Cytat Napisał westen Zobacz post
tylko szczerze mówiąc to nie wiem na co chcesz przeznaczyć aż 200tyś przy wykończeniach.
Ja przyjąłem u siebie (dom 157m z garażem)
Przyjąłeś czy już się wybudowałeś i poniosłeś takie koszty? Przecież nawet z Twoich obliczeń wychodzi powyżej 100 tys... (93 tys. + "kilkanascie tysiecy na pokoj")
Wystarczy wziąć lepsze AGD, lepsze posadzki i łazienkę w lepszym standardzie i spokojnie dolicz kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Poza tym pominąłeś m.in. w obliczeniach: malowanie (niesamowite, ile farby idzie na pomalowanie całego domu), listwy sufitowe/przypodłogowe, płytki i cokół w garażu oraz oświetlenie. Poza tym dochodzi mnóstwo szczegółów: umywalka w garażu (musisz mieć zlew, szafkę i kilka metrów glazury), wykończenie spiżarni, elementy dekoracyjne i kilkanaście innych rzeczy, których się nie spodziewamy planując budowę.

Wykończenie za 100000 złotych? Możliwe, ale wymaga solidnego przygotowania, a budowa będzie związana z wieloma kompromisami.
Wykończenie za 200000 złotych? O, to już można "poszaleć" i spokojnie wykańczać dom bez większych obaw, że budżet zostanie przekroczony.