Cytat Napisał Mr.V Zobacz post
Diekuje za odpowiedz. Paradoksalnie wiec, mozna zalozyc ze wiekszy wglad w budowe i kontrole nad jakoscia prac mamy budujac systemem gospodarczym. Latwiej nam bowiem organizowac harmonogram prac wzgledem wlasnego, czesto ograniczonego wolnego czasu. No bo jesli Deweloper "leci"z moja budowa 8-17 6 dni w tygodniu, to nie ma szans zeby kontrolowac co robi, samemu w tym czasie pracujac. I mimo iz prace wykonuje dla nas fachowiec, to po tym co przeczytalem na tym forum w 90% bedzie staral sie nas oszukac. Czy to na materiale, czy tez na czasie/jakosc wykonywanych robot. W systemie gospodarczym za to, w racji rozlozenia prac w czasie zawsze mozna dogladac prac w trakcie urlopu, sobot itp.
Nie do końca .

Ja w 2010r zamawiałem od małegop dewelopera z ich oferty domów projektu i dzialkę i ustalałem pewne zmiany (kolor dachu , okien). Miałem wpływ na budowę (rozmieszenie ścian , elektryka i itd).

Deweloper ten miał kilka domów w ofercie i takie budował. Budowała je wszystkie te sama ekipa i znali te projekty niemalże na pamięć.

Dodatkowo bali się "opinii" bo każdy mógł dowiedzieć się od osób już mieszkających opinii a to baza wiedzy ...


Budując samodzielnie za pomocą wykonawców tak naprawdę jesteś skazany na ich sprawdzanie i weryfikowanie bo nigdy nie masz pewności że cię nie oszukają , okradną czy będa budowali zgodnie z projektem i nie będzie fuszerek za fuszerką.

Powiem ci że wiecej fuszerek widziałem w domachj budowanych indywidualnie niż u malego dewelopera ...
Większość wykonawców nie ma problemów z ofertami i w większosci spieszy im się aby iść na nastepną budowę i w większości idą "na skróty" , więc naprawdę trzeba moooocno pilnować ekip.

Ja wielokrotnie "interweniowałem" , tak naprawdę przy elektryce , hydraulice , teraz przy sufitach , przy dachu , więźnie , płycie ...
Wiel rzeczy mógłbym mieć schrzanionych lub źle wykonanych gdybym nie interweniował ...

Były problemy mniejsze i większe ...

Niestety większość tych "problemów" nie dalo by się już później naprawić albo koszty były by kolosalne ...

Więc jak masz ochotę i czas i nerwy aby podjąć się temu zadaniu to czemu nie. Zostanie trochę grosza i przeżycie fajne ...

Ale jak myślisz że tylko będziesz dzwonił i umawiał ekipy i bywał sporadycznie i wszystko bedzie ok , bo zatrudniach "fachowców" to się mylisz ...