dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie Lampa uliczna na drodze publicznej

    cześć,
    chcę na drodze publicznej postawić lampę oświetleniową zasilaną z domu swojego i sąsiada.
    Przechodził ktoś z Was proces legalizujący taką inwestycję?
    Pozwolenie budowlane będzie potrzebne? projekt elektr?
    ciemno u nas na ulicy jak w d....

    pozdr!
    t

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Wprawdzie nie przechodziłem tej drogi, ale wydaje mi się droga dośc prosta. Przynajmniej teoretycznie.
    Udajesz się do właściciela/zarządcy drogi czyli gmina, powiat, miasto..... i składasz pismo w tej sprawie z prośba o zgode na postawienie słupa z lampą. Do pisma trzeba byłoby dołączyć mapkę geodezyjną, dobrze byłoby tez dołączyć karte katalogową słupa i oprawy oświwtleniowej.
    Jeśli wyrażą zgodę - zlecasz zrobienie projektu u projektanta-elektryka. Przedkładasz projekt do zatwierdzenia u zarządcy drogi.
    Jak zatwierdzą - zgłoszenie lub pozwolenie na budowę (tego nie wiem). I dalej ... to już realizacja i odbiór przez inspektora powołanego przez zarządcę drogi.

    Problem w tym, czy zarządca drogi wyrazi na to zgodę? Tego nie wiem.
    Szczerze mówiąc nie sadze aby wyrazili zgodę, bo jak za 10 lat będa chcieli zrobić swoje oswietlenie, to nie będa mieli podstaw aby zmusic cię do tego, abyś zdemontował swój słup.

    A nie mozesz tego słupa postawic na swojej działce i oświetlac ulicy ? U siebie nie potrzebujesz tej całej kołomyji z papierami.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Napisał asterixx Zobacz post
    Wprawdzie nie przechodziłem tej drogi, ale wydaje mi się droga dośc prosta. Przynajmniej teoretycznie.
    Udajesz się do właściciela/zarządcy drogi czyli gmina, powiat, miasto..... i składasz pismo w tej sprawie z prośba o zgode na postawienie słupa z lampą. Do pisma trzeba byłoby dołączyć mapkę geodezyjną, dobrze byłoby tez dołączyć karte katalogową słupa i oprawy oświwtleniowej.
    Jeśli wyrażą zgodę - zlecasz zrobienie projektu u projektanta-elektryka. Przedkładasz projekt do zatwierdzenia u zarządcy drogi.
    Jak zatwierdzą - zgłoszenie lub pozwolenie na budowę (tego nie wiem). I dalej ... to już realizacja i odbiór przez inspektora powołanego przez zarządcę drogi.

    Problem w tym, czy zarządca drogi wyrazi na to zgodę? Tego nie wiem.
    Szczerze mówiąc nie sadze aby wyrazili zgodę, bo jak za 10 lat będa chcieli zrobić swoje oswietlenie, to nie będa mieli podstaw aby zmusic cię do tego, abyś zdemontował swój słup.

    A nie mozesz tego słupa postawic na swojej działce i oświetlac ulicy ? U siebie nie potrzebujesz tej całej kołomyji z papierami.
    jeden szczegol ...zgloszenie lub pozwolenie na budowe..to by wymagalo prawa do terenu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony