dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaaacek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie prośba o poradę w wyborze komina

    Witam.

    z góry przepraszam za tak banalnie powtarzalny temat ale mam sprawę niecodzienną a decyzję chciałbym podjąć w miarę jak najszybciej.

    Buduję piętrowy dom - w projekcie mam dwa kominy. jeden 200mm klasycznie w kotłowni do pieca gazowego z zamkniętą komorą, drugi 200mm do kominka w salonie - zaczynający się na piętrze - nad tym właśnie salonem (rura dwustronnego kominka wpięta w otwór w stropie) Wentylacja mechaniczna z rekuperacją, jednak oba kominy chciałbym z dodatkowym kanałem wentylacyjnym - w kotłowni do wentylacji kotłowni - a w salonie do podpięcia okapu kuchni - znajdującego się niedaleko tegoż komina.
    Podoba mi się marka Schiedel i z jej produktów chcę skorzystać - wybrałem komin rondo plus bo jest ocieplany i nie będzie problemu ze skraplaniem się wody z drewna w kominku, który podłączony jest dość nietypowo. W kotłowni chciałbym mieć rezerwę i gdyby przyszło mi podłączyć zwykły piec na byleco - chciałbym móc wyciągnąć kwasowy wkład i korzystać z rondo plusa. Policzyłem wymiary i mniej więcej potrzebuję długości 8,33 do kotłowni i 5,66 do kominka. Przeglądam ceny na rondo plusy i przyszedł mi do głowy pomysł aby kupić jeden komin 14 metrowy. Do kotłowni wykorzystam wszystkie elementy zestawu - a do kominka zastosuję pozostałe 5,66 metra ocieplonych kształtek. jedyna rzecz której zabraknie to stożek komina. Do wpięcia kominka od spodu nie stosuję trójników, wyczystek, kratek - wydaje mi się że kombinuję dobrze. Natknąłem się też na dobre ceny komina Rondo Thermo Plus. Tutaj ocieplone są dwie wentylacje zamiast jednej w Rondo Plusie.

    Pytania :

    - czy to wogóle ma sens?
    - czy wkład kwasowy do pieca np. Immergas Victrix 24kw da się włożyć w to Rondo i czy to działa tak że tą wycentrowaną rurą piec wyrzuca spaliny a przstrzenią wokół tej rury zasysa powietrze do spalania? Czy połączenie tego na kominie z piecem to rzecz prosta i normalna? może ktoś podpowiedzieć jaki wkład zakupić ? wiem że warto go montować na etapie murowania komina po kawałku - łatwiej ustawić centralnie tą rurę.
    - czy jeżeli zastosuję Rondo Thermo Plusa z dwiema mniejszymi wentylacjami to czy niepotrzebne ciągi wentylacyjne mogę zastosować do wentylacji w planie nieocieplonego ale dość sporego i fajnego strychu? czy robi się takie rzeczy?

    mam nadzieję że ktoś coś podpowie - w ciągu tygodnia chciałbym załatwić temat komina - z góry dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W sprawie komina do kominka...Masz jakiś pomysł, lub projekt wykonawczy połączenia rury kominkowej z kominem ceramicznym?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaaacek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie mam pomysłu - podobno się da - ale nie wiem. jak możesz to coś podpowiedz
    kominek to Dovre SD 2100Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sd2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	391445

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Moim zdaniem to nie ma żadnego sensu.
    No chyba że nie masz co robić z pieniędzmi ale kto bogatemu zabroni
    Do gazu tylko wkład stalowy fi 80 włożony w pustak.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony