dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie 3 pokoje z 2, 51m

    Witam,

    Kupiłem mieszkanie od dewelopera, teraz czekam tylko na odbiór. Niestety mieszkanie ma układ 2 pokojowy, a będą potrzebne 3 pokoje. Zależy mi na zrobieniu małego pokoju dla dziecka oraz sypialni oddzielonej od salonu. Poza pionami w lewym górnym rogu oraz na dole po środku mieszkania wszystkie ściany wewnątrz można przestawiać. Po prawej stronie są drzwi balkonowe z wyjściem na ogródek więc wolałbym żeby pokój dziecka znajdował się przy oknie na dole mieszkania. Na rzucie znajdują się kaloryfery oraz meble ale są tylko poglądowo dane przez dewelopera więc proszę się nimi nie sugerować. Za pomoc w projektowaniu, z góry dziękuję i zapraszam do pokazywania swoich pomysłów.

    Układ mieszkania w linku poniżej

    https://pasteboard.co/180N18pWX.png

  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	391443

    może coś takiego? to znaczy zmniejszenie sypialni przez przesunięcie ściany sypialnia /kuchnia tak, żeby zlew był zaraz przy pionie. Zmniejszy się też wielkość kuchni. Stół jadalny w prawy górny róg, ewentualnie tam sofa i stolik, ale nie każdy lubi sofę pod oknem. W prawym dolnym rogu będzie wtedy miejsce na mały pokoik, raczej z drzwiami suwanymi niż otwieranymi. Ogólnie główną barierą jest tu moim zdaniem ilość i rozmieszczenie okien - to one wyznaczają jak można podzielić mieszkanie. Rysunek jest na szybko i ma tylko przedstawiać pomysł, nie twierdzę, że wszystko się na nim mieści i jest ergonomiczne, trzeba by to dokładniej rozrysować.

  3. #3

    Domyślnie

    W tej ścianie miedzy kuchnią a pokojem dziecka na samej górze projektu Krajzegi dać szybę, by chociaż górą wpadało dzienne światło do kuchni.I porządny okap.Nie wiem na jak długo ma Wam służyć te mieszkanie, ale nie lepiej dla dziecka byłoby aby miało swój pokój (na planie Krajzegi aktualnie Waszą sypialnię) a Wy spalibyście w aktualnym pokoju dziecka? Z tego małego pomieszczenie korzystalibyście tylko w nocy a dziecko jednak potrzebuje swojego kąta również w dzień.W Waszej sypialni miałby większy komfort: raz, że większe pomieszczenie, dwa, że jednak osobny a nie przechodni pokój.Pokój dziecka a teraz waszą sypialnię ciut zmniejszyć dać szafę PAX 40 a nie 60, przesunąć w lewo ciut kuchnię, i ścianę małego pokoju (Waszej sypialni) też w lewo.Do kuchni drzwi harmonijkowe. 2 w sypialni to słupek wysoki do sufitu, do sypialni drzwi przesuwne. Pokój dla dziecka dla wieku szkolnego stąd biurko.Tylko z wymiarami trzeba by było to wszystko wymierzyć, czy taki zaproponowany układ jest realny.Bazowałam na rysunku Krajzegi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	391444  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 19-06-2017 o 04:46

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomysły. Zaprojektowałem pomysł Kinki w planerze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan(2).jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	391530

    Trochę mało miejsca się robi na stół i krzesła. No i garderoba w sypialni ma tylko 110 cm szerokości.

    https://pasteboard.co/1xWJkkvGj.png
    Ostatnio edytowane przez Wodah2o ; 19-06-2017 o 22:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony