dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie przejścia w stropie dla przewodów prądowych

    witam,
    chciałem Was prosić o pomoc w znalezieniu/wyznaczeniu miejsca na aroty dla przewodów prądowych w stropie.
    Część garażowa stropu jest już zalana-bez żadnego przejścia, trudno, wywierci się ale gdzie?
    Na reszcie budynku mam jeszcze ten komfort, że nic nie jest zalane - więc gdzie tutaj zrobić przejścia?

    Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie będzie skrzynka- wg. mnie najlepszym miejscem będzie garaż, przy wejściu do niego z mieszkania-zaznaczyłem czarnym kwadratem na screenach.

    Czy możecie mi pomóc i zaznaczyć na rzutach te miejsca?jestem laikiem w tym temacie ale chcę jakoś ułatwić pózniejsze prace w tej broszce.
    pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	391578
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	391579
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój A.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	391580
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój B.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	391581

  2. #2

    Domyślnie

    Przekroje przewodów są tak niewielkie że robienie przepustów przez strop nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Jeśli byłbyś pewien gdzie co będzie to może, ale na etapie budowy konstrukcji nie ma to sensu. Elektryk spokojnie sobie poradzi później.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    hmm...dzięki za info.
    Chciałbym jednak zrobić przejścia na aroty/peszle żeby uniknąć tego wiercenia i kucia.
    Wydaje mi się to być zrobione wtedy bardziej estetycznie i fachowo. Wolałbym zalać peszle niż pózniej je przepychać.

    pomożecie?
    czy miejsce na skrzynkę dobre?

  4. #4

    Domyślnie

    Wstawienie kawałków styropianu przed zalaniem stropów jest znacznie łatwiejsze niż późniejsze wiercenie. Przejścia robimy tam, gdzie architekt przewidział piony instalacyjne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony