-06-2017 o 22:03

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem pytania. Masz 4 przyłącza wody i 4 odbiorniki (pralka, zmywarka, kran (ciepła+zimna)).
    Musisz tylko zidentyfikować w którym jest ciepła woda, a resztę podłączasz jak ci wygodnie.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie czy na oko da się ustalić gdzie jest ciepła woda? jeżeli dajmy na to 2, 3 to do zlewozmywaka to uda mi się tak dac kran aby można okno otworzyć na oścież bez składania kranu?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 22-06-2017 o 22:03

  4. #4

    Domyślnie

    Na oko raczej nie ocenisz. Prędzej na dotyk.
    Ale czy okno będzie ci się otwierać zależy od tego jaki zlewozmywak zamontujesz i gdzie. Przyłącz nie powinien być tu problemem bo podłączenie jest zawsze robione elastycznym przewodem. Kwestia tylko dobrania jego długości.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli mam się skupić na zlewozmywaku a że są elastyczne rury to potem da się nietypowo to wszystko popodłączać? Dla przykładu tak: Otwor od zimenj wody zlewozmywaka, otwór do pralki, otwór do cieplej wody zlewozmywaka? Taki przekładaniec?

  6. #6

    Domyślnie

    W nowych domach się robi tak, że pod zlew wypuszcza się ciepłą i zimną wodę, ciepła ZAWSZE jest z lewej, czy to w kuchni, czy to w łazienkach - no chyba, że pseudo fachowcy zrobią jak im wygodniej, ale to się chyba już teraz rzadko zdarza.

    Z pod zlewu jak masz blisko możesz podpiąć pralkę, choć tam się zazwyczaj podpina zmywarkę. Można kupić specjalny zaworek - koszt około 30zł, że podepniesz zlew, i pralkę. Jak masz wyjście za pralką to idealnie, nie ma co kombinować z zaworkami. Zrób zdjęcie tej ściany. Generalnie w czym masz problem? Jak w planach miałaś zlew na środku okna to i okno się inne zamawia, żeby bateria nic potem nie blokowała.

  7. #7

    Domyślnie

    Wyjścia za pralką nie mam. O zdjęcie się postaram.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 25-06-2017 o 17:11

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz mam pytanie wiem, że idiotyczne..... Mam zlewozmywak Franke mtg 100-651. Nie ma wybitych otworów do baterii kuchennej. Byłam pewna, że robi się to przed montażem zlewu, ale od jednego stolarza usłyszałam, że trzeba to zrobić po montażu. Tzn. stolarz wytnie otwór w blacie, da silikon , a ktoś inny wybije otwory. Mam wątpliwości co do kolejności robót. Co radzicie? Wybić te otwory wcześniej (bo muszą być dwa), czy po robocie stolarza? I kto to zrobi? Hydraulik?

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt nic nie doradzi?

  10. #10

    Domyślnie

    Jezeli wiesz gdzie bedzie bateria - pewnie na srodku zlewozmywaka - to nie widze powodu zeby robic to po montazu zlewozmywaka, teraz raczej bedzie latwiej i od razu bedzie widac czy od spodu nie bedzie blokowal niczego blat kuchenny, potem moze byc tak, ze ciezko bedzie dziure zrobic bo strasznie ciastno bedzie zlewozmywak spasowany. Trzeba taka otwornice https://2.allegroimg.com/s400/039136...8292d6deb60a32 i kluczykiem, moze imbusem krecisz i robisz dziurke odpowiednia do baterii jaka masz

  11. #11

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to te otwory w zlewozmywakach niemetalowych (granitowych) się wybija. Doszłam do tego, że mogę przed montażem, ale i po Ale kto się tym zajmie fachowo?
    Czy w sklepach takich jak np. OBI,Castorama? A jeśli nie to kamieniarz?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 06-08-2017 o 21:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony