dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djgruby

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-409
    Posty
    2

    Domyślnie Pomocy! Co to za owady i jak się ich pozbyć z mieszkania?

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

    Ostatnio spędza mi sen z powiek rzesza owadów, które pojawiły się jakiś czas temu w moim mieszkaniu. Można je spotkać dosłownie wszędzie: w kuchni, w sypialni, na blacie, na płycie ceramicznej, na podłogach, na parapetach, na ścianach. Mają na oko jakieś 0,3 mm, zdarzają się też mniejsze okazy, jednak większego niż 1 mm na pewno nie zauważyłem. Kolor mają trochę jakby między białym a lekko szarym, znakomicie wtapiają się w tło blatu czy płytek podłogowych. Wydają się poruszać ospale, ale potrafią ruszyć dość energicznie (oczywiście z racji rozmiarów przebywany przez nie dystans nie jest jakiś imponujący), a nawet (!) skoczyć. Po ich całkowitym rozgnieceniu pozostaje ciemno szary ślad.

    Załączam zdjęcia. Niestety, nie udało mi się zrobić nic wyraźniejszego, bo stworzenia te są niezwykle małe - ledwo dostrzegalne gołym okiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1106.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	391620

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1110.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	391621

    Owady wydają się być nieszkodliwe, nawet nie budzą we mnie jakiejś szczególnie wielkiej odrazy (a zazwyczaj nie znoszę jakichkolwiek owadów). Żadnych ugryzień na ciele nie zauważyłem, więc raczej nie są to pchły.

    Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł, co to może być za dziadostwo i jak najskuteczniej się go pozbyć? Jest tego pełno i doprowadza mnie to do szaleństwa.

    Bardzo dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    To rybiki cukrowe, nieszkodliwe. Żeby się ich pozbyć, trzeba suszyć, wietrzyć, dokładnie sprzątać mieszkanie, przechowywać jedzenie w zamkniętych pojemnikach. W sezonie grzewczym warto obniżyć temperaturę, co zachęci je do poszukiwania lepszego domu. Warto mieć kota lub pająki, pomogą opanować inwazję.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maly7

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie są to rybiki cukrowe, nie są nawet do nich podobne
    Rybiki cukrowe są praktycznie niewidoczne za dnia, chyba, że przyłapiesz je w łazience zapalając światło. Są bardzo szybkie i nie skaczą. Uznawane są nawet za pożyteczne (zjadają ewentualne jaja, larwy innych robaków).

    Kot nie zainteresuje się rybikiem

    Faktem natomiast jet to, że trzeba dokładnie wysprzątać zwłaszcza wszystkie rogi szafek, ścian.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gryzki (psotnik zakamarnik)

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djgruby

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-409
    Posty
    2

    Domyślnie

    Porównując zdjęcia rybików cukrowych i gryzków w Internecie mogę stwierdzić, że są to zdecydowanie te drugie. Rybiki cukrowe nie zauważyłem żeby różniły się zbytnio od zwykłych rybików łazienkowych, więc to raczej wyklucza, że to one. Planuję zakupić osuszacze powietrza do mieszkania, mam nadzieję, że to pomoże się ich wreszcie pozbyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony