dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cena - bajer. Mi Ikea wycenia kuchnię na 20 400,84 zł. Bez montażu. Bez cargo, karuzel i innych cudów.

    Jak mi ktoś to zrobi z takim AGD, jak piszesz, i z montażem, i na wymiar (i jakości chociaż takiej, jak Ikea) za 24K zł... To daj namiary.
    W zabudowie kuchenne ważne jest też ile jest metrów zabudowy , czy są szafki górne , no i jakie bierzemy fronty ...
    Zwykłe fronty laminowane są najtańsze , droższe są laminowane na wysoki połysk a jeszcze droższe lakierowane na wysoki połysk a chyba najdroższe drewniane .

    Więc kuchnia kuchni nie równa , tak samo jak cena ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Więc kuchnia kuchni nie równa , tak samo jak cena ...
    Zgadza się. Jednak gdy ktoś podaje uchodzące za synonim jakości i odpowiedniej ceny meble na wymiar i sprzęt AGD również postrzegany za wyższą półkę to, jak rozumiem, zmierza jakie są górne rejony cen.

    Ja podałem wycenę w średniej półki oferty Ikea uchodzącej za tanią markę chyba? Fronty Hittarp, blat Karlby (jakieś 200zł/mb, nie na wymiar za 1Kzł/mb).

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    I jeszcze czy kupujemy blat np. granitowy
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post


    Moje rady:

    - Zamów kosztorys budowy domu w firmie zewnętrznej (nie sugeruj się kosztorysem zakupionym przy projekcie).

    - Skorzystaj z usług architekta wnętrz. To kosztuje, ale dzięki temu poznasz lepiej swoje oczekiwania. Przed budową trudno sobie wyobrazić nasz dom, a co dopiero mieć pewność, że będzie zawierał wszystko to, czego potrzebujemy. Architekt powinien przygotować zestawienie materiałów co pozwoli na dość dokładne oszacowanie kosztów wykonania wykończeniówki. To pozwoli na zamawianie materiałów z wyprzedzeniem i uzyskiwanie za nie nieco lepszych cen. I to, co jest bezcenne - unikniesz dzięki temu chaosu podczas budowy bo będziesz wiedział dokładnie czego chcesz.
    Kosztorys jak najbardziej. Warto wydac kilkaset zl. Ja zamawialem na stan surowy i blad byl rzedu kilku %
    Natomiast architekt wnetrz - moim zdaniem wyrzucony pieniadz. Jezeli sam nie wiesz czego chcesz tym bardziej nikt inny tego za ciebie wiedziec nie bedzie. Czesto spory koszt, ladne rendery i grafiki i zero funkcjonalnosci....

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Kosztorys jak najbardziej. Warto wydac kilkaset zl. Ja zamawialem na stan surowy i blad byl rzedu kilku %
    Natomiast architekt wnetrz - moim zdaniem wyrzucony pieniadz. Jezeli sam nie wiesz czego chcesz tym bardziej nikt inny tego za ciebie wiedziec nie bedzie. Czesto spory koszt, ladne rendery i grafiki i zero funkcjonalnosci....
    Architekt wnętrz ?

    W większosci opcja dla ludzi z duuużym nadmiarem gotówki.

    Bardzo często architekci wnętrz stosują w swoim projektach najdroższe materiały i wyposażenie z któego mają dodatkowo później naprawdę niezłe profity,
    Bardzo czesto są to projekty całkowicie nie przektyczne i niefunkcjonalne , bo największy nacisk jest położony na efekt i wygląd a nie na ergonomię i późniejsze tam mieszkanie ...

    Choć oczywiście w większości taki architekt zrobi aranzację wnętrze bardziej spójną niż amator.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Natomiast architekt wnetrz - moim zdaniem wyrzucony pieniadz. Jezeli sam nie wiesz czego chcesz tym bardziej nikt inny tego za ciebie wiedziec nie bedzie. Czesto spory koszt, ladne rendery i grafiki i zero funkcjonalnosci....
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bardzo czesto są to projekty całkowicie nie przektyczne i niefunkcjonalne , bo największy nacisk jest położony na efekt i wygląd a nie na ergonomię i późniejsze tam mieszkanie ...
    O rety... Czy korzystaliście z usług takiego architekta?

    Znalezienie dobrego architekta, tzn. takiego, który zrealizuje praktyczny i funkcjonalny projekt, którego realizacja zamknie się w założonym budżecie jest możliwe.

    Znalezienie architekta, który weźmie mnóstwo pieniędzy za realizację efekciarskiego projektu za chore pieniądze... oczywiście też jest możliwe

    Cała sztuka polega na znalezieniu tego pierwszego. Ja znalazłem i nawet długo nie szukałem. Zrealizował dla mnie dość prosty projekt, a po zakończeniu projektu wiedziałem ile wydam na wykończenie domu. Mój dom jest funkcjonalny - także dzięki podpowiedziom architekta.

    PS Także słyszałem o architektach, którzy brali ciężkie pieniądze (kilkanaście tysięcy złotych) i narzucali swoje zdanie inwestorom, ale nie o takiej jakości usługi wspominam...
    "Jak się wybudować i nie zwariować"

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cena - bajer. Mi Ikea wycenia kuchnię na 20 400,84 zł. Bez montażu. Bez cargo, karuzel i innych cudów.





    Jak mi ktoś to zrobi z takim AGD, jak piszesz, i z montażem, i na wymiar (i jakości chociaż takiej, jak Ikea) za 24K zł... To daj namiary.
    agd dodałem od siebie bo byłem w sklepie i dostałem wycenę, same meble na wymiar z montażem (łącznie z montażem agd) na gotowo 12200, jak chcesz namiary to napisz na priv

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Judytaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    40

    Domyślnie

    kupując dom to tylko marzeń, gdyż myśląc że się oszczędzi na kupnie gotowca to się jest w błędzie bo nigdy nie wiadomo co w nim siedzi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony