dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    is-mok

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-467
    Posty
    2

    Domyślnie dach na szopie

    Cześć.
    Zbudowałem szopę, niewielki budyneczek gospodarczy, wolnostojący. Konstrukcja szkieletowa, dach dwuspadowy z osb na krokwiach co 60cm. Kąt nachylenia to ok 53 st. Powierzchnia dachu to ok. 25m2, 2,5*5 jedna płaszczyzna. Nie ma żadnych kominów, ani innych utrudnień, prosto jak tylko się da. Teraz pojawił się brak wiedzy i znajomości tematów dekarskich . Chcę pokryć go papą bitumiczną. Docelowo za jakieś 3 lata planuję pokrycie go blachą wraz z domem. Mam jednak dużo wątpliwości jak to zrobić.
    - jaka papę wybrać? Wystarczy zwykła v400 czy inwestować w jakiś sbs czy inny nowoczesny wyrób?
    - czy stosować wiatrownice na skosach? A pod okapami?
    - jak wykończyć pod rynny? Macie jakiś rysunek przekroju prostego okapu z rynną?
    - nie mam sprzętu do wykonania na gorąco, czy na zimno z lepikiem i papiakami można zrobić to dobrze?
    Ogólnie jak każdemu, zależy mi na niskich kosztach. Jak tylko wpadną mi do głowy inne pytania to je dopiszę.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Irek.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak. Papa nawierzchniowa sbs dobrej jakości. Kładziesz na dachu przybijasz papiakami TYLKO na górnym zakładzie. Potem wzdłuż krokwi przybijasz kontrłaty, daj pod nie lepik. W ten sposób spokojnie wytrzyma 3 lata, a po trzech latach co najwyżej wymień kontrłaty na nowe, ale powinny być w całkiem dobrym stanie.
    Szczyty nalezy zabezpieczyć przed poderwaniem przez wieatr właśnie poprzez wiatrownice. Możesz też posklejać poziome zakłady co by przy wichurach tam wiatr sie nie wdzierał.
    Jeżeli chodzi o okap to sprecyzuj pytanie. Chcesz teraz zapontować rynny czy później razem z blachą?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Moim zdaniem przybicie papiaków TYLKO na górnym zakładzie daje duża szanse na szczelność (ewentualnie jeszcze pod kontrłatami, ale nie widze potrzeby)

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    is-mok

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-467
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tu jeszcze bardziej ujawnia się moja nieznajomość tematu. Co to znaczy "pod górnym zakładem"? Czy mówisz o poziomym czy pionowym ułożeniu pasów papy? Jeżeli chodzi o rynny to chcę je założyć jak najszybciej, przed blachą. OSB zostawiłem nieco wystające (pewnie że 20 cm) poza belki na okapie, mogę więc dociąć je tak, żeby pasowało tak jak powinno.
    Dziękuję za odpowiedzi
    Irek.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Za ok. 120zł masz butle z palnikiem, może warto było by zainwestować i przykleić pape, na 3 lata nie będzie musiała być najwyższej jakości, a przynajmniej nie będziesz się martwił o szczelność

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zrób tak jak radzi Paweł.Papa modyfikowana SBS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony