dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Obróbka komina - taśma typu wakaflex

    Co sądzicie o tego typu obróbce?
    Spotykam się ostatnio z obróbką z blachy, powiedzcie mi czy to normalne by w miejscu łączenia​ obrobki z dachówka stosować zagięcie blachy oraz gąbkę uszczelniająca?
    Spotykam się często z przeciekami w tym miejscu spowodowanymi doginaniem przez dachówki tego zagięcia oraz zbierania się syfu na styku gąbki i dachówki co powoduje przelewanie się wody.

    Jak powinno się wykonać takie połączenie poprawnie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Wakaflex wygląda solidnie, ale .... wygląda. Nie potrafie ocenić żywotności. Wszelkiego typu tasmami można wykonać obróbki na noki i wydaje mi się to jedyne słuszne rozwiązanie.

    jeżeli chodzi o blache to ja stosuje solidny zaklad blachy pod dachówke, plus nie tyle co gąbki a taśmy rozprężne. Stosuje je żeby śnieg nie nawiał ani przy ulewach nie przelewała się woda. I póki co działa

    Jeżeli chodzi o kominy, okna, itp to dla mnie najważniejsze jest krycie wstepnę. i dlatego stosuje zawsze podwójne opierzenie. Właśnie na poziomie krycia wstępnego a później drugie przy kryciu właściwym. I człowiek śpi spokojnie, bo prawda jest taka że śniegu zawsze nawieje pod dachówkę, a my musimy jedynie ograniczać możliwośc !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony