dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dom drewniany a komin w kotłowni - wysokość

    Witam

    Jestem na etapie poszukiwania projektu domu.Do tej pory zakładałem, że będzie to dom murowany, natomiast niedawno znajomi postawili dom drewniany i nie są w stanie się go nachwalić, jednak co mnie zastanawia to komin w przedstawionym projekcie a raczej jego brak.
    Spodobał mi się ten ze względu na swoją prostotę:
    http://www.ibudhaus.pl/podglad-domu/...omfort-pl.html
    Nie mówię tu o błędach, które już udało mi się wychwycić w "wizualizacji" owego budynku lecz o kominie w "pomieszczeniu gospodarczym/kotłowni" pomiędzy garażem a domem na tyłach wiatrołapu.

    Owi znajomi mieli wielki problem w swoim domu (nie ten) z ciągiem/"cugiem" w kominie gdyż według ich projektu komin był poniżej kalenicy, wiec finalnie musieli go podwyższać, gdyż kominiarz powiedział im, że to co mieli do tej pory nie ma racji bytu.
    Nie mają kotłowni, cały dom ogrzewają z pomocą kominka który jest w salonie.

    I tu pojawia się moje pytanie, na owej wizualizacji nie ma w ogóle kotłowni, jest jako opcja pomiędzy owym garażem a domem wiec patrząc się na ten projekt komin z owej kotłowni (jako, że mam możliwość przyłączenia gazu to myśle o kotle gazowym kondensacyjnym") będzie znacznie dużo poniżej kalenicy domu, wiec czy to może być problemem??

    Pozdrawiam
    Tomasz

    Do moderatora, jeśli to nie odpowiedni dział, proszę o jego przesunięcie.
    Ostatnio edytowane przez Iskierniczek ; 20-06-2017 o 23:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wielu współcześnie aktywnych zawodowo architektów, to w zasadzie wizualiści...Mają w d....e zasady sztuki budowlanej, bezpieczeństwa p.poż itp...., ale to często nie ich wina...Takich mieli nauczycieli....

    Kocioł kondensacyjny w Twoim wypadku rozwiąże problem niedouczonego architekta lub konieczności budowania dziwoląga - komina wystającego 3 m ponad dach przybudówki z tzw kotłownią. W tym wypadku pikanterii architekturze podziwianej przez Ciebie do końca życia, dodały by odciągi, zabezpieczające "przemyślną" konstrukcję przed zawaleniem....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony