dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Współczynnik przenikalności cieplnej - wyższe nakłady a faktyczny zwrot

    Witam

    Jestem na etapie poszukiwania projektu domu.Do tej pory zakładałem, że będzie to dom murowany, natomiast niedawno znajomi postawili szkieletowy dom drewniany i nie są w stanie się go nachwalić, jaki to on ciepły, cały dom ogrzewają tylko kominkiem w salonie.

    Spodobał mi się ten ze względu na swoją prostotę:
    http://www.ibudhaus.pl/podglad-domu/47-121b-komfort-pl.html

    Ale tu nasuwa mi się pytanie odnośnie jego izolacyjności/ przenikalności cieplnej ścian i dachu.
    W przypadku tego konkretnego projektu, cena wynosi:

    1. Standard Thermal 30+ 37 900,00 PLN
    Ściany zewnętrzne parteru i piętra:
    Współczynniku U dla ścian 0.13 W/m2.

    Dach krokwiowo – jętkowy z podpartą kalenicą montowany z pojedynczych krokwi.
    Współczynniku U dla dachu 0.13 W/m2.

    2. Standard Eco 35+ 44 900,00 PLN
    Ściany zewnętrzne parteru i pietra.
    Współczynnik U dla ścian 0.11 W/m2.

    Dach krokwiowo – jętkowy z podpartą kalenicą montowany z pojedynczych krokwi.
    Współczynnik U dla dachu 0.11 W/m2.

    I moje pytanie czy owa różnica 0,02W/m2 w przeliczeniu na dodatkowe koszty ocieplenia w kwocie 7000zł zwrócą się, a jeśli tak w jakim czasie?
    Jako, że mam możliwość przyłączenia gazu, zastanawiam się nad ogrzewaniem piecem gazowym kondensacyjnym, że względu na prostotę i całkowitą bezobsługowość takiego rozwiązania.

  2. #2

    Domyślnie

    Z grubsza masz 250mkw przegrody (dach +ściany), Zaoszczędzisz rocznie jakieś 450kWh czyli około 100 złotych rocznie więc nie warto. Dane dla Wielkopolski ale Śląsk to podobna strefa.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Witam

    Jestem na etapie poszukiwania projektu domu.Do tej pory zakładałem, że będzie to dom murowany, natomiast niedawno znajomi postawili szkieletowy dom drewniany i nie są w stanie się go nachwalić, jaki to on ciepły, cały dom ogrzewają tylko kominkiem w salonie.
    Moje zdanie jest takie że nadal poszukuj murowanego jeśli Cię na to stać. Pamiętaj że kazda sroka swój ogon chwali Ogrzewanie tylko kominkiem to żaden problem, biorąc pod uwagę żę kominek może mieć kilkanaście KW mocy grzewczej. A teraz sobie wyobraź noszenie drewna, czyszczenie, syf i zapach non stop.

    Dodatkowo, szkieletory maja małą pojemność cieplną. Setki ton muru trudno nagrzać ale i długo stygnie. W szkieletorze napalisz komikiem to zrobi się gorąco a jak kominek zgaśnie to temperatura szybko spadnie. Taka ich cecha. Bądź tego świadomy..

    Z ekonomicznego punktu widzenia płącenie tych 7000PLN za dosłownie kilka dodatkowych cm nie ma sensu. Lepiej pieniądze przeznaczyć na bardzo dobry nadzór nad wykonaniem. Niestety wełna mineralna jest diabelnie łatwa do spaprania. W opisie i z U przegrody wynika ze proponują wełne lambda 0.040, czyli raczej tańśzą liż lepszą. Badzeiwna wełna może z czasem osiadać, pojawiają się szczeliny. O gryzoniach nie wspomnę. Nierówne czy niechlujne przyecięcie, uzywanie ścinków zamiast pełych kawałków, to są mniej lub bardziej świadome błędy których trzeba przypilnować. Ja osobiście nigdy w życiu bym nie kupił domu szkieletowego budowanego przed deveopera. Chyba ze z zastrzeżeniem, że zostanie wykonane badanie szczelności domu, badanie termowizyjne itp.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Moje zdanie jest takie że nadal poszukuj murowanego jeśli Cię na to stać. Pamiętaj że kazda sroka swój ogon chwali Ogrzewanie tylko kominkiem to żaden problem, biorąc pod uwagę żę kominek może mieć kilkanaście KW mocy grzewczej. A teraz sobie wyobraź noszenie drewna, czyszczenie, syf i zapach non stop.

    Dodatkowo, szkieletory maja małą pojemność cieplną. Setki ton muru trudno nagrzać ale i długo stygnie. W szkieletorze napalisz komikiem to zrobi się gorąco a jak kominek zgaśnie to temperatura szybko spadnie. Taka ich cecha. Bądź tego świadomy..

    Z ekonomicznego punktu widzenia płącenie tych 7000PLN za dosłownie kilka dodatkowych cm nie ma sensu. Lepiej pieniądze przeznaczyć na bardzo dobry nadzór nad wykonaniem. Niestety wełna mineralna jest diabelnie łatwa do spaprania. W opisie i z U przegrody wynika ze proponują wełne lambda 0.040, czyli raczej tańśzą liż lepszą. Badzeiwna wełna może z czasem osiadać, pojawiają się szczeliny. O gryzoniach nie wspomnę. Nierówne czy niechlujne przyecięcie, uzywanie ścinków zamiast pełych kawałków, to są mniej lub bardziej świadome błędy których trzeba przypilnować. Ja osobiście nigdy w życiu bym nie kupił domu szkieletowego budowanego przed deveopera. Chyba ze z zastrzeżeniem, że zostanie wykonane badanie szczelności domu, badanie termowizyjne itp.
    1. Dlatego też ja myślę o kotłowni z piecem gazowym kondensacyjnym, która w owym projekcie widoczna jest jako "opcja" pomiędzy garażem a domem, poruszałem temat odnośnie wysokości komina do pieca gazowego w dziale "domy drewniane", bo owi znajomi mieli ogromny problem z cofką dymu do salonu bo nie było ciągu w kominie.

    2. Dziękuję, za informacje, nie byłem tego aż tak bardzo świadomy.
    Wiedziałem że dom murowany trzeba grzać aby był odczuwalny komfort cieplny, ale nie patrzyłem się na to od strony owej pojemności cieplnej, że też długo się wychładza.

    3. Osobiście wątpię aby dla ekipy budowlanej owe ścinki były przeszkodą, bo zapewne wychodzą z założenia, że i tak to się przykryte najpierw folią paro przepuszczalną a następnie płytą GK, wiec jak to się mówi "czego oko nie widzi, tego sercu nie żal" a wiadomo cały kawałek to "koszt" a ścinka już nie.
    Czy jest gdzieś napisane, może jakaś norma która mówi o owych "ścinkach" bo to dla każdego z osobna może być tematem do dyskusji co jest kawałkiem a co już tylko ścinką??

    4. W cenniku jest zawarta "Charakterystyka energetyczna budynku" ale nie wiem czy to jest to samo co badanie szczelności, bo termowizja przy charakterystyce energetycznej to chyba podstawa??

    5. Do mnie to przemawia, pod tym względem iż, z mojej strony nie wymaga to dalszego "drążenia" wszystko robione jest przez firmę od A-Z, a zakładam, że ludzie którzy to wykonują, znają się lepiej ode mnie, z tego co zaobserwuję, przeczytam, dopytam.
    Nie znalazłem firmy która tak kompleksowo wykonuje domy murowane, zawsze od fundamentu firma X, od domu w stanie surowym firma Y, od elektryki firma Z, od hydrauliki firma Q, od tynków firma W itd, do każdego trzeba dzwonić, umawiać się, ustalać terminy które nie zawsze chcą się współgrać z resztą itp, wiec jest to ciąg problemów których w tym wypadku się unika.

    6. A co do domu murowanego, to podoba mi się ten projekt z archona (Dom w idaredach), jak to doczytałem na internecie, gotowy projekt to tylko książka z obrazkami bo żadnej mocy urzędowej ona nie ma, bo trzeba wykonać adaptację projektu, nanieść zmiany itp....
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m36a1f6e52ea3c
    Spodobała mi się technologia budowy domu w systemie dryfix na zaprawe w formie pianki, ale tu jest problem, iż nie znalazłem firmy która "specjalizuje" się w tej technologii, a czytając posty innych forumowiczów, nawet w tym systemie gdzie pustaki są szlifowane do równa i jak to użytkownik napisał były mierzone suwmiarką, potrafią postawić krzywe ściany.

    Bez dwóch zdań, oba domy to worek bez dna, w każdym można popełnić masę błędów i utopić kolejnych kilka worków na naprawy/poprawy.
    A biorąc kredyt jak by nie było jest się przez następne 40lat pod szubienicą, czekając czy zapadnia się otworzy czy nie, bo zostawić długi w spadku dzieciom raczej nikt nie chce, bo wiadomo bank a raczej ludzie którzy tam pracują, mają wszystko i wszystkich w D...IE płać ratę kredytu lub spadaj.
    Ostatnio edytowane przez Iskierniczek ; 22-06-2017 o 15:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony