dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Thumbs up Kominek i komin w domu energooszczędnym oraz pasywnym

    Nurtuje mnie pytanie co z kominkiem ?
    W domu energooszczędnym jeszcze rozumiem ale czy w pasywnym stosuje się kominek ?
    Przecież on wychładza jak diabli ?
    Stosuje się kominki w tych domach czy nie ?
    Pytam bo przymierzam się do budowy i chciałbym energooszczędny lub pasywny.
    I jakoś nie mogę wyobrazić sobie domu bez kominka
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Nurtuje mnie pytanie co z kominkiem ?
    W domu energooszczędnym jeszcze rozumiem ale czy w pasywnym stosuje się kominek ?
    Przecież on wychładza jak diabli ?
    Stosuje się kominki w tych domach czy nie ?
    Pytam bo przymierzam się do budowy i chciałbym energooszczędny lub pasywny.
    I jakoś nie mogę wyobrazić sobie domu bez kominka
    Jak kominek to nie dom pasywny choć energooszczędny o bardzo niskim zapotrzebowaniu też sie da zbudować i takich domków jest pełno to na forum i ogólnie. Tylko że po co kominek? By raz czy dwa razy w roku dla "klimatu" w nim zapalić? Po latach to będzie tylko ozdoba. Jak kogoś stać na taki drogi mebel to kto bogatemu zabroni.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak kominek to nie dom pasywny choć energooszczędny o bardzo niskim zapotrzebowaniu też sie da zbudować i takich domków jest pełno to na forum i ogólnie. Tylko że po co kominek? By raz czy dwa razy w roku dla "klimatu" w nim zapalić? Po latach to będzie tylko ozdoba. Jak kogoś stać na taki drogi mebel to kto bogatemu zabroni.
    Ja Cię doskonale rozumiem ale chyba nie wiesz jak trudno to wytłumaczyć kobiecie.
    Ona chce mieć kominek i nie ma dyskusji
    Nie ukrywam że ja też lubię kominek nawet jeśli zapalę w nim dla "klimatu" kilka razy w roku
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Mi z ozc wyszedł energooszczędny mimo dwóch kominów dwóch lukarn trzech słupów i balkonu.
    Wskaźnik odniesiony do powierzchni hl, a 27, 8 W/m2

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Mi z ozc wyszedł energooszczędny mimo dwóch kominów dwóch lukarn trzech słupów i balkonu.
    Wskaźnik odniesiony do powierzchni hl, a 27, 8 W/m2
    Na podstawie tego co podałeś nic nie można stwierdzić. Nie znamy niczego z Twojego projektu więc nie wiemy jak mamy się odnieść do Twojej informacji.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Na podstawie tego co podałeś nic nie można stwierdzić. Nie znamy niczego z Twojego projektu więc nie wiemy jak mamy się odnieść do Twojej informacji.
    Juz dawno chciałem uzupełnić stopke ale pojęcia nie mam gdzie mam wpisac dane budynku.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Mi z ozc wyszedł energooszczędny mimo dwóch kominów dwóch lukarn trzech słupów i balkonu.
    Wskaźnik odniesiony do powierzchni hl, a 27, 8 W/m2
    Ta jasna - a świstak siedzi i zawija je w te charakterystyki energetyczne - obciążenie cieplne na poziomie 27,8W/m2 coś nie coś mówi, ale nie do końca.
    Na wentylacji bez odzysku ciepła, nie ma szans uzyskać takich wyników, koniec i kropka. Na kominach zapomnij, że takie obciążenie Ci wyjdzie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ta jasna - a świstak siedzi i zawija je w te charakterystyki energetyczne - obciążenie cieplne na poziomie 27,8W/m2 coś nie coś mówi, ale nie do końca.
    Na wentylacji bez odzysku ciepła, nie ma szans uzyskać takich wyników, koniec i kropka. Na kominach zapomnij, że takie obciążenie Ci wyjdzie.
    Asolt liczył dla mnie dwie wersje ocieplenia domu. Wentylacja z odzyskiem ciepła będzie na kanałach elastycznych juz mam je rozłożone. A kominy .... no cóż zbyt późno trafiłem na forum. Ale mogę jeszcze konkretnie ocieplic ściany dach i podłogę okna okna też energo z U0,7 pewnie dlatego taki wynik. I nic to że na wis mówią ze się z h.... na rozumy zmieniłem bo styropian w ziemię pcham, i bez kaloryferów hahaha w zimie bedziesz w kurtce w domu siedział mówią a jak zobaczyli grafitowy styropian którym ocieplałem lukarny to poszła plotka ze przeterminowany. Juz oszczędzam sobie i jak pytają czym będę ogrzewał i mówię że nie wiem poniżej skan do 3 razy sztuka strasznie zmniejsza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-06-22-18-31-44.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	391671
    Trochę słabo widać
    Ostatnio edytowane przez Michalgosc ; 22-06-2017 o 17:33
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Ja Cię doskonale rozumiem ale chyba nie wiesz jak trudno to wytłumaczyć kobiecie.
    Ona chce mieć kominek i nie ma dyskusji
    Nie ukrywam że ja też lubię kominek nawet jeśli zapalę w nim dla "klimatu" kilka razy w roku
    Ale ja nikomu nie bronię kominka. Jak się chce mieć kominek to nie ma co myśleć o domu pasywnym i tyle, co nie znaczy że dom energooszczędny o niskim zapotrzebowaniu na ciepło jest zły. Nie ma co popadać w paranoje. Najważniejsze jest to by zbudować sobie domek w którym będzie się dobrze czuć a zarazem będzie potrzebował minimalnej ilości energii do zaspokojenia swoich potrzeb.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Ja Cię doskonale rozumiem ale chyba nie wiesz jak trudno to wytłumaczyć kobiecie.
    Ona chce mieć kominek i nie ma dyskusji
    Nie ukrywam że ja też lubię kominek nawet jeśli zapalę w nim dla "klimatu" kilka razy w roku
    Daj jej to do przeczytania:
    Niedoszacowane zagrożenie dla zdrowia wynikające z dymu drzewnego

    8 lutego 2012 r. | Autor: Lars Fischer 72 komentarze

    Zimą jest, jak wiadomo, czas kominka, zwłaszcza gdy jest tak zimno na zewnątrz jak w tej chwili. Ponieważ tendencja ta wynika nie tylko z piecu na ogień i piec z drewna, nadszedł czas na podkreślenie niedoszacowanych zagrożeń związanych z piecami drewnianymi. Dym z palącego się drewna jest znacznie bardziej szkodliwy dla zdrowia niż spaliny większości innych paliw.

    Człowiek ogrzewa się przez setki tysięcy lat przy otwartych ogniskach, ale oczywiście nie można stwierdzić, że można bezpiecznie wdychać Siffa. Ze względu na zwartą konstrukcję, drewno ma tendencję do spalania niekompletnie, szczególnie w miejscach otwartego ognia, iw ten sposób wytwarza wiele nieprzyjemnych substancji.

    Oprócz klasycznych produktów spalania, dwutlenku węgla i wody, nas nie przeszkadza, duże ilości tlenków azotu, tlenku węgla (kilka ppm w gazie spalinowym), (kilka ppb w gazie spalinowym) i związków organicznych. Alkany i alkeny, pojawiają się głównie w fazie gazowej, podczas gdy niebezpieczne policykliczne węglowodory aromatyczne (w tym do kilku mikrogramów na kilogram może powstać drewna) przylegają do większości cząstek stałych dymu. Aldehydy, alkohole, kwasy karboksylowe i różne typy związków aromatycznych są rozdzielane między gazy i cząstki stałe. Węglowodory aromatyczne, głównie z ligniną, co stanowi około jedną trzecią masy drewna, więc nawet aż nie są - węglowodory aromatyczne są utworzone zgodnie z literaturą w podobnych ilościach, takich jak tlenek węgla.
    Dwa miliony zgonów rocznie

    Głównym problemem jest dym drzewny w mniej rozwiniętych krajach, szczególnie na obszarach wiejskich. W wielu regionach drewno pozostaje najważniejszym źródłem energii. W szczególności warunki techniczne i społeczne prowadzą również do mnożenia skutków zdrowotnych spowodowanych dymem drzewnym. Otwarte piece na drewno są mniej wydajne niż nowoczesne grzałki do peletów drzewnych, a nawet zamknięte kominki, które są tu powszechne, tak że w tym samym celu trzeba spalać więcej drewna. Częściowo samo paliwo jest niskiej jakości. Prawdziwym problemem są również kominki bez okapów, które pozwalają drewno palić bezpośrednio do salonów - połowa wszystkich gospodarstw domowych na świecie, jak twierdzą naukowcy, nadal gotują w ten sposób z paliwami stałymi. Naukowcy szacują, że nawet dziś większość na świecie obciążenia cząstek z powrotem do drewna w low-tech kominki i lwią powstałych toksyn oddychać u kobiet, które nadal spoczywa gotowanie w dużej części świata, a ich małe dzieci , które zwykle mają w pobliżu podczas gotowania.

    Odpowiednio, coraz więcej badań ustala związek między paliwami stałymi a gorszym zdrowiem. Zgodnie z szacunkami WHO szacuje się, że każdego roku od dymu drzewnego około dwóch milionów osób umiera, a połowa z nich to dzieci poniżej piątego roku życia. Związek pomiędzy dymem drzewnym a infekcjami układu oddechowego u dzieci, jak również przewlekłe zapalenie oskrzeli i raka płuca u dorosłych, zwłaszcza u kobiet, jest udokumentowany. W których trzy trzęsawki drewna trzykrotnie ryzyko przewlekłego zapalenia oskrzeli. Dym drewniany zachęca do gruźlicy po kilku badaniach - w eksperymencie na zwierzętach nawet niewielkie stężenia utrudniają transport bakterii chorobotwórczych z dróg oddechowych. Ogółem palenie tytoniu w pomieszczeniach wewnętrznych powoduje więcej niż trzy procent wszystkich utraconych lat życia (DALY) na całym świecie, mniej więcej porównywalne z brakiem malarii i nadwagi.

    Niespodziewanie wydaje się, że tylko jedno badanie kontrolne narażenia człowieka na skutki dymu drzewnego i bardzo małe. W związku z tym gazy oddechowe wydają się stymulować procesy zapalne nawet po krótkim czasie ekspozycji. W eksperymencie na zwierzętach naukowcy odnaleźć konsekwentne uszkodzenia komórek nabłonkowych dróg oddechowych i płuc. Przypuszczalnie uszkodzenie spowodowane jest toksycznymi związkami organicznymi, które dostają się do płuc z cząstkami dymu. Co ciekawe, wydaje się niskie stężenie dymu, na której nie zostanie uszkodzona ostrej zmieniać i modyfikować odpowiedź immunologiczną komórek nabłonkowych na stałe, tak, że nawet małe stężenie cząstek dymu może mieć negatywny wpływ. Cały mixpoke jest również potencjalnie rakotwórczy - w eksperymencie na zwierzętach wyciąg z dymu drzewnego wytwarza 30 razy równie skuteczne guzy jak dym papierosowy.
    Niebezpieczne cząstki

    Nawet my, zachodzie słońca, nie czujemy się bezpiecznie. Mimo, że mamy lepsze piece i mniej dymu w mieszkaniach, ale tu też chodzi o ogrzewanie drewna ponownie - są rzeczywiście trwałe. Problemem są cząsteczki dymu. Najważniejsza frakcja tych cząstek jest mniejsza niż mikrometr i dociera do dróg oddechowych. Że ta część

    łyżki są tak czyste mają dwa dodatkowe efekty, które powinny nas martwić. Po pierwsze, cząstki nie odłożyć, ale unosi się bardzo długo w powietrzu - zgodnie z dymem z drewna jest tylko w pomieszczeniu przez długi czas, kiedy i wafts oczywiście, po tym jak wyszedł z domu przez komin, w sąsiedztwie. Badania pokazują, że drobne cząstki dymu bez problemu przenika z zewnątrz do pomieszczeń wewnętrznych, dzięki czemu bardzo dobrze się dym z komina sąsiada na własnym stoisku, niezależnie od tego, czy okna są zamknięte lub utraci cząsteczki dymu mieć w nich. Noszą niebezpieczne substancje głęboko w płucach i obciążają je w sposób skoncentrowany. Cząstki składają się z około jednej piątej węgla pierwiastkowego, reszta to nieorganiczne popioły i różne produkty spalania skroplone na cząstkach. Badania przeprowadzone w latach 90. w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych sugerują powiązanie cząstek z dymu drzewnego i upośledzenia czynności płuc, zwłaszcza u dzieci w dół - takie badania wykazują również zależność dawka-odpowiedź, to znaczy, że więcej dymu, tym większe szkody. Efekty z otwartymi kominkami, które uwalniają cząstki dymu bezpośrednio do salonu, są bardziej wyraźne niż w piecach. Nie zwiększać cztery godziny ekspozycji dziennie, prawdopodobieństwo choroby układu oddechowego, takie jak kaszel i zatorów w klatce piersiowej o około 15 do 20 Prozent.All badania te mają problemy z konieczności metodologicznych - w większości przypadków dane dotyczące rzeczywistego narażenia są bardzo niepełne i na pewno nie znormalizowane, a ty oczywiście rodzi wiele różnych czynników, na przykład różnego rodzaju miejsc pożarowych. Jednakże istnieje wiele efektów zależnych od dawki, począwszy od łagodnego podrażnienia do poważnych uszkodzeń dróg oddechowych podczas hospitalizacji. Jak duży jest problem, nie wiemy, ale możemy założyć, że niebezpieczeństwa dymu drzewnego są bardzo realne.


    Pozdr.

    Jan

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał 17jan Zobacz post
    Daj jej to do przeczytania:
    Niedoszacowane zagrożenie dla zdrowia wynikające z dymu drzewnego

    8 lutego 2012 r. | Autor: Lars Fischer 72 komentarze

    .....................


    Pozdr.

    Jan
    Człowieku na Krakusa takie ostrzeżenia nie podziałają. Kilka dni temu normy zanieczyszczenia pyłami były przekroczone w Krakowie czterokrotnie.
    I co ? Mam nie oddychać ?
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał 17jan Zobacz post
    ...
    Głównym problemem jest dym drzewny w mniej rozwiniętych krajach, szczególnie na obszarach wiejskich.
    ...
    Efekty z otwartymi kominkami, które uwalniają cząstki dymu bezpośrednio do salonu, są bardziej wyraźne niż w piecach.
    ...
    Może ktoś obeznany w kominkach napisze czy jest w ogóle szansa na jakikolwiek dym przy obecnych kominkach z zamkniętą komorą spalania (bo przecież tylko taki może być w domu jak w temacie) i takim ciągiem. Przyłóżcie sobie rękę do wlotu powietrza do takiego kominka, zobaczycie jakie jest podciśnienie.
    Przez tysiąclecia ludzie mieli ogień w domu a teraz nagle zamknięta komora spalania daje więcej dymy do wnętrza niż stare konstrukcje
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja się też wtrące i dopytam,
    mam 1 komin spalania + wentylacyjny, od środka wszystkie wloty/wyloty mam zaślepione styrodurem na piance. Na logikę, wydaje mi się że od dachu również powinnam zaślepić ten komin. Jest on już po obróbce, otynkowany. Czym to najlepiej zrobić?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  14. #14
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Do domów energooszczędnych i "pasywnych" stosuje się paleniska :
    - szczelne ze 100% poboru powietrza do spalania z poza domu
    - dodatkową akumulacją która rozkłada , i tak mała moc grzewczą , w czasie ...
    Przykład .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vulsini_h_ex.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	391861   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	akum_vulsini_gora.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	391862  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 26-06-2017 o 08:35
    Darek B

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Do domów energooszczędnych i "pasywnych" stosuje się paleniska :
    - szczelne ze 100% poboru powietrza do spalania z poza domu
    .
    No i właśnie tutaj jest pies pogrzebany bo jak ma być rozwiązany pobór powietrza z zewnątrz ?
    Tradycyjnie ciągnie się kanał pod podłogą co wychładza jak cholera.
    To się raczej nie da pogodzić z domem "pasywnym".
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    No i właśnie tutaj jest pies pogrzebany bo jak ma być rozwiązany pobór powietrza z zewnątrz ?
    Tradycyjnie ciągnie się kanał pod podłogą co wychładza jak cholera.
    To się raczej nie da pogodzić z domem "pasywnym".
    Tradycyjnie się ciągnie kanał pod izolacją poziomą. To nie wychładza prawie wcale jak masz ze 20cm styropianu na rurze.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Nie wiedziałem ze temat mostków jest az tak drażliwy, z drugiej strony patrząc to sciana zewnetrzna też jest mostkiem procentowo na drugim miejscu zaraz po wentylacji (w moim przypadku), dom na tradycyjnym fundamencie , straty przez w/w mostki można a nawet trzeba minimalizować mój nieszczęsny balkon jest obłożony z każdej strony styropianem10cm to samo słupy a lukarny to w sumie 25cm styropianu U0,31. Może na początku budowy sie nie popisalem tezaz za to nadrabiam grubością ocieplenia o najlepszych współczynnikach. Zachowana jest też ciągłość izolacji poza nieszczęsnym fundamentem ale tam jest 16cm styro do głębokości 1,2m.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Nie wiedziałem ze temat mostków jest az tak drażliwy, z drugiej strony patrząc to sciana zewnetrzna też jest mostkiem procentowo na drugim miejscu zaraz po wentylacji (w moim przypadku), dom na tradycyjnym fundamencie , straty przez w/w mostki można a nawet trzeba minimalizować mój nieszczęsny balkon jest obłożony z każdej strony styropianem10cm to samo słupy a lukarny to w sumie 25cm styropianu U0,31. Może na początku budowy sie nie popisalem tezaz za to nadrabiam grubością ocieplenia o najlepszych współczynnikach. Zachowana jest też ciągłość izolacji poza nieszczęsnym fundamentem ale tam jest 16cm styro do głębokości 1,2m.
    Nie wszystko da się idealnie zaizolować. Jak jest po ptokach to nie da się wyeliminować mostków konstrukcyjnych. Można dać i pół metra izolacji, a wiele to nie da. Temu ważne jest aby domek od początku był projektowany jako pasywny czy nawet energooszczędny.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie do końca w temacie, ale co sądzicie o ciepłych łącznikach balkonowych? Warto się w to bawić?

    Również planuję podobny mebel - kozę, tyle, że dom daleki od pasywnego, czy energooszczędnego. Mimo wszystko chciałbym zniwelować mostek cieplny związany z kanałem dymowym (powietrze do spalania doprowadzone z zewnątrz - rura kanalizacyjna pod płytą fundamentową). W jaki sposób najlepiej to zrobić?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Przepraszam, że nie do końca w temacie, ale co sądzicie o ciepłych łącznikach balkonowych? Warto się w to bawić?

    Również planuję podobny mebel - kozę, tyle, że dom daleki od pasywnego, czy energooszczędnego. Mimo wszystko chciałbym zniwelować mostek cieplny związany z kanałem dymowym (powietrze do spalania doprowadzone z zewnątrz - rura kanalizacyjna pod płytą fundamentową). W jaki sposób najlepiej to zrobić?
    Jeżeli nie planujesz domku pasywnego czy mocno energooszczędnego to po co się szczypać z mostkami cieplnymi? Mostek tą czy w tą nie zrobi Ci wyraźnej różnicy. Lepiej zrobić to normalnie i kasę którą byś przeznaczył na te ulepszacze (a mało by to nie było) przeznaczyć na pompę ciepła do ogrzewania a rachunki za to będą tak niskie jak w mocno energooszczędnym domu. Ktoś tu na forum stosował te łączniki balkonowe ale raczej nie jest to jakieś super mega.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony