dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie pompa ciepla do c.o i cwu czy kondensacja

    witam,
    budowa trochę się opóznia, byłm juz zdecydowany na piec kondensacyjny buderus gb062v2 ale nagle zachcialo mi sie klimatyzacji i instalator zaproponowal pompe ciepla powietrzno wodna ze zbiornikiem 300l, jak twierdzi będzie ogrzewać dom, podgrzewać wodę oraz latem chlodzić.
    chcialem w tym temacie was sie poradzić. Dom o powierzchi +130m2 z poddaszem, ocieplenie 16cm styropian, podłogówka w calym domu, dach 25cm, okna 3 szybowe, dodatkowa system automatyki budynkowej miedzy innymi z czujnikami temperatury w pomieszczeniach, ktore maja kontrolować temperaturę w każdej strefie. Mam pare pytań:
    1. Czy warto montować pompę ciepła zamiast kondensacji?
    2. Na jakiej zasadzie bedzie chłodzić klimatyzacja z pompy ciepła i czy gra warta swieczki?
    3. Czy będzie można sterować strefowo pompą ciepła wedlug czujników temperatury?
    4. Czy faktycznie koszty ogrzewania spadna o 50% jak twierdzi instalator? dodam ze mam już przyłącze gazowe, kominy i wentylacje grawitacyjną,

    dlaczego biorę pod uwagę pompe ciepła, zalezy mi na klimatyzacji, koszt kotla to ok 8000 ze wszystkim, osobno klimatyzacja ze spliterem na parterze i rozprowadzeniem we wszystkich pomieszczeniach na piętrze ok 20 000, instalator twierdzi ze z pompa bedzie duzo taniej na tym etapie, jakie jest wasze zdanie uzytkowników takich pomp, jakie rozwiązanie polecacie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał sienkol007 Zobacz post
    witam,
    budowa trochę się opóznia, byłm juz zdecydowany na piec kondensacyjny buderus gb062v2 ale nagle zachcialo mi sie klimatyzacji i instalator zaproponowal pompe ciepla powietrzno wodna ze zbiornikiem 300l, jak twierdzi będzie ogrzewać dom, podgrzewać wodę oraz latem chlodzić.
    chcialem w tym temacie was sie poradzić. Dom o powierzchi +130m2 z poddaszem, ocieplenie 16cm styropian, podłogówka w calym domu, dach 25cm, okna 3 szybowe, dodatkowa system automatyki budynkowej miedzy innymi z czujnikami temperatury w pomieszczeniach, ktore maja kontrolować temperaturę w każdej strefie. Mam pare pytań:
    1. Czy warto montować pompę ciepła zamiast kondensacji?
    2. Na jakiej zasadzie bedzie chłodzić klimatyzacja z pompy ciepła i czy gra warta swieczki?
    3. Czy będzie można sterować strefowo pompą ciepła wedlug czujników temperatury?
    4. Czy faktycznie koszty ogrzewania spadna o 50% jak twierdzi instalator? dodam ze mam już przyłącze gazowe, kominy i wentylacje grawitacyjną,

    dlaczego biorę pod uwagę pompe ciepła, zalezy mi na klimatyzacji, koszt kotla to ok 8000 ze wszystkim, osobno klimatyzacja ze spliterem na parterze i rozprowadzeniem we wszystkich pomieszczeniach na piętrze ok 20 000, instalator twierdzi ze z pompa bedzie duzo taniej na tym etapie, jakie jest wasze zdanie uzytkowników takich pomp, jakie rozwiązanie polecacie?

    mając już kominy, przyłacze gazowe itp.... darowałbym sobie PC... i mówię to jako fan PC
    co do klimy z PC - nie mam, mam zwykłe chlodzenie z PC, które jest mniej wydajne....
    poczekaj na wypowiedzi osób posiadających klimakonwektory, moze PC z nimi będzie lepszym rozwiązaniem...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Sprawa wyjaśniona, dziękuje za pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Proponuje Panu zastanowić się nad zastosowaniem jedynie pompy ciepła
    typu to pompa powietrze –woda Logatherm WPL AR z zasobnikiem o pojemności 300l oraz możliwością chłodzenie pasywnego (chłodna podłoga) lub aktywnego poprzez kimakonwektory. Koszty ogrzewania będą do 30% niższe od kotła kondensacyjnego Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość sterowania strefowego z pomiarem temperatury w pomieszczeniu. [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-07-2017 o 14:25 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem PP.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony