dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Lightbulb projekt Z394 pracownia STUDIO Z500

    Witam.

    O ile to możliwe prosiłbym o opinie nt. tego projektu i przedstawionej propozycji adaptacji.

    Projekt źródłowy: https://z500.pl/projekt/1198/Z394,do...ne-ogolne.html

    Parter org.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1494331997SP5JV_1152_0_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	391981

    Parter adapt.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z394_parter.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	391982

    Poddasze org:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z394_poddasze_org.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	391983

    Poddasze adapt.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z394_poddasze.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	391986

    https://drive.google.com/drive/folde...2M?usp=sharing

    Pokój na parterze to pokój dla rodzica. Na poddaszu sypialnia rodziców (wschód) i 2 sypialnie dla dzieci (z oknami skierowanymi na zachód). Wejście na działkę od strony północnej. Dokładnych wymiarów nie mam wklejonych bo bryła się nie zmienia i tylko powierzchnia pokoi dzieci na poddaszu zmieni się, żeby mniej więcej był podobne i były okna na zachód.

    Nie chce żadnych udziwnień, prosta bryła, bez arrasów i rzeczy generujących koszty. W domu planuje WM i reku i tylko jeden komin na kozę w salonie. Ogrzewanie 100% podłogówka, wstępnie piec kondensacyjny z wylotem spalin przez ścianę wschodnią (ewentualnie zamiana na PCPW)

    Jak wam się coś nasuwa to chętnie przeczytam.

    Pozdrawiam
    graucho
    Ostatnio edytowane przez graucho ; 27-06-2017 o 09:14

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak masz wylot spalin a nad nim okno sypialni, nie boisz się, że będzie zaciągać spaliny?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    jak masz wylot spalin a nad nim okno sypialni, nie boisz się, że będzie zaciągać spaliny?

    nie wiem co będzie z tym wylotem spalin. jestem po pierwszej rozmowie z architektem, który ma narysować mi na tej podstawie projekt i zmartwił mnie tym, że i tak muszę robić zwykły komin w kotłowni i kanał wentylacji grawitacyjnej bo podobno w moim rejonie inaczej gaz nie przechodzi. Jeżeli tak faktycznie będzie że gazowania niezgodnie z przepisami wymaga koniecznie w kotłowni wentylacji grawitacyjnej to dam sobie wogóle spokój z gazem.

    Zasysania raczej się nie obawiam ale ew zawsze można taki komin dać do góry nad dach tylko.

    nie mogę tego pojąć, że jest uznaniowość przepisów na terenie kraju. no chyba że się mylił. muszę to potwierdzić w gazowni.

    tak w ogóle jak myślę ile extra kasy idzie w przyłącze gazu to coraz bardziej widzę, że pcpw nie jest aż taka droga bo przyłącze, projekty, geodeta x2 i się zrobi za samą rurę w budynku pewnie ze 7 tysięcy + komin 6 to razem 13. Do tego piec co gaz 6 i już 19. Pompa 26...

    Elfir - masz jakieś uwagi funkcjonalne co do rozkładu ??? (jesteś specjalistką w tej materii ) )

    Zgodnie z sugestiami forum no i architekta wywale z projektu wszystkie okna dachowe oprócz tego w łazience na górze i dam sciankę kolankową około 140-150.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_3_ok.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	392218Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze_3_ok.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	392219
    Ostatnio edytowane przez graucho ; 01-07-2017 o 22:26

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak bym pracowała na etacie (czyli pół dnia poza domem) tobym wybrała czysty prąd. Nie PC, ale prąd.
    Koszty instalacyjne gazu to kilka lat grzania za darmo prądem domu prawdziwie energooszczędnego. A nieenergooszczędnego nie ma sensu budować.
    I poczekać aż PC jeszcze cenowo spadnie.
    Instalację wentylacyjną odbiera kominiarz a nie gazownik. A kominiarza możesz wziąć z innego miasta.

    Moim zdaniem salon duży ale wcale nie tak ustawny, bo kwadratowy. Łazienka przechodnia do kotłowni. Brak pralni przy sypialniach. Wąska klitka przy łazience w której nie wiadomo co wstawić, bo ma 80 cm szerokości.
    Jak i tak masz indywidualny, wywaliłabym te rysunki i poleciła architektowi narysować coś własnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony