dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Aby nie było zimno w nocy, radźcie jakie okna od północy

    Witam wszystkie Fachmanki i wszystkich Fachmanów,

    Na wstępie wielkie dzięki dla każdego kto kiedykolwiek podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na forum. Bez lektury Waszych postów byłbym jak Pan Prezydent, wiecznie zagubiony.

    Nie będę pytał jakie konkretnie okna polecacie, bo ile okien tyle opinii. Po lekturze mam już swoje preferencje, ale nigdy nie wadzi zapytać.
    Do rzeczy. Krótko.
    Stan obecny. Cztery okna. Wszystkie od północy. Nie pytajcie, jak i dlaczego, bo od ponad 20 lat nie mogę uzyskać odpowiedzi.
    Dwa okna 1500x1500mm dwuskrzydłowe i dwa 1800x1500mm trójskrzydłowe (wymiary otworów okiennych). Obecne okna to drewniane okna skrzyniowe. Dobre, ładne, ale mają ponad 20 lat i pizga trochę. Osadzone po staremu na samą piankę, w połowie ściany dwuwarstwowe.

    Planowane zmiany. Okna PCV. Jakoś tak wyszło, że padło na Vertex. Wstępne założenia podstawowe - profil V82, U=0,5, okucia Roto. Raczej żadnych dodatkowych opcji antywłamaniowych czy akustycznych. Montaż na ciepłym parapecie, na kotwach, z dosunięciem do krawędzi ściany zewnętrznej.
    Dwa dwuskrzydłowe i planowałem zachować dwa trójskrzydlowe, ale dostałem ofertę na większe dwuskrzydłowe.

    Prośba i pytanie jednocześnie.
    1. Biorąc pod uwagę że sam budynek nie jest super energooszczędny(budowa 93r.,) i taki nie będzie, to czy gdzieś nie przesadziłem? Może inny profil? 70mm? Z drugiej strony planuje też inwestycje w docieplenie, poprawę instalacji co i wentylacji, no to nie ma co dawać zwykłych plastików. Chodzi mi o to żeby nie przedobrzyć. A może właśnie dałem za mało?

    2. Jakieś rady odnośnie sposobu montażu? Ściana z pustaków ceramicznych 380mm, styropian 100mm.

    3. Rozumiem że trojskrzydlowe w takim wymiarze jest niedostępne, w sensie ekstra płatne? Nie zdążyłem jeszcze tego ustalić.

    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kw81 Zobacz post
    Jakoś tak wyszło, że padło na Vertex.
    To jakaś lokalna podróbka Vetrexa?

    Cytat Napisał kw81 Zobacz post
    Montaż na ciepłym parapecie, na kotwach, z dosunięciem do krawędzi ściany zewnętrznej.
    Do krawędzi ściany zewnętrznej? Czyli montujesz w styropianie? No, to na bogato. Ile taki montaż? To raczej do pasywnych domów się stosuje, a i to opłacalność wątpliwa. Pamiętaj, że to U=0,5 dotyczy tylko pakietu - a nie całego okna. Okna wyjdą bliżej 0,8. Ale jakbyś zrobił witryny, to sporo lepiej by to wypadło.

    Cytat Napisał kw81 Zobacz post
    3. Rozumiem że trojskrzydlowe w takim wymiarze jest niedostępne, w sensie ekstra płatne?
    Wszystko jest płatne. A czy ekstra - to kwestia interpretacji. Jak dasz dwie części fixa i jedno otwierane, to pewnie taniej wyjdzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jakaś lokalna podróbka Vetrexa?

    Widzisz Pan, raz coś źle wpiszesz w telefonie i ten zapamięta ci to do końca życia i poprawiać będzie oczywiście chodzi o oryginał


    Do krawędzi ściany zewnętrznej? Czyli montujesz w styropianie? No, to na bogato. Ile taki montaż? To raczej do pasywnych domów się stosuje, a i to opłacalność wątpliwa. Pamiętaj, że to U=0,5 dotyczy tylko pakietu - a nie całego okna. Okna wyjdą bliżej 0,8. Ale jakbyś zrobił witryny, to sporo lepiej by to wypadło.

    Chodziło o krawędź ściany murowanej. Obecnie, po późniejszym dodaniu ocieplenia, okno osadzone jest dosyć głęboko. W montaż w ociepleniu raczej bawić się nie będę. Choć przyzna że MOWO mi się podoba, ale koszt już mniej.
    Kwestie z U mam obcykane dla mniejszego wychodzi U dla całego okna 0.83, dla większego 0.80.

    Wszystko jest płatne. A czy ekstra - to kwestia interpretacji. Jak dasz dwie części fixa i jedno otwierane, to pewnie taniej wyjdzie.
    Przed chwilą dostałem wycenę na profilu Veka SL 82 trojskrzydlowe. Wychodzi drożej choć trudno porównywać jeden do drugiego. Myślę że zdecydują też kwestie wizualne. Fixy odpadają bo jak to umyć? Myślałem raczej o kombinacji RU+R+R, nie mam UW dla tej kombinacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony