dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie KUCHNIA - gniazdo elektryczne wpuszczane w blat

    Chciałam zapytać czy ktoś ma gniazdka elektryczne wpuszczane w blat kuchenny dostosowane do kuchni?

    Zamówiłam niby kuchenne, ale po otrzymaniu przesyłki okazało się że szczelność na wodę jest zerowa, a dokłądnie IP20

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GNIAZDKA KUCHNIA.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	4,0 KB
ID:	391612


    Mam się czego obawiać?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie jeżeli masz nowoczesną i sprawną instalację elektryczną. W rozdzielni są montowane zabezpieczenia różnicowo prądowe które reagują na minimalny upływ prądu i rozłączają obwód. Poza tym sytuacje gdy po blacie płynie woda są sporadyczne, częściej zdarzają się jakieś zachlapania itp. Krótko mówiąc trzeba by się naprawdę postarać aby do takiego gniazda dostała się woda. Oczywiście na wszelki wypadek warto takie gniazdo zamontować w bezpiecznej odległości od zlewu.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ona333

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    A czy ktoś może polecić mi zlewozmywak wpuszczany w blat? Czy Pyramis jet ok?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za info,
    gniazdka będą 120 cm od zlewu.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Borysiu, ja mam takie gniazdo na wyspie, ale zdecydowałam się*je umieścić*z boku i to była słuszna decyzja. Po pierwsze, wciąż coś ci będzie wpadało, okruchy etc, jak to w kuchni. Po drugie estetyka tego gniazda jest taka sobie, jednak. Nie wiem, czy warto eksponować w blacie, to jeszcze zależy, w którym miejscu zamontujesz. Jeśli w płaszczyźnie blatu, to chyba wolałabym zamontować takie gniazdo chowane wgłąb, aby można je było wepchać do środka i gniazda nie ma. Dzielę się*z Tobą moimi doświadczeniami i przemyśleniami, ale mogę*też*nie mieć*racji. Pozdrawiam!

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejną wypowiedź, nie wiem czy się dobrze zrozumiałyśmy. To gniazdo jest zamykane, na stałe nie widać gniazdek.
    Mam nadzieję że nikt nie oskarży mnie o reklamę, podaję link do tego gniazda
    http://allegro.pl/gniazdo-wpuszczane...rs_rule_id=201
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Dziękuję za kolejną wypowiedź, nie wiem czy się dobrze zrozumiałyśmy. To gniazdo jest zamykane, na stałe nie widać gniazdek.
    Mam nadzieję że nikt nie oskarży mnie o reklamę, podaję link do tego gniazda
    http://allegro.pl/gniazdo-wpuszczane...rs_rule_id=201
    Upewnij się że to dobre jakościwo gniazda bo ze dwa razy widziałem takie cos popsute, tzn od wciskania i wyjmowania siłowego wtyczek mechanizm. który podtrzymuje gniazda wysunięte rozlatuje sie. Cały zawias przestaje działac a nawet sam opada w skrajnym przypadku. O wode się nie martw.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 28-06-2017 o 20:47
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Brysia8, ja mam dokładnie to samo. Powiem Ci tak, nie jest to cud świata, rozmiary dość duże, eksponować to na blacie i zabierać sobie tyle miejsca czymś, co raczej nie zdobi, na stałe nie odważyłabym się. Do tego potrzebowałabym czegoś*bardziej subtelnego, co można schować, ten widoczny element, który pozostanie na blacie po zamknięciu, nie będzie "ściągał wszystkich spojrzeń". (tylko to ma swoją*cenę...) Dlatego właśnie radziłabym Ci puszkę pionową wpuszczaną w blat. Jak chcesz, prześlij na priv mail, zrzucę Ci zdjęcie, jak to u mnie wygląda. Aha, od strony funkcjonalnej produkt jest moim zdaniem ok, użytkuję 1,5 roku. Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Puszka pionowa w blacie ma sens tylko wtedy jeśli pod spodem nie ma szafki ani szuflady. Jeśli jest to ta puszczka bedzie przeszkadzać w uzytkowaniu a szufladzie w ogóle nie pozwoliłaby wyjechać.
    Dodatkową wadą takiego rozwiązania jest konieczność używania zawsze dwóch rąk przy wkładaniu wtyczek.

  10. #10

    Domyślnie

    podobno dosyć często się psują

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony