dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zmiana stropu na terive

    Witam
    Mam już pozwolenie na budowę. Chcę zmienić w projekcie strop z żelbetonu na terive. Architekt adoptujący powiedział że oczywiście zgodę wyraża, podpisze co trzeba, ale kierownik budowy chce żeby on to zaprojektował również i porobił obliczenia.
    Jak powinno być zrobione po bożemu żeby było dobrze?
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  2. #2

    Domyślnie

    tak jak mówi kierownik budowy


  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego Pan zmienia strop?

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego Pan zmienia strop?
    kwestia ceny
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  5. #5

    Domyślnie

    To jak te dwa stropy wychodzą cenowo?

  6. #6

    Domyślnie

    sama robota policzyli 7k więcej
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  7. #7

    Domyślnie

    odjąć to co architekt weźmie za zmianę w projekcie, a bez tego ani rusz

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    to ile ta robocizna na zelbecie za m2 wynosi ?
    ja za 7 tysi to mialem cała robocizne na 300 m2 stropu żelbetowego, a a i tak o 2 tys za duzo bo mnie zbrojarze skasowali wiecej anizeli normalnie inna ekipa bierze ode mnie ( inni nie mieli terminu w danym momencie)

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mnie konstruktor przekonał w druga stronę zmiane terivy na zelbet. Przemyśl to jeszcze.

  10. #10

    Domyślnie

    to mały prosty dom 120m2 z poddaszem uzytkowym, chcialem ograniczyc koszta, teriva jakos strasznie wadliwa nie jest, a kwotowo wychodzilo minimum 10 tys wiecej, ekipa powiedziala 7 klockow wiecej bo nie chciala za bardzo bawic sie w zelbet, generalnie z kilku polecanych i tak byli najtansi
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  11. #11

    Domyślnie

    7 tys więcej ... z czego ten strop chcą robić ? zmiana stropu na terive nie jest taka prosta bo podnosi cały dach (jeśli to strop końcowy) albo podnosi całość budynku (jeśli to strop między poziomami) więc zmian jest cała masa i trzeba na nowo wszystko liczyć. Zmiana wysokości budynku jest zmianą istotną i nie można sobie tego ot tak dowolnie wybierać. Ja też kiedyś liczyłem te dwa stropy żelbetowy i ackermana (podobny do terivy) i oba wychodzą podobnie cenowo. Robocizny owszem jest więcej przy żelbecie bo szalować trzeba, solidnie podpierać, ale taki strop ma grubość 12-15 cm więc zużywa mniej materiału. Fachowcy wolą terive bo układa się ją jak z klocków, tylko że zapłacić musisz za belki, za pustaki, jakiegoś druta w połączeniach trudnych, no i warstwę nadbetonu. Nie bardzo wiem co tam może być taniej, skoro samego nadbetonu jest minimum 6 cm, czyli połowa żelbetowego, do tego dochodzi 26 cm pustaka, a pod stropem powstają spore nierówności które trzeba zatynkować. 20 cm wyższy dom to więcej ocieplenia, więcej tynku (zew i wew) itd itd a to też koszty tylko ukryte.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Też mi sie wydaje, że różnica za duża, mi potencjalny wykonawca mówił, że żelbet wychodzi ok 10% drożej od terivy za materiały i robocizne.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    Kwota różnicy zależy od ilości zleceń budowlańców.
    Jeśli mają robotę to będą rzucali cenami zaporowymi lub wygórowanymi specjalnie....... a nuż trafi się desperat który nie ma co zrobić z kasą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14

    Domyślnie

    Na stropie 160 m2 różnica to ok. 3000.
    Dodatkowo tynk na siatce (tutaj jesteśmy zgodni z jednym z największych producentów terivy że to potrzebne, chociaż aby nie wchodzić w koszty tego nie mówią często inwestorom). Na podlasiu nie wiem czy 5 procent to teriva

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Nie bardzo wiem co tam może być taniej, skoro samego nadbetonu jest minimum 6 cm, czyli połowa żelbetowego, do tego dochodzi 26 cm pustaka, a pod stropem powstają spore nierówności które trzeba zatynkować. 20 cm wyższy dom to więcej ocieplenia, więcej tynku (zew i wew) itd itd a to też koszty tylko ukryte.
    Po pierwsze np przy konbecie jest 3cm nadbetonu, po drugie pustak przecietny ma 21cm. Po trzecie różnica w kosztach zależy od projektu bo u mnie np musiałbym mieć co najmniej 18cm monolit a to już robi koszty, więc jak przeliczylem to teriva wyszła mnie dużo taniej i szybciej. A co do tych nierówności to sorry ale bzdury kolego opowiadasz, chyba że ktoś robotę zawali i niedbale ułoży strop. Co do wysokości domu to teriva wychodzi 24cm grubości, czyli mniej więcej 8-10 cm więcej niż monolit, a nie 20 jak piszesz.

  16. #16

    Domyślnie

    Konbrt z nadbetonem poszedł na minimum, nie patrz na to co mówią że 3 cm wystarczy, bo nie wystarczy......zrób doświadczenie, wylej jak jest słońce 3 cm betonu na płytkę betonową nagrzaną, beton wyschnie w przeciągu 2 minut. I teraz lejąc 3 cm na stropie masz żebra gdzie beton jest gruby i pustaki gdzie masz 3 cm (przy kruszywie nawet do 16 to będzie jedna wielka kasza). Wytrzymałość takiego 3 cm betonu jest żadna i pustaki nie są dobrze stabilizowane.
    Minimum...to tak jak przy posadzkach..5 -6 cm, wtedy masz szanse że strop nie będzie klawiszował.

    Niech jeszcze z Konbetu opowiedzą ci o siatkach podporowych a potem niech wytłumaczą co daje siatka położona w betonie grubości 3 cm

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    to ile ta robocizna na zelbecie za m2 wynosi ?
    ja za 7 tysi to mialem cała robocizne na 300 m2 stropu żelbetowego, a a i tak o 2 tys za duzo bo mnie zbrojarze skasowali wiecej anizeli normalnie inna ekipa bierze ode mnie ( inni nie mieli terminu w danym momencie)
    Skąd miałeś ekipę?
    Próbowałem się zorientować w kosztach robocizny (po otrzymaniu wyceny padła decyzja, że będę raczej robił samodzielnie) i dowiedziałem się, średnie koszty są następujące:
    deskowanie - 100 PLN /m2
    zbrojenie - 1 PLN/ kg stali.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę że 3cm to nie dużo, ale skoro projekt tak mówi, do tego producent robi ksztaltki wieńcowe z uwzględnieniem 3cm nadbetonu to nie będę z tym dyskutować. Inna kwestia że wytrzymałość stropu robią belki, a one są już lepiej oblane betonem.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Skąd miałeś ekipę?
    Próbowałem się zorientować w kosztach robocizny (po otrzymaniu wyceny padła decyzja, że będę raczej robił samodzielnie) i dowiedziałem się, średnie koszty są następujące:
    deskowanie - 100 PLN /m2
    zbrojenie - 1 PLN/ kg stali.
    100 PLN/m2 sama robocizna?
    Ja miałem chłopaków na godziny, mnie strop wyszedł 120 PLN/m2 z mateirałami robocizną, wynajeciem szalunków systemowych -> robocizna 25PLN /m2 netto przy założeniu stawki 15 PLN za godzinę.
    Reszta za robociznę to zgarnia "własciciel" firmy czyli przy 100 PLN jest to okolo 75 PLN/m2.

    Oczywisicie swojej pracy nie wyceniam...ale 75 PLN/ m2 dla siebie też chciałbym mieć za jakieś maks 2 tyg roboty ( przy moim stropie)

    Od kwietnia do listopada same stropiki i kurna reszta czasu na hawajach ....

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    ...... Po trzecie różnica w kosztach zależy od projektu bo u mnie np musiałbym mieć co najmniej 18cm monolit a to już robi koszty, więc jak przeliczylem to teriva wyszła mnie dużo taniej i szybciej. .....
    No własnie problemem przy żelbetach jest w dużej mierze nieekonomiczny projekt - przy typowych domkach i ich typowych rozpiętościach wystarczy około 15 cm betonu i nie potrzeba praktycznie żadnych podciągów no chyba, że nad otworami okiennymy i brama garażową...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 23-06-2017 o 08:28

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie znam nikogo kto narzekał na monolit, za to osob narzekających i mających problemy z teriva takze na tym forum jest cała masa.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony